Dolar 19,1793
Euro 20,9033
Altın 1.218,10
BİST 4.844,43
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Yozgat Bozok Üniversitesi 14 Öğretim Üyesi Alacak

Yozgat Bozok Üniversitesi 14 Öğretim Üyesi Alacak
4 Aralık 2021 1:24 pm
102

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır.

1-Profesör kadrosu daimi statüde olup adaylar dilekçesinde; başvurmuş olduğu anabilim dalını belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış veya e-Devletten temin edilmiş öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, fotoğraflı özgeçmişlerini, bilimsel yayımlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgelerini 1 (bir) takım dosya ve 5 (beş) adet flash bellek ile başvuru yapacaklardır. Adaylar dilekçesinde Doçentlik unvanını aldıktan sonra ilgili bilim alanında özgün yayımlarından birini başlıca araştırma eseri olarak belirteceklerdir.

2-Doçent Kadrosu daimi statüde olup adaylar dilekçesinde; başvurmuş olduğu anabilim dalını belirtecektir. Fotoğraflı özgeçmiş, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış veya e-Devletten temin edilmiş öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, doçentlik belgesini (resmi kurumlarca onaylı sureti), varsa hizmet cetveli, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflarını, bunlara ilişkin dokümanlarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversitelere veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan belgelerini 1 (bir) takım dosya ve 3 (üç) adet flash bellek ile başvuru yapacaklardır.

3-Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adaylar dilekçesinde; başvurduğu anabilim dalını belirtecektir. Varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış veya e-Devletten temin edilmiş öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, fotoğraflı özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayımlarını kapsayan 1 (bir) takım dosya ve 3 (üç) adet flash bellek ile başvuru yapacaklardır.

İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.bozok.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

BİRİMİ UNVANI ABD/PR. DRC. ADET ARANAN NİTELİKLER
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ Dr. Öğr. Üyesi Protetik Diş Tedavisi 3 1 Doktorasını protetik diş tedavisi anabilim dalında yapmış olup, yumuşak astar maddeleri ile ilgili çalışması olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ Doçent Klasik Arkeoloji 1 1 Doçentliğini arkeoloji alanında almış olup, nümismatik alanında çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ Doçent Maliye Teorisi 1 1 Doçentliğini maliye teorisi alanında almış olup, maliye tarihi alanında çalışmaları olmak.
Doçent Uluslararası İlişkiler 1 1 Doçentliğini uluslararası ilişkiler alanında almış olup, enerji güvenliği ve küresel enerji politikaları alanlarında çalışmaları olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ Dr. Öğr. Üyesi Arap Dili ve Belagati 3 1 Doktorasını Arap dili ve belagati bilim dalında yapmış olup, bu alanda çalışmaları olmak.
KENEVİR
ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ
Doçent Temel Bilimler ve Sağlık 1 1 Doktorasını ve doçentliğini anorganik kimya alanında almış olup, nanoteknoloji alanında çalışmaları olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Profesör Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği 1 1 Doçentliğini doğum ve kadın hastalıkları hemşireliği alanında almış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi 3 1 Doktorasını sağlık yönetimi alanında yapmış olup, sağlık bilgi sistemleri ve örgütsel davranış konularında çalışmaları olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Doçent Beden Eğitimi ve Spor 1 1 Beden eğitimi ve spor öğretmenliği lisans mezunu, doktorasını beden eğitimi ve spor eğitimi anabilim dalında yapmış ve doçentliğini spor bilimleri alanında almış olup, spor pedagojisi, beden eğitimi ve oyun alanlarında çalışmaları olmak.
TIP FAKÜLTESİ Doçent Acil Tıp 1 1 Doçentliğini ilgili alanda almış olup, künt göğüs travması ve karbonmonoksit zehirlenmesi konularında çalışmaları olmak.
Doçent Acil Tıp 1 1 Doçentliğini ilgili alanda almış olup, yatak başı ultrasonografi ve spinal immobilizasyon konularında çalışmaları olmak.
Doçent Ortopedi ve Travmatoloji 1 1 Doçentliğini ilgili alanda almış olup, pelvis kırıklarının cerrahi tedavileri üzerine çalışmaları olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ Doçent Sosyal Bilgiler Eğitimi 1 1 Doçentliğini sosyal bilgiler eğitimi alanında almış olup, sosyal bilgiler öğretim programı üzerine çalışmaları olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ Doçent Entomoloji 1 1 Doçentliği entomoloji alanında almış olup, diptera konusunda çalışmaları olmak.

Başvuru Adresi: Profesör ve Doçent kadroları için Personel Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi Kadrosu içinde ilgili birime şahsen veya posta/kargo ile başvuru yapılacaktır. Müracaat tarihleri: 29/11/2021-13/12/2021 Pazartesi günü saat 17.00 kadar,

AÇIKLAMALAR:
1-Başvurular şahsen veya posta/kargo ile yapılacak olup, posta/kargo ile yapılacak başvurularda Üniversitemize son başvuru tarihinden sonra ulaşan başvurular işleme alınmayacaktır.
2-Adli sicil belgesi
3-Fotoğraf 1 (bir) adet
4 -Özgeçmiş ve yayın listesinin son sayfaları hariç tüm sayfaları paraflı, son sayfasında ise ad, soyad, imza ve tarih olacaktır.
5-Adaylar Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesi ekinde yer alan Puanlama tablosunu doldurarak başvuru dosyasına ekleyecektir.
6-Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilecektir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.