Dolar 19,1791
Euro 20,9317
Altın 1.221,33
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 13°C

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Sınav Duyurusu

5 Mart 2022 10:37 pm
109

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğünden:
TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI MÜFETTİŞ YARDIMCILIĞI
GİRİŞ SINAVI DUYURUSU

Kurumumuz Merkez Teşkilatı Teftiş Kurulu Başkanlığında görevlendirilmek üzere,  yarışma sınavı ile 7. dereceden 5 adet Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

1) SINAVA GİRİŞ KOŞULLARI
a) Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde yazılı koşulları taşımak,
b) Üniversitelerin en az dört yıllık lisans eğitimi veren Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler,  İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen
yerli ve yabancı eğitim kurumlarından birini bitirmiş olmak,
c) Sağlık durumu her türlü yolculuk ve iklim koşullarında görev yapmaya ve seyahat  etmeye elverişli olmak,
d) 2022 yılının Ocak ayının birinci gününde 35 yaşını doldurmamış olmak (01/01/1987 ve daha sonra doğanlar sınava girebileceklerdir.)
e) Taksirli suçlar dışında hürriyeti kısıtlayıcı bir ceza ile hükümlü olmamak,
f) Sicil, tutum ve davranışları yönünden Müfettiş Yardımcılığına engel bir durumu  bulunmamak,
g) ÖSYM tarafından 6-12-13 Eylül 2020 veya 1-7-8 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılan  Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre KPSS 17, KPSS 22, KPSS 47, KPSS 48  puan türlerinden birinde en az 80 puan almış olmak ve başvuran adaylar arasında yapılacak puan  sıralamasında ilk 100 kişi arasında yer almak (Eşit puan almaları nedeniyle 100. sıradaki aday  sayısının birden fazla olması halinde, bu puana sahip adayların tümü sınava çağırılacaktır.)

2) GEREKLİ BELGELER
Sınava giriş koşullarında yer alan fakülteler dışındaki fakültelerden veya yurtdışındaki
üniversitelerin denk bölümlerinden mezun olup başvuru yapabilen adayların başvurularının
değerlendirmeye alınabilmesi için e-devlet başvurusu sırasında “Diğer Belgeleriniz” aşaması
altında bulunan “Denklik Gösterir Belge” alanına ilgili dokümanı yüklemeleri gerekmektedir.

3) YAZILI SINAV ŞEKLİ VE KONULARI
Sınav, yazılı ve sözlü olmak üzere iki bölümde yapılacaktır. Yazılı sınavlardan Hukuk ve  Muhasebe grubu klasik, diğerleri test usulünde olacaktır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylardan,  ilan edilen boş kadro sayısının iki katı kadar sayıda aday, yazılı sınav başarı puanı sıralamasına  göre sözlü sınava çağırılacaktır. Sınavlar, aşağıdaki konulardan yapılacaktır.
a) HUKUK: Anayasa Hukuku, İdare Hukuku (Genel Esaslar), Ceza Hukuku (Genel  Esaslar ve Kamu İdaresinin Güvenilirliğine ve İşleyişine Karşı Suçlar), Medeni Hukuk (Genel  Esaslar), Borçlar Hukuku (Genel Esaslar), Ticaret Hukuku (Genel Esaslar), İş Hukuku (Genel  Esaslar)
b) İKTİSAT: Para, Banka, Kredi ve Konjonktür, Milli Gelir, İşletme Denetimi ve Finansal Yönetim
c) MALİYE: Türk Vergi Kanunlarının Esasları, Bütçe Teknikleri, Genel, Katma, Özel ve  Özerk Bütçeler
d) MUHASEBE: Genel Muhasebe, Bilanço Analizleri ve Teknikleri
e) MATEMATİK: Matematik, Ticari Hesap
f) YABANCI DİL: İngilizce, Fransızca veya Almanca dillerinden birisi.

4) BAŞVURU ŞEKLİ VE SÜRESİ
Sınava başvurular 28.02.2022 günü başlayıp, 11.03.2022 günü 23:59’da sona erecektir.  Adaylar başvurularını, e-Devlet üzerinde Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariverkapisi.cbiko.gov.tr)  üzerinden giriş yaparak elektronik ortamda yapacaklardır. 12.03.2022 günü 00:00’dan sonra  sisteme yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

5) BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SINAVA ÇAĞRI 
Başvuruda bulunan adaylardan KPSS puanı en yüksek olanlardan başlamak üzere belirlenen boş kadro sayısının 20 (yirmi) katı sayıda aday yazılı sınava çağırılacaktır. Eşit puan  almaları nedeniyle son sıradaki aday sayısının birden fazla olması halinde bu puana sahip  adayların tümü sınava çağırılacaktır. Başvuruda bulunulacak puan türleri içinden, adayın en  yüksek puana sahip olduğu puan türü sıralamanın oluşturulmasında esas alınacaktır.
Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar www.tki.gov.tr internet adresinde ilan  edilecektir. Bu ilan tebligat hükmünde olup, adaylara ayrıca bildirim yapılmayacaktır. Ayrıca  adaylar sınava katılım durumlarını Kariyer Kapısı Platformu üzerinden görüntüleyebilecektir. Adaylar yazılı sınava giriş belgelerini www.tki.gov.tr adresinde duyurular bölümünde ilan  edilecek link üzerinden alabileceklerdir.

