Dolar 19,1767
Euro 20,9100
Altın 1.221,18
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 13°C

Sinop Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Alım İlanı

Sinop Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Alım İlanı
2 Ocak 2022 3:24 pm
109
Üniversitemiz birimlerine “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır. Tüm başvurular https://personelilan.sinop. edu.tr/ adresi üzerinden elektronik olarak alınacak olup şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR
1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak.

2– ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3– Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğinin belirlenmesinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlilik tablosu kullanılacaktır. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.

4– Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır. Ancak Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.

5– Meslek Yüksekokullarında ilan edilen kadrolar yabancı dil şartından muaftır.

6– Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az (Değişik ibare:RG-18/5/2021-31485) 85 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

7-Araştırma Görevlileri 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi uyarınca alınacaktır. 2021 yılı ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmuş olanlar, lisansüstü eğitim öğrencilik azami süresi dolan ve ilgili Yönetmelikler gereğince azami süreleri yeniden başlayanlar ile azami sürelerinin dolması nedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlileri ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edemezler.

MUAFİYET
1
– Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2– Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6’ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

SINAV TAKVİMİ :
İlan Tarihi : 31/12/2021
Başvuru Başlangıç Tarihi : 31/12/2021
Son Başvuru Tarihi : 14/01/2022
Ön Değerlendirme İlan Tarihi : 21/01/2022
Giriş Sınav Tarihi : 28/01/2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 04/02/2022
İnternet Adresi : www.sinop.edu.tr

BAŞVURU TARİHLERİ VE BAŞVURU ADRESLERİ

 

İlan Tarihi : 31/12/2021
Başvuru Başlangıç Tarihi : 31/12/2021
Son Başvuru Tarihi : 14/01/2022
Ön Değerlendirme İlan Tarihi : 21/01/2022
Giriş Sınav Tarihi : 28/01/2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 04/02/2022
İnternet Adresi : www.sinop.edu.tr

 

BİRİM ADI ADRES İLETİŞİM BİLGİLERİ
Durağan Meslek Yüksekokulu https://personelilan.sinop.edu.tr/ 0 368 333 00 16
Türkeli Meslek Yüksekokulu https://personelilan.sinop.edu.tr/ 0 368 271 55 28
İlahiyat Fakültesi https://personelilan.sinop.edu.tr/ 0 368 271 53 23
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi https://personelilan.sinop.edu.tr/ 0 368 271 41 51
Fen-Edebiyat Fakültesi https://personelilan.sinop.edu.tr/ 0 368 271 55 16-17
Su Ürünleri Fakültesi https://personelilan.sinop.edu.tr/ 0 368 287 62 54
Personel Daire Başkanlığı https://personelilan.sinop.edu.tr/ 0 368 271 57 73

 

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER

 

İLAN DETAY
NO
BİRİM BÖLÜM PROGRAM/ ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET ALES YABANCI DİL ARANAN ÖZEL ŞARTLAR
2021/25 Durağan Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Eczane Hizmetleri Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 4 1 70 (SAY) Fakültelerin Eczacılık Bölümü Lisans Mezunu Olmak veya Hemşirelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak ve Alanında Tezli Yüksek Lisans Yapmış Olmak veya Fakültelerin Biyoloji, Kimya Bölümlerinden Birinden Lisans Mezunu Olmak. Biyokimya Alanında Tezli Yüksek Lisans Yapmış Olmak.
2021/26 Türkeli
Meslek Yüksekokulu
Mülkiyet
Koruma ve Güvenlik
Acil Durum ve Afet Yönetimi Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 4 1 70 Acil Durum ve Afet Yönetimi veya İletişim Bilimleri Alanında Tezli Yüksek Lisans Yapmış Olmak.
2021/27 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam ve İslam Mezhepleri Araştırma Görevlisi 6 1 70 (SÖZ) 50 İlahiyat Fakültesi veya Dengi Fakültelerin Birinden Lisans Mezunu Olmak. Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı, Kelam ve İslam Mezhepleri Anabilim Dalı veya İslam Mezhepleri Anabilim Dallarından Birinden İslam Mezhepleri Tarihi Alanında Tezli Yüksek Lisans Yapıyor Olmak.
2021/28 Mühendislik
ve Mimarlık Fakültesi
Nükleer Enerji Mühendisliği Nükleer Enerji Mühendisliği Araştırma Görevlisi 6 1 70 (SAY) 50 Fakültelerin Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü Lisans Mezunu Olmak. Nükleer Enerji Mühendisliği veya Radyasyon Teknolojileri Alanında Tezli Yüksek Lisans Yapıyor Olmak.
2021/29 Fen-Edebiyat
Fakültesi
Matematik Cebir ve Sayılar Teorisi Araştırma
Görevlisi
6 1 70
(SAY)
50 Matematik Bölümü Lisans Mezunu Olmak. Cebir ve Sayılar Teorisi Alanında Tezli Yüksek Lisans Yapıyor Olmak.
2021/30 Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Yetiştiriciliği Hastalıklar Araştırma Görevlisi 7 1 70 (SAY) 50 Su Ürünleri Fakültesi, Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi, Deniz Bilimleri Fakültesi veya Ziraat Fakültelerinin Su Ürünleri Mühendisliği, Balıkçılık Teknolojisi, Su Bilimleri ve Mühendisliği veya Su Ürünleri Bölümlerinden Birinden Lisans Mezunu Olmak veya Fen Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültelerinin Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Lisans Mezunu Olmak. Enstitü Müdürlüklerince Belgelendirmek Kaydıyla Su Ürünleri Hastalıklar Alanında Tezli Yüksek Lisans Yapıyor Olmak.
İSTENEN BELGELER (İstenen belgelerin ilan edilen şartlara uygun olarak gönderilmesi gerekmektedir).

