Dolar 19,0310
Euro 20,5292
Altın 1.194,22
BİST 4.932,56
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 12°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 17°C

Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
13 Temmuz 2022 12:44 am
296

Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

2 Kasım 2018 tarihli ve 30583 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik” kapsamında Üniversitemizin çeşitli birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ve 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atanma ve Yükseltilme Kriterlerine İlişkin Yönerge hükümlerine göre aşağıda belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır.

A-        BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:
1-       Başvurular sadece Üniversitemiz https://ikbasvuru.sdu.edu.tr internet sayfasından çevrimiçi (online) yapılacaktır. 2- Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayım tarihi itibariyle 22 (yirmi iki) gündür.
3-         Adaylar öncelikle https://ikbasvuru.sdu.edu.tr adresinde yer alan çevrimiçi (online) başvuru sistemine kayıt olduktan sonra kişisel bilgilerini doldurup Öğretim Üyesi Personel Alımı İlanı için müracaat işlemlerini başlatacaktır. Müracaat eden adaylar başvurmak istediği ilan numarasını seçip aşağıda belirtilen istenen belgeleri ilgili alanlara yükleyip “Başvuru Yap” butonuna tıkladığında çevrimiçi (online) başvurularını tamamlamış olacaklardır.
4-         Başvurular üzerinde güncelleme yapılmak istenildiğinde mevcut başvuru silinerek, “İşlemler-Başvuru Sürecindekiler” menüsünden yeniden başvuru oluşturulabilecektir.
5-         Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir.
Yanlış/eksik belge yükleme, farklı mezuniyetle başvurma, yanlış ilana başvurma vb. tüm iş ve işlemler için tüm sorumluluk adaylara aittir.
6-         Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atanma ve Yükseltilme Kriterlerine İlişkin Yönergeye, basılı dosya dizi pusulasına ve öğretim üyesi adayı özgeçmiş formu’na http://persdb.sdu.edu.tr internet adresi Doküman Arşivi bölümünden ulaşılabilir.
7-         Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atanma ve Yükseltilme Kriterlerine İlişkin Yönergenin 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca elektronik ortama yüklenen dosyanın basılı nüshasını ilanımızın süresi içinde doçent ve profesör kadrolarına başvuracak adaylar şahsen veya posta ile Personel Daire Başkanlığına, doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adaylar şahsen veya posta ile ilgili birime dilekçe ile teslim etmeleri gerekmektedir.

B-        KADROLARA BAŞVURACAK ADAYLARIN TESLİM EDECEĞİ VE SİSTEME YÜKLEYECEĞİ BELGELER
1-         Özgeçmiş (Sisteme Pdf Formatında yüklenmelidir.)
2-         Askerlik bilgisi ilgili servislerden otomatik olarak gelmektedir. Aday, askerlik bilgisinin eksik olduğunu düşünüyor ise buna ilişkin belgeyi ekleyecektir.
3-         Eğitim bilgileri ilgili servislerden otomatik olarak gelmektedir. Aday, eğitim bilgilerenin eksik olduğunu düşünüyor ise buna ilişkin Diploma, geçici mezuniyet belgesi (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge).
4-         Yabancı Dil bilgisi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından kabul edilen dil belgesi) ilgili servislerden otomatik olarak gelmektedir. Aday, Yabancı Dil bilgisinin eksik olduğunu düşünüyor ise buna ilişkin belgeleri ekleyecektir.
5-         Bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren liste.
6-         Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık veya biyometrik) (Sisteme yüklenmelidir.)
7-         Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair beyan.

C-        GENEL AÇIKLAMALAR
1-         İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
2-         Adaylar sadece bir ilan numarası ile ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
2547 sayılı Yükseköğretim Kanun’un Ek 38 inci maddesi uyarınca belirlenen % 30’luk kota kapsamında başvuru yapılabilecek doktor öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

İLAN
NUMARASI
BİRİM BÖLÜM ABD/ASD/PRG UNVAN DERECE ADET NİTELİĞİ
673 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Diş Hekimliği Bilimleri Ortodonti Doktor Öğretim
Üyesi
1 1 Ortodonti alanında doktora yapmış olmak.
674 Fen Edebiyat
Fakültesi
Biyoloji Genel Biyoloji Profesör 1 1 Bitki doku kültüründe sekonder metabolitleri alanında çalışma yapmış olmak.
675 Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili Ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı Doktor Öğretim
Üyesi
1 1 Türk Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak. Cumhuriyet döneminde göstermeci tiyatro alanında çalışmalar yapmış olmak.
676 İlahiyat
Fakültesi
Temel İslam Bilimleri İslam Mezhepleri Doçent 1 1 Temel İslam Bilimleri alanında doçentlik unvanına sahip olmak. İslam Mezhepleri
tarihi ve çağdaş İslam düşünürleri alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
677 Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bitki Materyali ve Yetiştiriliciği Doktor
Öğretim Üyesi
1 1 Peyzaj Mimarlığı alanında doktora yapmış olmak. Bitki Materyali ve Yetiştiriciliği alanında çalışmalar yapmış olmak.
678 Mühendislik
Fakültesi
Elektrik-Elektronik
Mühendisliği
Elektromanyetik Alanlar
ve Mikrodalga Tekniği
Profesör 1 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doçentlik unvanına sahip olmak. RF Enerji
hasatlama alanında çalışmalar yapmış olmak.
679 Mühendislik
Fakültesi
Elektrik-Elektronik
Mühendisliği
Elektronik Profesör 1 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doçentlik unvanına sahip olmak.
Rezonatörler alanında çalışmalar yapmış olmak.
680 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği Doktor
Öğretim Üyesi
1 1 Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış olmak.
681 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Profesör 1 1 Serebral Vazospazm alanında deneysel çalışmalar yapmış olmak.
682 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kulak, Burun, Boğaz Doçent 1 1 Boyun paragangliomaları alanında çalışma yapmış olmak.
683 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kalp Damar Cerrahisi Doçent 1 1 Ritim bozuklukları alanında çalışma yapmış olmak
684 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyoloji Doktor
Öğretim Üyesi
1 1 Tıbbi Biyoloji alanında doktora yapmış olmak. Moleküler Mekanizmalar alanında çalışma yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.