Dolar 19,1767
Euro 20,9100
Altın 1.221,18
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 13°C

Susuz Belediyesine Sürekli İşçi Alımı (Engelli)

15 Kasım 2021 1:06 pm
211
Susuz Belediyesine Sürekli İşçi Alımı (Engelli)

Afyonkarahisar İli Susuz Belediye Başkanlığından:

SÜREKLİ İŞÇİ ALIM İLANI
Susuz Belediye Başkanlığı ve bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/d maddesi ve 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden sürekli işçi alınacaktır. Aranan şartlar ve sayılar aşağıda belirtilmiştir.
Sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilan, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden yayımlanacaktır. Şartlara durumu uyan adayların, ilanın Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinde yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde başvurularını esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. / www.iskur.gov.tr adresinden yapmaları gerekmektedir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular, takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.

ÇALIŞMA YERİ: Susuz Belediye Başkanlığı

Sürekli İşçi Talep Edilen Kadrolar Alınacak Personel Sayısı Cinsiyet Alınacak Personelin Öğrenim Durumu İL / İLÇE YÖNTEM
SEKRETER 1 Kadın/Erkek
(Engelli)
Orta öğretm Lise
ve dengi
AFYONKARAHİSAR NOTER KURASI VE
SÖZLÜ MÜLAKAT
Toplam 1  

AÇIKLAMALAR
1.         İlan edilen kadrolara yapılacak sınavda başarı göstererek atanmaya hak kazanan adaylar, 657 sayılı Kanunun 4/D maddesi ve 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yukarıda belirtilen tabloda belirtilen unvanlarda noter kurası yöntemiyle “sürekli işçi” alınacaktır.
2.         Her aday, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilir.
3.         Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
4.         Susuz Belediye Başkanlığı ALINACAK OLAN SÜREKLİ İŞÇİ NOTER KURASI USULÜNE TABİ TALEPLERDEN; Sekreter mesleğindeki personellere ilişkin başvuru listesi, İŞKUR tarafından Susuz Belediye Başkanlığına gönderilmesine müteakip Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’nun gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle noter huzurunda kura ile belirlenecek olup boş kadronun 4 (dört) katı asıl ve 4 (Dört) katı yedek adayın isimlerini kapsayan liste oluşturulacaktır. Belirlenen asıl ve yedek aday listeleri Susuz Belediye Başkanlığı web sayfasında (susuz.bel.tr) ilan edilecektir.
5.         Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 5’inci maddesinde belirtilen “işe göndermede öncelikli olanlar” ibaresindeki hüküm mezkür yerleştirmede başvuran lehine tek başına bir hak teşkil etmeyecektir.
6.         Başvuru yapan adayların başvuru sürecini Susuz Belediye Başkanlığı web sayfasından susuz.bel.tr takip etmeleri önem arz etmektedir.
7.         Noter Kurası sonucuna göre Susuz Belediye Başkanlığı alımı için alınacak olan sürekli işçilerin görev yerleri Susuz Belediye Başkanlığı tarafından belirlenecektir.
8.         Noter Kurası sonucuna göre Susuz Belediye Başkanlığı alınacak olan sürekli işçilerin görev yerleri Susuz Belediye Başkanlığı tarafından belirlenecektir.

ENGELLİ PERSONEL GENEL BAŞVURU ŞARTLARI
1-         2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk Vatandaşı olmak.
2-         18 yaşını tamamlamış olmak ve 36 yaşından gün almamış olmak.
3-         Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
4-         Kamusal haklardan mahrum bulunmamak.
5-         Adayın herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
6-         Engellilik raporu en az %40 olmak,
7-         Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.
8-         İşe alınacak işçilerin deneme süresi en çok iki ay olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.
9-         Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular, ilan, sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecek, göreve başlamış olsalar bile görevlerine son verilecektir.
10-       Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğinin 9. maddesinde “Talebin ilanından itibaren, adaylara (…) (5) beş günlük başvuru süresi tanınır. Kamu kurum ve kuruluşlarının işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. (Ek cümle: 3/4/2015-2015/7525 K.; Değişik üçüncü cümle: 24/4/2017-2017/10092 K.)
11-       Başvuran adaylar Susuz Belediye Başkanlığı diğer çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.

ÖZEL ŞARTLAR
ENGELLİ Personel Alım Şartları
1)         Engellilik raporu en az %40 olmak
2)         En az ve en çok orta öğretim ve lise dengi muzunu olmak
3)         MEB den onaylı en az 160 saat eğitim almış Bilgisayar İşletmenliği Sertifikasına sahip olmak
4)         18 yaşını tamamlamış olmak, 36. yaşından gün almamış olmak
5)         İletişim Beden Dili konusunda özel veya kamu kuruluşlarından katılım belgesi almış
6)         Etkili Konuşma ve Diksiyon Eğitim konusunda özel veya kamu kuruluşlarından katılım belgesi almış olmak

A)        KURA/SÖZLÜ MÜLAKAT İŞLEMİ, KURA/SÖZLÜ MÜLAKAT TARİHİ, YERİ VE SONUÇLARIN AÇIKLANMASI
1.         Kura işleminin/Sözlü Mülakat 10/12/2021 tarihinde Cuma günü saat 10.00’da Susuz Belediye Başkanlığında yapılması planlanmış olup, herhangi bir değişiklik olması durumunda adaylara ayrıca Susuz Belediye Başkanlığı web sayfasından (susuz.bel.tr) duyurulacaktır.
2.         Başvuran sayısı 4 kişi ve az olması durumunda Noter kurası yapılmayacaktır.
3.         Başvurular 15.11.2021 – 19.11.2021 tarihleri arası İŞKUR web sayfasından (www.iskur.gov.tr ) yapılacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.