Dolar 18,8338
Euro 20,3057
Altın 1.137,09
BİST 4.768,56
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 2°C
Kar Yağışlı
İstanbul
2°C
Kar Yağışlı
Sal 3°C
Çar 5°C
Per 5°C
Cum 6°C

Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
17 Kasım 2021 12:46 pm
76

Şırnak Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI (2021-04)

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 12.06.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Şırnak Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesi” uyarınca Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına öğretim üyesi alınacaktır.
-Doçent adayları; Başvuru dilekçesinin ekine; 2 (iki) adet fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş), Nüfus cüzdan fotokopisi/T.C. kimlik kartı fotokopisi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik belgelerinin e-Devlet çıktıları (asılları veya noterden ya da resmi kurumlarca onaylanmış nüshaları atama aşamasında talep edilecektir.), Erkek adaylar için askerlik belgesi (e-Devletten alınan kare kodlu belgeler de kabul edilir), Adli Sicil Kaydı (Konu
kısmı “Resmi Kurum” olarak seçilerek e-Devletten alınacaktır.), YÖK Formatında Özgeçmiş ve Yayın listesi, Yabancı dil sınav sonuç belgesi, Hizmet Belgesi (naklen veya yeniden atanacak adaylar için) (Çalıştığı/Ayrıldığı kurumdan alınan onaylı belge veya e-Devletten alınan kare kodlu HİTAP Hizmet Dökümü), Şırnak Üniversitesi Akademik Personel İlk ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesine göre hazırlanmış Bilimsel çalışma Puan Listesi ile bilimsel eserlerinden oluşan dosyasının 1 (bir) nüshasını Fiziksel olarak, 3 (üç) nüshasını da jüri üyelerine gönderilmek üzere elektronik ortamda (flash bellek) şahsen veya posta yolu ile Şırnak Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.
-Doktor Öğretim Üyesi adayları; Başvuru dilekçesinin ekine; 6 (altı) adet fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora diplomalarının e-Devlet çıktıları (asılları veya noterden ya da resmi kurumlarca onaylanmış nüshaları atama aşamasında talep edilecektir.) ile askerlik durum belgesi (erkek adaylar için), adli sicil belgesi, özgeçmiş ve eserler listesi, yabancı dil sınav sonuç belgesi, hizmet belgesi, Şırnak Üniversitesi Akademik Personel İlk ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesine göre hazırlanmış Bilimsel çalışma Puan Listesi ile bilimsel eserlerinden oluşan dosyasının 1 (bir) nüshasını fiziksel olarak, 3 (üç) nüshasını da jüri üyelerine gönderilmek üzere elektronik ortamda (flash bellek) şahsen veya posta yolu ile ilana çıkılan kadro birimine teslim etmeleri gerekmektedir.
-Müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir.
-Müracaat edecek adayların “Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir
-Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştığı kurumdan veya e-Devlet üzerinden alacakları hizmet belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.
-İlanda belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
-İhtiyaç duyulması halinde; adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemizin web sayfasından (www.sirnak.edu.tr) yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.
İlan Başvuru Başlama Tarihi : 17.11.2021
İlan Başvuru Bitiş Tarihi : 01.12.2021 mesai bitimi

 

İLAN NO BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI/ PROGRAM UNVAN ADET DER. AÇIKLAMA
ÖÜ2021/13 Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Yenilebilir Enerji Sistemleri Dr. Öğr. Üyesi 1 3 Enerji Sistemleri Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Manyetik Nano Akışkanlar konusunda çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ2021/14 İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Felsefe Tarihi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Felsefe ve Din Bilimleri alanında Doktora yapmış olmak.
Çağdaş felsefi düşüncede insana ve adalete dair problemler üzerinde akademik çalışmaları olmak.
ÖÜ2021/15 Din Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Felsefe ve Din Bilimleri alanında Doktora yapmış olmak. Din Eğitimi ve Dünya Görüşleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ2021/16 Temel İslam
Bilimleri
Kelam Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Kelam alanında Doktora yapmış olmak.
ÖÜ2021/17 Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Tarla Bitkileri Doç. 1 1 Doçentliğini Kimya(Organik Kimya) alanında almış olmak.
ÖÜ2021/18 Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ebelik Dr. Öğr. Üyesi 1 2 Ebelik alanında Doktorasını yapmış olmak.
ÖÜ2021/19 Hemşirelik Hemşirelik Dr. Öğr. Üyesi 1 3 Doktorasını Hemşirelik esasları, Hemşirelikte yönetim, İç Hastalıkları Hemşireliği, Çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği, Doğum ve Kadın hastalıkları hemşireliği veya Cerrahi hastalıklar/ameliyathane hemşireliği bilim dallarının birinde yapmış olmak veya İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Doğum ve Kadın Hastalıkları alanlarının birinde
tıpta uzmanlığını almış olmak.
ÖÜ2021/20 Cizre Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Dr. Öğr. Üyesi 1 5 Biyometri alanında Doktora yapmış olmak.
ÖÜ2021/21 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Çocuk Gelişimi Doç. 1 2 Doçentliğini Eğitim Programları ve Öğretim alanında almış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.