Dolar 18,8197
Euro 20,3115
Altın 1.128,47
BİST 4.997,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 5°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
5°C
Hafif Yağmurlu
Pts 2°C
Sal 2°C
Çar 5°C
Per 6°C

Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
3 Nisan 2022 2:03 pm
406
Toros Üniversitesi Rektörlüğünden

 

Üniversitemizin aşağıda belirtilmiş olan bölümlerine, aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam zamanlı görev yapacak Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi alınacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI:
2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23, 25. ve 26. maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerindeki genel koşulları taşıyor olmak.
5772 sayılı Kanun uyarınca belirlenmiş olan Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Ölçütlerinde yazılı şartları taşıyor olmak. (link: https://www.toros.edu.tr/ dosya/243/dokuman/2019-04-19-Tu-GNS- DD-051–Toros-universitesi-Akademik-Yukseltilmeve-Atanma-olcutleri.pdf)
Eğitim Öğretim dili İngilizce olan bölümlere başvuracak olan adayların 23.03.2016 tarihli ve 29662 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanmış olan Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasına İlişkin Yönetmeliğin 8. maddesinin 7. fıkrasının (b), (c) ve (ç) bendindeki şartları taşıyor olması gerekmektedir.

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER
 Başvuru dilekçesi,
 Son 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
 YÖK formatlı güncel özgeçmiş,
 Onaylı nüfus cüzdanı sureti,
 Arşiv kayıtlı adli sicil kaydı
 Lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin aslı veya resmi onaylı örnekleri, (Yurtdışından alınan diplomaların denklik belgeleri)
 Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 Toros Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Ölçütlerinin eki olan puanlama tablosu (aday tarafından doldurulmuş ve imzalanmış olarak gönderilecektir.)Link:https://www.toros.edu.tr/dosya/243/dokuman/2019-04-19-Tu-GNS-DD-051-Torosuniversitesi- Akademik-Yukseltilme-ve-Atanma-olcutleri.pdf
 Yabancı dil (İngilizce) yeterliliği için, aşağıdaki koşuldan en az birini sağladığını gösteren belge; (Eğitim- Öğretim dili İngilizce olan bölümler için – bilgi www.toros.edu.tr)
a)Türkçe dışındaki öğretim dilinin, öğretim elemanının anadili olması.
b)Öğretim elemanının lisans veya doktora öğreniminin tamamını öğretimin verileceği dilin anadil olarak konuşulduğu ülkede bu dille verildiği bir programda tamamlamış olması.
c)Öğretimin verileceği dilin resmî dil olarak kabul edildiği bir ülkedeki, Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınan ve ülkenin resmî dilinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarının birinde toplamda en az bir yıl (iki yarıyıl) öğretim elemanı olarak çalışmış ve ders vermiş olması,
bu durumu ilgili yükseköğretim kurumundan resmî olarak belgelendirmiş olması ve ilgili yükseköğretim kurumundan ayrılmasının üzerinden en fazla iki yıl geçmiş olması.
ç)Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından yüz tam puan üzerinden asgarî seksen beş puanla başarılı olması. (Çalışılan yükseköğretim kurumundan ayrılan ve iki yıldan fazla öğretim elemanlığına ara verenlerin başka bir yükseköğretim kurumuna öğretim elemanı olarak geçişinde de söz konusu merkezi yabancı dil sınav puanlarına ilişkin belgeleri ilgili merkezi sınavın geçerlilik süresine göre yeniden ibraz etmeleri gerekir.)
 Profesör adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. Maddesinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 6 adet dosyayı,
 Doçent adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 14. maddesinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı,
 Dr. Öğr. Üyesi adaylarının Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 8. maddesinde yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı başvuru evrakları ile birlikte ilanın Resmî Gazete yayın tarihinden itibaren 20 gün içinde “Toros Üniversitesi Rektörlüğü, Bahçelievler Kampusu, 1857 Sokak No 12, Yenişehir 33140, MERSİN” adresine şahsen teslim edilmesi gerekmektedir.

Not: Yayınlar için hazırlanacak dosyaların PDF formatında CD ile teslim edilmesi tercih edilir.

