Dolar 19,0250
Euro 20,5105
Altın 1.193,93
BİST 5.005,97
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 17°C

Yeditepe Üniversitesi Öğretim ve Araştırma Görevlisi Alım İlanı

Yeditepe Üniversitesi Öğretim ve Araştırma Görevlisi Alım İlanı
14 Mart 2022 12:49 pm
109
Yeditepe Üniversitesi Rektörlüğünden

 

 

Üniversitemize 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 31. maddesi ile 09 Kasım 2018 tarihli, 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ”in ilgili maddeleri uyarınca unvanı ve nitelikleri belirtilen kadrolara Öğretim Elemanları alınacaktır.

 

Fakülte/ Yüksekokul Bölüm/Program/ Anabilim Dalı Kadro Unvanı Kadro Sayısı Nitelik Başvuru Değerlendirme ve Sınav Takvimi ALES/YDS
Eşdeğeri Puanı
İngilizce Hazırlık  Okulu İngilizce Bölümü Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 25 İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık, Çeviribilim, İngilizce Öğretmenliği, İngilizce Dil Bilimi ve Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümleri’nden Lisans Mezunu olmak.
Alanında Tezli Yüksek Lisansını tamamlamış olmak.
Lisans sonrası alanında en az 3 yıl ders verme deneyimine sahip olmak.
Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak.
İlan Tarihi: 14.03.2022
Son Başvuru Tarihi: 30.03.2022
Ön Değerlendirme Tarihi: 08.04.2022
Sözlü-Yazılı Sınav Giriş Tarihi, Yeri ve Saati: 18-19-20-21- 22-25-26 Nisan 2022 Saat:9:30, İngilizce Hazırlık Okulu Sonuç Açıklama Tarihi: 25.05.2022
ALES 70
YDS 85
Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi 2 Endüstri Mühendisliği veya benzer bir bölümden lisans derecesine sahip olmak.
Başvuru tarihi itibarıyla Endüstri Mühendisliği veya benzeri bir alanda tezli yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı olmak.
İlan Tarihi: 14.03.2022
Son Başvuru Tarihi: 30.03.2022
Ön Değerlendirme Tarihi: 01.04.2022
Yazılı Sınav Giriş Tarihi, Yeri ve Saati: 04.04.2022 Saat:11.00 Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Toplantı Odası
Sonuç Açıklama Tarihi: 08.04.2022
ALES 70
YDS 50

 

BAŞVURU BİLGİLERİ:
Kabul Edilecek Başvuru Şekli : 
Şahsen veya Posta ile (Başvuru belgeleri hiçbir şekilde iade edilmez.) Başvurular ilgili fakülte dekanlıklarına yapılmaktadır.
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : Ön değerlendirme ve değerlendirme sonuçları, Üniversitemizin web sitesinde duyurulacaktır.  www.yeditepe.edu.tr

GENEL ŞARTLAR:
a)
 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
b) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
c) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
d) Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

ÖZEL ŞARTLAR:
a)
 Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir
b) Araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
c) Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.

İSTENEN BELGELER:
1
– Başvuru dilekçesi,
2– Nüfus cüzdanı fotokopisi
3– 1 adet fotoğraf,
4– Özgeçmiş,
5– Lisans, Yüksek Lisans, Doktora belgesinin fotokopisi veya e-Devlet çıktısı, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yetkili makamlarca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)
6– Not ortalamasını gösterir transkript fotokopisi,
7– Devam eden öğrencilik durumları için; güncel tarihli resmi (onaylı) öğrenci belgesi ve transkripti
8– ALES ve Yabancı Dil belgelerinin fotokopileri,
9– Erkek adaylar için Askerlik Terhis, Tehir veya Tecil Belgesi

ÖNEMLİ NOTLAR:
a) 
Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
b) Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.
c) Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

MUAFİYET:
a) Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz. (Muafiyetten yararlanacak olanların muafiyet nedenini belirtmeleri ve bu nedeni resmi olarak belgelemeleri gerekmektedir.)
b) Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6. maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.