Dolar 18,8295
Euro 20,2852
Altın 1.133,92
BİST 4.763,82
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 2°C
Kar Yağışlı
İstanbul
2°C
Kar Yağışlı
Sal 3°C
Çar 5°C
Per 5°C
Cum 5°C

Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
7 Mayıs 2022 5:17 pm
88
Şırnak Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI (2022-01)

 

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 12.06.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Şırnak Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesi” uyarınca Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına öğretim üyesi alınacaktır.

-Doçent adayları; Başvuru dilekçesinin ekine; 2 (iki) adet fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş), Nüfus cüzdan fotokopisi/T.C. kimlik kartı fotokopisi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik belgelerinin e-Devlet çıktıları (asılları veya noterden ya da resmi kurumlarca onaylanmış nüshaları atama aşamasında talep edilecektir.), Erkek adaylar için askerlik belgesi (e-Devletten alınan kare kodlu belgeler de kabul edilir), Adli Sicil Kaydı (Konu kısmı “Resmi Kurum” olarak seçilerek e-Devletten alınacaktır.), YÖK Formatında Özgeçmiş ve Eserler listesi, Yabancı dil sınav sonuç belgesi, Hizmet Belgesi (naklen veya yeniden atanacak adaylar için) (Çalıştığı/Ayrıldığı kurumdan alınan onaylı belge veya e-Devletten alınan kare kodlu HİTAP Hizmet Dökümü), Şırnak Üniversitesi Akademik Personel İlk ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesine göre hazırlanmış Bilimsel çalışma Puan Listesi ile bilimsel eserlerinden oluşan dosyasının 1 (bir) nüshasını Fiziksel olarak, 3 (üç) nüshasını da jüri üyelerine gönderilmek üzere elektronik ortamda (flash bellek) şahsen veya posta yolu ile Şırnak Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

-Doktor Öğretim Üyesi adayları; Başvuru dilekçesinin ekine; 2 (iki) adet fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş), Nüfus cüzdan fotokopisi/T.C. kimlik kartı fotokopisi, Lisans, Yüksek lisans, Doktora diplomalarının e-Devlet çıktıları (asılları veya noterden ya da resmi kurumlarca onaylanmış nüshaları atama aşamasında talep edilecektir.), Erkek adaylar için askerlik belgesi (e-Devletten alınan kare kodlu belgeler de kabul edilir), Adli Sicil Kaydı (Konu kısmı “Resmi Kurum” olarak seçilerek e-Devletten alınacaktır.), YÖK Formatında Özgeçmiş ve Eserler listesi, Yabancı dil sınav sonuç belgesi, Hizmet Belgesi (naklen veya yeniden atanacak adaylar için) (Çalıştığı/Ayrıldığı kurumdan alınan onaylı belge veya e-Devletten alınan kare kodlu HİTAP Hizmet Dökümü), Şırnak Üniversitesi Akademik Personel İlk ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesine göre hazırlanmış Bilimsel çalışma Puan Listesi ile bilimsel eserlerinden oluşan dosyasının 1 (bir) nüshasını fiziksel olarak, 3 (üç) nüshasını da jüri üyelerine gönderilmek üzere elektronik ortamda (flash bellek) şahsen veya posta yolu ile ilana çıkılan kadro birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

Müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir.
Müracaat edecek adayların “Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir
Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştığı kurumdan veya e-Devlet üzerinden alacakları hizmet belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.
İlanda belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
İhtiyaç duyulması halinde; adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemizin web sayfasından (www.sirnak.edu.tr) yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

İlan Başvuru Başlama Tarihi : 30.04.2022
İlan Başvuru Bitiş Tarihi : 16.05.2022 mesai bitimi

ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI
İLAN NO BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI/PROGRAM UNVAN ADET DER. AÇIKLAMA BAŞVURU YERİ
ÖÜ2022/01 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesi Lisans Mezunu olup, ilgili Anabilim Dalında yüksek lisans ve Doktora yapmış olmak. İlahiyat Fakültesi (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü, Yeni Mh. Üniversite Cad. Şırnak- Merkez)
ÖÜ2022/02 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri İslam Mezhepleri Dr. Öğr. Üyesi 1 2 İlgili Anabilim Dalında yüksek lisans ve Doktora yapmış olmak
ÖÜ2022/03 İlahiyat Fakültesi Felsefe Ve Din Bilimleri Din Psikolojisi Dr. Öğr. Üyesi 1 2 İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesi Lisans mezunu olup ilgili Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
ÖÜ2022/04 İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Türk İslam Edebiyatı Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesi Lisans mezunu olup ilgili Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
ÖÜ2022/05 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Hemşirelik Dr. Öğr. Üyesi 2 4,5 Hemşirelik esasları, Hemşirelikte yönetim, İç hastalıkları hemşireliği, Çocuk sağlığı ve hastalıkları hemşireliği, Doğum ve kadın hastalıkları hemşireliği, Cerrahi hastalıklar/ ameliyathane hemşireliği veya Psikiyatri Hemşireliği alanlarından birinde doktorasını yapmış olmak. Sağlık Bilimleri Fakültesi(Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü, Yeni Mh. Üniversite Cad. Şırnak- Merkez)
ÖÜ2022/06 Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Resim Doçent 1 3 Plastik Sanatlar alanında Doçent unvanı almış olmak. Personel Daire Başkanlığı(Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü Rektörlük Binası, Yeni Mh. Üniversite Cad. Şırnak- Merkez)
ÖÜ2022/07 Müzik Müzik Dr. Öğr. Üyesi 1 4 Kompozisyon, flüt,viyolonsel, bağlama,ney,ritim perküsyon alanlarından herhangi birinde sanatta yeterlilik veya doktora derecesini almış olmak. Güzel Sanatlar Fakültesi (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü, Yeni Mh. Üniversite Cad. Şırnak- Merkez)
ÖÜ2022/08 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi ve Spor Beden Eğitimi ve Spor Doçent 1 3 Spor Bilimleri alanında Doçentlik unvanını almış olmak Personel Daire Başkanlığı(Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü Rektörlük Binası, Yeni Mh. Üniversite Cad. Şırnak- Merkez)
ÖÜ2022/09 Antrenörlük Eğitimi Antrenörlük Eğitimi Doçent 1 3 Spor Bilimleri alanında Doçentlik unvanını almış olmak
ÖÜ2022/10 Cizre MYO Sosyal Hizmetler Sosyal Hizmetler Dr. Öğr. Üyesi 1 3 Felsefe ve Din Bilimleri alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Cizre MYO (Diclr Mahallesi Hastane Caddesi No:1 (Eski Devlet Hastanesi) 73200 Cizre/Şırnak
ÖÜ2022/11 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Üretim Yönetimi Ve Pazarlama Doçent 1 2 Pazarlama Alanında Doçentlik Unvanını almış olmak. Personel Daire Başkanlığı(Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü Rektörlük Binası, Yeni Mh. Üniversite Cad. Şırnak- Merkez)
ÖÜ2022/12 Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Siyaset Ve Sosyal Bilimler Dr. Öğr. Üyesi 1 2 Siyaset ve Sosyal Bilimler, Siyaset Bilimi veya Kamu Yönetimi Bilim Dallarının birinde Doktora yapmış olmak. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin Acar Kampüsü, Yeni Mh. Üniversite Cad. Şırnak- Merkez)
ÖÜ2022/13 Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yönetim Bilimleri Dr. Öğr. Üyesi 1 2 Siyaset ve Sosyal Bilimler, Siyaset Bilimi veya Kamu Yönetimi Bilim Dallarının birinde Doktora yapmış olmak.
ÖÜ2022/14 Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi Ve Bitki Besleme Toprak Bilimi Ve Bitki Besleme Dr. Öğr. Üyesi 1 3 Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Ziraat Fakültesi (Aşağı Mah. Hükümet Cad. No: 122/ 73300- İdil/ ŞIRNAK )

 

ÖÜ2022/15 Bitki Koruma Bitki Koruma Dr. Öğr. Üyesi 1 4 Yüksek lisans ve doktora eğitimini bitki koruma anabilim dalında yapmış olmak.
ÖÜ2022/16 Bitki Koruma Bitki Koruma Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Yüksek lisans ve doktora eğitimini bitki koruma anabilim dalında yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.