 

Alım Yapılacak Bölümler
Fakülte/Yüksekokul Bölüm/Program Kadro Unvanı      Kadro   Sayısı Özel Şart Açıklama
SAĞLIK BİLİMLERİ        FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ Dr. Öğr. Üyesi 1 Hemşirelik lisans mezunu olmak, Hemşirelik Esasları alanında yüksek lisans yapmış olmak ve Halk Sağlığı Hemşireliği alanında doktora yapmış olmak. Aynı zamanda sağlık kurumlarının farklı birimlerinde çalışmış olmak.
HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ (%100 İngilizce) Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
3 Lisans ve Yüksek lisans eğitimini Hemşirelik alanında tamamlamış olmak ve Hemşirelik Anabilim Dallarının birinde doktora yapmış olmak.
FİZYOTERAPİ VE  REHABİLİTASYON    BÖLÜMÜ Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans, Yüksek Lisans ve Doktorasını Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında yapmış olmak.
FİZYOTERAPİ VE                REHABİLİTASYON BÖLÜMÜ Dr. Öğr. Üyesi 2 Tıp Fakültesi mezunu olmak ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında uzmanlığını yapmış olmak.
GÜZEL SANATLAR,    TASARIM VE MİMARLIK FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK BÖLÜMÜ Dr. Öğr. Üyesi 1 İç Mimarlık veya Mimarlık Bölümü Lisans Mezunu olmak, yüksek lisans ve doktorasını İç Mimarlık veya Mimarlık Anabilim dalında yapmış olmak.
GASTRONOMİ VE     MUTFAK               SANATLARI BÖLÜMÜ Dr. Öğr. Üyesi 1 Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında lisans ve yüksek lisans mezunu olmak. Doktora yapmış olmak.
SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU TIBBİ  HİZMETLER             VE              TEKNİKLER BÖLÜMÜ /        OPTİSYENLİK PROGRAMI Profesör  1 Tıp Fakültesi mezunu olmak ve Göz Hastalıkları alanında uzmanlığını yapmış olmak.
TIBBİ HİZMETLER VE TEKNİKLER BÖLÜMÜ / TIBBİ GÖRÜNTÜLEME
TEKNİKLERİ
Dr. Öğr. Üyesi 1 Tıp Fakültesi mezunu olmak ve Nükleer Tıp alanında uzmanlığını yapmış olmak.
İKTİSADİ,  İDARİ            ve      SOSYAL   BİLİMLER   FAKÜLTESİ ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK (%100 İngilizce) Dr. Öğr. Üyesi 1 Uluslararası Ticaret ve Lojistik, İşletme veya Mühendislik alanlarının birinden lisans mezunu olmak. İşletme veya Uluslararası Ticaret ve Lojistik alanında doktora yapmış olmak. Alanda ulusal ve uluslararası yayınlar yapmış olmak. Bir Yükseköğretim Kurumundan en az 2 eğitim öğretim dönemi lisans düzeyinde ders yürütmüş olmak ve bir Yükseköğretim Kurumunda en az 2 yıl çalışmış olmak.
MÜHENDİSLİK                               FAKÜLTESİ  YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ (%100      İngilizce) Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
    1 Mühendislik alanlarının birinden lisans mezunu olmak ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği alanlarından herhangi birinde yüksek lisans veya doktora yapmış olmak ve Yazılım alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
2 Mühendislik alanlarının birinden lisans mezunu olmak ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği alanlarından herhangi birinde yüksek lisans veya doktora yapmış olmak ve Bilgisayar Donanımı alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK- ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ
(%100 İngilizce)
Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
1 Elektrik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin birinden lisans veya yüksek lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde doktora yapmış olmak, Haberleşme alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Profesör / Doçent/ Dr. Öğr. Üyesi 1 Elektrik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin birinden lisans veya yüksek lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde doktora yapmış olmak, Kontrol alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
1 Elektrik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin birinden lisans veya yüksek lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde doktora yapmış olmak, İşaret İşleme alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
1 Elektrik, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin birinden lisans veya yüksek lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde doktora yapmış olmak, Elektrik Güç alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ
(%30 İngilizce)
Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
1 İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Yapı Anabilim Dalında doktora yapmış olmak.
Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
2 İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Geoteknik Anabilim Dalında doktora yapmış olmak
Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
2 İnşaat Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Hidrolik Anabilim Dalında doktora yapmış olmak
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ
(%100 İngilizce)
Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
1 Endüstri Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak ve Yöneylem alanında çalışmaları olmak veya Yöneylem Araştırması alanında doktora yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ
(%100 İngilizce)
Profesör / Doçent
/ Dr. Öğr. Üyesi
2 Mühendislik alanlarının birinden lisans mezunu olmak ve Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak, Üretim Planlama, Ergonomi ve/veya Simülasyon (Benzetim) konularında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.