Dolar 19,1673
Euro 20,9274
Altın 1.221,32
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 15°C

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
12 Aralık 2021 3:10 pm
104
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemize; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartlar, 10/07/2018 tarih ve 30474 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ve 09/11/2018 tarih, 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri uyarınca; “Öğretim Görevlisi” alınacaktır.
Genel Şartlar:
1) Başvuruda bulanacak adayların ilan edilen tek bir kadro ilanına başvurmaları gerekmektedir. Birden fazla kadroya başvuru yapan adayların her iki başvurusu da değerlendirmeye alınmayacaktır.
2) Yurtdışından alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
3) Öğretim Görevlileri ilanlarında atamalar 2547 sayılı Kanunun 31’inci maddesine göre yapılacaktır.
4) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının eşdeğerlik tablosu kullanılır.

SINAV TAKVİMİ:

İlan Başvuru Tarihi 10.12.2021
Son Başvuru Tarihi 24.12.2021
Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi 27.12.2021
Giriş Sınavı Tarihi 29.12.2021 Saat:15:00
(Rektörlük Toplantı Salonu)
Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi 30.12.2021
Atanmaya Hak Kazanan Adayın Son Başvuru Tarihi 13.01.2022
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi https://www.sivas.edu.tr

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER:

FAKÜLTE BÖLÜM / ANABİLİM DALI KADRO UNVANI KADRO DERECE ADET İLAN ŞARTLARI YABANCI DİL PUANI ALES PUANI
Rektörlük Genel Sekreterlik (Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğünde Görevlendirilmek Üzere) Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)
(Kadro No:1)
4 1 Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü lisans programlarından mezun olmak. Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanında yüksek lisans yapmış
olmak.
50 70
Rektörlük Genel Sekreterlik (Uzaktan Eğitim Koordinatörlüğünde Görevlendirilmek Üzere) Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)
(Kadro No:2)
4 1 Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Görsel İletişim Tasarımı, Grafik veya Grafik Tasarımı, Radyo Televizyon ve Sinema, Film Tasarımı veya Animasyon, Animasyon ve Oyun Tasarımı, Çizgi Film ve Animasyon Alanlarından Birinden Lisans Mezunu Olmak. İlgili Alanların Birinde Tezli Yüksek
Lisans Yapmış Olmak.
50 70
Sivas Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri / Uçak Teknolojisi Pr. Öğretim Görevlisi 4 1 Uçak Gövde ve Motor Bakımı, Uçak Elektrik ve Elektroniği, Uçak Bakım ve Onarımı veya Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği alanlarından birinden lisans derecesine sahip olmak. Sivil Havacılık, Uçak Gövde ve Motor Bakımı, Uçak Bakım ve Onarımı, Uçak Elektrik ve Elektroniği veya Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği alanlarından birinden yüksek lisans yapmış
olmak.
70
(Sayısal)
Başvuruda İstenilen Belgeler
1- Başvuru Dilekçesi http://www.sivas.edu.tr ‘den temin edilebilir
2- Başvuru Dilekçe Örneğinde İstenilen Ekli Belgeler
Açıklamalar:
1) “Öğretim Görevlisi” başvuruları ilanımızın yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen veya posta ile yapılacaktır. Posta yolu ile yapılan başvurularda yaşanan gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
2) Tecrübe Belgesi (resmi veya özel kurumlardan alınmış ilanda aranılan tecrübe ve süreyi taşıdığına dair belgeyi meslek kodunu gösterir SGK hizmet dökümüyle birlikte teslim edilecektir.
3) Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
4) Başvuru adresi: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü Yenişehir Mah. Kardeşler Cad. No: 7/1, Merkez/SİVAS
5) Sınav takvimi Üniversitemiz web sayfasında ilan edilecek olup, ilan ile ilgili bilgilere Üniversitemizin http://www.sivas.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
6) Üniversite sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.