Dolar 19,1696
Euro 20,9230
Altın 1.220,65
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 15°C

Yaşar Üniversitesi 6 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Yaşar Üniversitesi 6 Öğretim Üyesi Alım İlanı
12 Nisan 2022 11:38 am
113

Yaşar Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYELERİ ALIM İLANI

Üniversitemiz ilgili Birimlerine 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ile bu Kanun’a dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca 12.06.2018 tarih  ve  30449  sayılı  Resmi  Gazete’de  yayımlanan  “Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönetmeliği”,  Üniversitemiz  resmi  erişim  sayfasında yayımlanan  “Akademik  Kadrolara  Atama  ve  Yükseltmeler  Hakkında  Yönerge”de  belirtilen  kıstasları  yerine  getirmiş  olmak  kaydıyla  ilgili  alanlarda uzmanlaşmış öğretim üyeleri alınacaktır.

Başvuru Şartları:

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

* Bir adet başvuru dilekçesi, son altı ay içinde çekilmiş üç adet biyometrik fotoğraf, onaylı nüfus cüzdanı sureti, adli sicil ve arşiv kaydı sorgulaması sonuç belgesi (e-devlet üzerinden “Resmi Kuruma Hitaben” alınacak barkodlu belge), Doçentlik ve Doktora belgelerinin resmi onaylı örnekleri ile diğer öğrenim belgeleri (belgelerin asılları ile fotokopilerinin getirilmesi gerekmektedir), YÖK formatlı güncel özgeçmiş ve yayın listesi, başlıca araştırma eserleri ile bilimsel çalışma ve yayınları, yayınlarına yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmaları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, Yabancı dil sınav sonuç belgeleri (YÖKDİL/YDS  ya  da  ÖSYM  tarafından  eşdeğer  kabul  edilen  yabancı  dil  sınavı)  içeren  PDF  formatında  hazırlanmış;  Profesör  kadrosu  için  beş  adet taşınabilir bellek ile Yaşar Üniversitesi Rektörlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için dört adet taşınabilir bellek ile ilgili Fakülte Dekanlığına başvurulması gerekmektedir.

* Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca onaylanmış denkliğinin olması şarttır.

* Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir.

(*) Eğitim-öğretim dili İngilizce olduğundan, başvuracak adayların “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”teki genel şartlar ile bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinin yedinci fıkrasının (ç) bendine ilişkin 18.05.2021 tarih ve 31485 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan asgari 85 (seksen beş) puan şartını sağlamaları gerekmektedir. T.C. Yaşar Üniversitesi Senatosu’nun 16.11.2021 tarih ve 441 sayılı toplantı kararı gereği, Hukuk Fakültesi öğretim üyesi kadrolarına yapılacak atamalarda, adaylarda yabancı dil (İngilizce/Fransızca/Almanca) 100 (yüz) puan üzerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak, şartı aranır.

*  Başvuru  süresi  bu  ilanın  Resmi  Gazete’de yayımlandığı  tarihten  itibaren  15  gündür. Başvurular  T.C.  Yaşar  Üniversitesi,  İnsan  Kaynakları Müdürlüğü, Üniversite Cad. Ağaçlı Yol No:37-39 PK. 35100 Bornova – İZMİR adresine şahsen veya kargo ile yapılabilir. İnternet üzerinden başvuru kabul edilmez. Kargo ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan, eksik belgeli ve başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ile kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. İdare, gerekli gördüğü takdirde “ilanın” her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.

Fakülte Bölüm Kadro Unvanı Kadro Adedi Uzmanlık Alanı
Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü (*) Prof.Dr. 1 Doçentlik derecesini İç Mimarlık veya Mimarlık bilim alanında almış olmak. Kuram ve Eleştiri alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış
olmak.
Dr.Öğr.Üyesi 1 Doktora derecesini Mimarlık bilim alanında almış olmak. Çevresel Sistemler ve Enerji Verimliliği alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış, yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimi bulunmak.
Özel Hukuk Bölümü, Medeni Hukuk A.B.D. Prof.Dr 1 Doçentlik derecesini Medeni Hukuk bilim alanında almış olmak. Enerji Hukuku ve Tüketici Hukuku alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış olmak.
Doktora derecesini Özel Hukuk anabilim dalında almış olmak. Anonim
Özel Hukuk Bölümü,
Ticaret Hukuku A.B.D.
Dr.Öğr.Üyesi 1 Şirketler Hukuku ve Sermaye Piyasası Hukuku alanlarında eğitim,
araştırma ve yayınlar yapmış, yükseköğretim kurumlarında ders verme
Hukuk Fakültesi deneyimi bulunmak.
Özel Hukuk Bölümü, Uluslararası Özel Hukuk A.B.D. Dr.Öğr.Üyesi 1 Doktora derecesini Özel Hukuk anabilim dalında almış olmak. Milletlerarası Usul Hukuku ve Avrupa Birliği Hukuku alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış, yükseköğretim kurumlarında ders verme
deneyimi bulunmak.
Kamu Hukuku Bölümü, Mali Hukuk A.B.D. Dr.Öğr.Üyesi 1 Doktora derecesini Kamu Hukuku anabilim dalında almış olmak. Genel Vergi Hukuku ve Kamu Maliyesi alanlarında eğitim, araştırma ve yayınlar yapmış, yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimi bulunmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.