1– Başvuru Dilekçesi. (https://pdb.sinop.edu.tr/wp-content/uploads/sites/111/2021/01/ogretim_Elemani_Kadrolarina_Ait_Basvuru_Dilekcesi-2.doc ) web adresinden temin edilebilir. (Başvuru Formunda İlan Detay Numarası Belirtilmesi Gerekmektedir).
2– Özgeçmiş.
3– Nüfus cüzdanı fotokopisi.
4– Son altı ay içerisinde çekilmiş bir (1) adet fotoğraf.
5– ALES sonuç belgesi.
6– Yabancı Dil Belgesi (YDS veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen belge) (İlan şartına bağlı olarak eklenecektir).
7– Yüksek Lisans/Doktora öğrenci belgeleri/Çalışma alanını belirten Enstitü yazıları (İlan şartına bağlı olarak eklenecektir).
8– Lisans/Yüksek Lisans/Doktora mezuniyet belgeleri (İlan şartına bağlı olarak eklenecektir).
9– Lisans/Yüksek Lisans/Doktora transkript belgeleri (İlan şartına bağlı olarak eklenecektir).
10-Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten askerlik belgesi.
11-Hizmet belgesi (ONAYLI) (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar ıslak imzalı veya elektronik imzalı olmalıdır).
12-Alanında İş Tecrübe Belgesi. (SGK belgesi ile birlikte ıslak imzalı veya elektronik imzalı olmalıdır) (İlan şartına bağlı olarak eklenecektir).

AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR
1
– Adaylar aynı sınav takviminde ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilirler. Birden fazla başvuru yaptığı tespit edilen adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
2– ÖSYM sonuç belgeleri Üniversitemizce kontrol edilerek doğrulanacağından; belgelerde Sonuç Belgesi Kontrol Kodu mutlaka yer almalıdır. (ÖSYM belgelerinde Sonuç Belgesi Kontrol Kodu olması için belgelerin yeni tarihli olması gerekmektedir).
3– Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
4– Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Tüm başvurular https://personelilan.sinop.edu.tr/ adresi üzerinden elektronik olarak alınacak olup şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular, süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli başvurular kabul edilmeyecektir.
5– Başvurular ilgili birimlere https://personelilan.sinop.edu.tr/ adresi üzerinden elektronik olarak yapılacaktır. Uygulamalı Birimlere Başvuracak Adaylar Sinop Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığına https://personelilan.sinop.edu.tr/ adresi üzerinden elektronik olarak başvuru yapacaktır.
6– Ön değerlendirme ve değerlendirme sonuçları http://www.sinop.edu.tr web adresinden ilan edilecek olup adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
7– Üniversitemiz sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
8-Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak veya yapmış olmak şartı yer alan ilanlarda, öğrenci belgesi ve ilgili transkriptinde eklenmesi gerekmektedir. (İlan şartına bağlı olarak eklenecektir).
9-Yüksek Lisans ve Doktora yapıyor veya yapmış olmak şartı yer alan ilanlarda, ilanda belirtilen anabilim dalının/bilim dalının/alanın mezuniyet belgesinde/öğrenci belgesinde/transkriptte veya onaylı resmi yazıda belirtilmiş olması gerekmektedir.
10– İlan özel şartında sertifika/belge istenmiş ise bu belge ve/veya sertifikalarında eklenmesi gerekmektedir. (İlan şartına bağlı olarak eklenecektir).

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.