Dolar 19,0310
Euro 20,5292
Altın 1.194,22
BİST 4.932,56
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 12°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 17°C

Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
2 Ocak 2022 11:24 am
107
Şırnak Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI (2021-06)

 

 

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 12.06.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Şırnak Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesi” uyarınca Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına öğretim üyesi alınacaktır.

 Doçent adayları; Başvuru dilekçesinin ekine; 2 (iki) adet fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş), Nüfus cüzdan fotokopisi/T.C. kimlik kartı fotokopisi, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik belgelerinin e-Devlet çıktıları (asılları veya noterden ya da resmi kurumlarca onaylanmış nüshaları atama aşamasında talep edilecektir.), Erkek adaylar için askerlik belgesi (e-Devletten alınan kare kodlu belgeler de kabul edilir), Adli Sicil Kaydı (Konu kısmı “Resmi Kurum” olarak seçilerek e-Devletten alınacaktır.), YÖK Formatında Özgeçmiş ve Eserler listesi, Yabancı dil sınav sonuç belgesi, Hizmet Belgesi (naklen veya yeniden atanacak adaylar için) (Çalıştığı/Ayrıldığı kurumdan alınan onaylı belge veya E-devletten alınan kare kodlu HİTAP Hizmet Dökümü), Şırnak Üniversitesi Akademik Personel İlk ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesine göre hazırlanmış Bilimsel çalışma Puan Listesi ile bilimsel eserlerinden oluşan dosyasının 1 (bir) nüshasını Fiziksel olarak, 3 (üç) nüshasını da jüri üyelerine gönderilmek üzere elektronik ortamda (flash bellek) şahsen veya posta yolu ile Şırnak Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına teslim etmeleri gerekmektedir.

 Doktor Öğretim Üyesi adayları; Başvuru dilekçesinin ekine; 2 (iki) adet fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş), Nüfus cüzdan fotokopisi/T.C. kimlik kartı fotokopisi, Lisans, Yüksek lisans, Doktora diplomalarının e-Devlet çıktıları (asılları veya noterden ya da resmi kurumlarca onaylanmış nüshaları atama aşamasında talep edilecektir.), Erkek adaylar için askerlik belgesi (e-Devletten alınan kare kodlu belgeler de kabul edilir), Adli Sicil Kaydı (Konu kısmı “Resmi Kurum” olarak seçilerek e-Devletten alınacaktır.), YÖK Formatında Özgeçmiş ve Eserler listesi, Yabancı dil sınav sonuç belgesi, Hizmet Belgesi (naklen veya yeniden atanacak adaylar için) (Çalıştığı/Ayrıldığı kurumdan alınan onaylı belge veya e-Devletten alınan kare kodlu HİTAP Hizmet Dökümü), Şırnak Üniversitesi Akademik Personel İlk ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesine göre hazırlanmış Bilimsel çalışma Puan Listesi ile bilimsel eserlerinden oluşan dosyasının 1 (bir) nüshasını fiziksel olarak, 3 (üç) nüshasını da jüri üyelerine gönderilmek üzere elektronik ortamda (flash bellek) şahsen veya posta yolu ile ilana çıkılan kadro birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

 Müracaat edecek adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları gerekmektedir.
 Müracaat edecek adayların “Şırnak Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir
 Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştığı kurumdan veya e-Devlet üzerinden alacakları hizmet belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 İlanda belirtilen koşulları taşımayan ve başvuru süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır.
 İhtiyaç duyulması halinde; adayları ilgilendiren başvuru ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemizin web sayfasından (www.sirnak.edu.tr) yapılacak olup, ayrıca yazılı bildirim yapılmayacaktır.

İlan Başvuru Başlama Tarihi : 31.12.2021
İlan Başvuru Bitiş Tarihi : 21.01.2022 mesai bitimi

 

ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI

 

İLAN NO BİRİM BÖLÜM ANABİLİM
DALI/ PROGRAM
UNVAN ADET DER. AÇIKLAMA BAŞVURU YERİ
ÖÜ2021/31 Mühendislik Fakültesi Maden
Mühendisliği
Cevher
Hazırlama
Dr. Öğr.
Üyesi
1 2 Maden Mühendisliği Alanında Doktora yapmış olup Hidrometalurji ile ilgili çalışmalar yapmış olmak. Mühendislik Fakültesi (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin ACAR Kampüsü Yeni Mah. Cizre Cad. Merkez/ŞIRNAK)
ÖÜ2021/32* İlahiyat
Fakültesi
Temel İslam
Bilimleri
Tefsir Doçent 1 1 Temel İslam Bilimleri Alanında Doçentlik Belgesini almış olup, Tefsir alanında çalışmalar yapmış olmak. Personel Daire Başkanlığı (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin ACAR Kampüsü Yeni Mah. Cizre Cad. Rektörlük Binası Merkez/ŞIRNAK)
ÖÜ2021/33 İlahiyat
Fakültesi
Temel İslam
Bilimleri
Arap Dili ve
Belegatı
Dr. Öğr.
Üyesi
1 2 Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak ve “Metodolojik Tevil” alanında çalışmış olmak. İlahiyat Fakültesi (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin ACAR Kampüsü Yeni Mah. Cizre Cad. Merkez/ŞIRNAK)
ÖÜ2021/34 İlahiyat
Fakültesi
Temel İslam
Bilimleri
Kur’anı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Dr. Öğr.
Üyesi
1 2 Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi veya Tefsir Alanında Doktora yapmış olmak.
ÖÜ2021/35 Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Gastronomi ve Mutfak Sanatları Dr. Öğr.
Üyesi
1 4 Gastronomi ve Mutfak Sanatları veya Turizm İşletmeciliği alanında Doktora yapmış olmak ve Mutfak Kültürü Alanında Yayınları bulunmak. Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin ACAR Kampüsü Yeni Mah. Cizre Cad. Merkez/ŞIRNAK)
ÖÜ2021/36 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Hemşirelik Dr. Öğr.
Üyesi
1 1 Doktorasını Hemşirelik Esasları, Hemşirelikte Yönetim, İç Hastalıkları Hemşireliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği veya Cerrahi Hastalıklar/ Ameliyathane Hemşireliği bilim dallarının birinde yapmış olmak veya İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Doğum ve Kadın Hastalıkları alanlarının birinde tıpta uzmanlığını almış olmak. Sağlık Bilimleri Fakültesi (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin ACAR Kampüsü Yeni Mah. Cizre Cad. Merkez/ŞIRNAK)
ÖÜ2021/37 Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Radyo, Televizyon ve Sinema Dr. Öğr.
Üyesi
1 4 Sanatta yeterlik/doktora eğitimini sinema alanında yapmış olmak. Güzel Sanatlar Fakültesi (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin ACAR Kampüsü Yeni Mah. Cizre Cad. Merkez/ŞIRNAK)
ÖÜ2021/38 Dr. Öğr.
Üyesi
1 5 Sanatta yeterlik/doktora eğitimini sinema alanında yapmış olmak.
ÖÜ2021/39 Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi
ve Spor
Beden Eğitimi ve Spor Dr. Öğr.
Üyesi
1 3 Beden Eğitimi ve Spor Bölümü veya Ölçme ve Değerlendirme alanında doktora yapmış olup ölçme aracı geliştirme, uyarlama ve nitel alanında çalışmaları olmak. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (Şırnak Üniversitesi Mehmet Emin ACAR Kampüsü Yeni Mah. Cizre Cad. Merkez/ŞIRNAK)

 

 

* işareti konular ilanların son başvuru tarihi 04.02.2022 tarihi olarak belirlenmiştir
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.