6) SINAVDA UYULACAK KURALLAR VE ESASLAR
Sınava girecek adaylar, Sınava Giriş Belgesi ile birlikte nüfus cüzdanı, yeni kimlik kartı  veya sürücü belgesi gibi özel bir tanıtıcı kimlik belgesini de yanlarında bulunduracaklardır.
Sınava Giriş Belgesini yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
Soru zarfları açıldıktan sonra sınava gelenler, sınava alınmazlar.
Sınav salonuna kağıt, kitap, not, cep telefonu, çağrı cihazı, telsiz, fotoğraf makinesi, hesap  makinesi, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saat, çanta ve benzeri eşyalar
alınmayacaktır. Bu sayılan eşyalar ile sınav salonuna girdikleri tespit edilen adayların bu  durumları tutanak altına alınır ve sınavları geçersiz sayılır. Adaylar sınavda kullanacakları kurşun
kalem ve silgilerini getirecektir.
Sınav sırasında kopya çeken, kopya veren veya bunlara teşebbüs edenler ile sınav  kağıtlarına belirtici işaret koyanların durumları tutanakla tespit edilerek bu adayların sınavı  geçersiz sayılacaktır. Kurum tarafından yapılan müfettiş yardımcılığı sınavlarına kabul  edilmeyecektir.

7) YAZILI SINAV TARİHİ VE YERİ
Yazılı sınavlar, 26 – 27.03.2022 günlerinde Ankara’da yapılacak olup, sınav yeri ve saati  yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile birlikte www.tki.gov.tr internet adresinde
duyurulacak ve Sınava Giriş Belgesinde de belirtilecektir. Ayrıca adaylar, sonuçlarını Kariyer  Kapısı üzerinden görüntüleyebilecektir.

8) YAZILI SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Yazılı sınavda başarılı sayılabilmek için her sınav grubundan 100 tam puan üzerinden  60’dan az olmamak üzere ortalama 65 puan almak gerekir. Başarılı olanların fazla olması halinde,  en yüksek puan alandan başlamak üzere ilan edilen boş kadro sayısının iki katı kadar aday sözlü  sınava girmeye hak kazanır. Sözlü sınava girmeye hak kazanan en düşük puana sahip aday ile  aynı puana sahip olan adaylar arasından yabancı dil notu daha yüksek olan aday tercih edilir. Bu
durumun da eşitliği halinde yabancı dil notu eşit olan adayların tümü çağrılır.

9) YAZILI SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI
Yazılı sınavda başarılı olan adayların listesi 18.04.2022 günü www.tki.gov.tr internet  adresinde duyurulacaktır. Kişilere ayrıca tebligat yapılmayacak olup, bu duyuru tebligat yerine  geçerli sayılacaktır.

10) YAZILI SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ
Adaylar, yazılı sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, sınavın sona  ermesinden itibaren, yazılı sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını, sonuçların Kurum tarafından ilan  edildiği tarihten itibaren en geç 7 gün içinde Başkent Üniversitesine yapabileceklerdir. Postada  yaşanan gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
Adaylar, soru ve sonuçlara ilişkin itiraz başvurularını TR97 0013 4000 0007 9691 0001  16 numaralı Başkent Üniversitesi hesabına 100,00 TL (Yüz Türk Lirası) itiraz ücreti yatırarak  alınan banka dekontu, itiraz konusunun ve iletişim adresinin açıkça yazılı olduğu dilekçe ile  Kuruma veya bedam@baskent.edu.tr adresine e-posta yoluyla yapacaklardır.

11) SÖZLÜ SINAV
Sözlü sınavın tarihi ve yeri, sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi ile  birlikte Kurum tarafından ilan edilecek olup sözlü sınav, adayların;
a) Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi,
b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,
c) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu,
d) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,
e) Genel yetenek ve genel kültürü,
f) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı,
yönlerinden değerlendirilerek, ayrı ayrı puan verilmek suretiyle gerçekleştirilir.
Adayların başarılı sayılması için 100 tam puan üzerinden sözlü sınav notu ortalamasının  65’den aşağı olmaması gerekir.

12) GİRİŞ SINAV NOTU
Giriş Sınav notu, yazılı ve sözlü sınav notlarının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanır.
Giriş Sınav notunun hesaplanmasından sonra oluşturulan başarı sıralamasında, başarı  gösterenlerin sayısı, alınacak Müfettiş Yardımcısı sayısından fazla olursa, giriş sınav notu daha  yüksek olan adaylar tercih edilir. Giriş sınav notlarının eşitliği halinde yabancı dil notu üstün olan  aday, bunun eşitliği halinde sözlü sınav notu yüksek olan aday, bunun da eşitliği halinde KPSS  puanı yüksek olan aday öncelik kazanır. Diğerleri için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmaz.

13) SÖZLÜ SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ
Sınav sonuçları kendilerine tebliğ edilenler, tebliğ tarihinden başlayarak 7 takvim günü içinde dilekçe ile İdareye başvurmak suretiyle sözlü sınav sonuçlarına itiraz edebilirler.
Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilenlerin  sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmaz, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilir. Bu kişiler  hiçbir hak talep edemezler ve haklarında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak  üzere Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur.

14) DİĞER HUSUSLAR
Asil listede yer alanlardan atama işlemlerinin yapılması için kendilerine bildirilen süre  içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile gerekli şartları taşımadığı sonradan  anlaşılanların atama işlemleri yapılmayacaktır. Atama yapılması için kendilerine bildirilen süre  içinde mazeretsiz olarak başvurmayan veya ataması yapıldığı halde süresi içinde göreve  başlamayan adaylar için sınav sonuçları kazanılmış hak sayılmaz.
Sınavla ilgili her türlü bilgi aşağıdaki telefon numaralarından, Kurum internet sayfasından (www.tki.gov.tr) veya TKİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığından (Hipodrom Cad.
No:12 Yenimahalle/ANKARA) temin edilebilir.
Bilgi alınacak telefon numaraları: (312) 540 10 00 / 1202-1446-1509
İlanen duyurulur

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.