Dolar 19,0252
Euro 20,5179
Altın 1.191,19
BİST 4.998,26
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 17°C

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Üyesi ve Öğretim Elemanı Alım İlanı

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden Öğretim Üyesi ve Öğretim Elemanı Alım İlanı
26 Aralık 2021 4:57 pm | Son Güncellenme: 26 Aralık 2021 4:58 pm
95

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 ve 2914 sayılı Kanun, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre öğretim üyeleri alınacaktır.
Başvuruda bulunacak adaylar, yazışma adreslerini içeren, başvurdukları bölüm ve anabilim/anasanat dallarını belirttikleri dilekçelerine, yayın dosyalarına ek olarak özgeçmiş, 4 adet fotoğraf, öğrenim durumlarını gösterir belgelerin onaylı sureti veya e-devlet çıktısı (lisans, yükseklisans, doktora ve doçentlik) nüfus cüzdanı örneği ön yüzü ve halen çalışanlar ile daha evvel kamu hizmeti bulunanlar hizmet belgelerini ekleyerek (Üniversitemiz Personeli hariç), Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adayların Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. Eksik belgeli yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır (e-posta ile başvurular kabul edilmeyecektir).

1. Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar; Özgeçmişlerini, yayın listelerini, doçentlik belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarının 1 (bir) takımını fiziksel ortamda; 4 takım yayın dosyalarını (taşınabilir bellek ile)  başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

2. Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına müracaat edecek adaylar; Başvuru dilekçelerine yukarıdaki belgelere ilave olarak, bilimsel çalışma ve yayınlarını, özgeçmişlerini, yayın listelerini kapsayan dosyalarının 1 (bir) takımını fiziksel ortamda; dosyadaki tüm bilgi ve belgeleri de PDF formatında 4 (dört) adet taşınabilir belleğe aktararak başvuru dilekçelerine ekleyeceklerdir.

* Bütün kadrolara başvuracak adayların Devlet hizmetine girmede aranan niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.
* Bütün kadrolara başvuru süresi bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gündür.
* E-devlet üzerinden alınabilecek kare kodlu belgeler kabul edilecektir.
* Başvuru yapacak adayların “Siirt Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi”nde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.
* Başvuru yapacak adayların dosyalarına Siirt Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesinde yer alan şartlara uygun olarak hazırlanan puanlı yayın listesini eklemeleri gerekmektedir.
* Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvurabilirler. Birden fazla kadroya başvuruda bulunan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
* İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.
* Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması gerekir.Başvuru Başlama Tarihi: 23.12.2021
Son Başvuru Tarihi: 06.01.2022Duyurulur.

 

İLAN NO BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI ÜNVAN DRC ADET AÇIKLAMA
2
2
2021-1 FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI YENİ TÜRK DİLİ DOÇENT 2 1 Doçentliğini Türk Dili alanında almış olup, metin dilbilim konusunda çalışmaları olmak.
2021-2 İLAHİYAT FAKÜLTESİ İSLAM TARİHİ VE SANATLARI İSLAM TARİHİ DOÇENT 2 1 Doçentliğini  İslam Tarihi ve Sanatları alanında almış olup, haçlı seferlerinde almanlar konusunda çalışmaları olmak.
2021-3 İLAHİYAT FAKÜLTESİ TEMEL İSLAM BİLİMLERİ KELAM VE İSLAM MEZHEPLERİ TARİHİ DOÇENT 1 1 Doçentliğini Temel islam bilimleri alanında almış olup, kelam alanında cehmiyye / cehm b. safvan konusunda çalışmaları olmak.
2021-4 VETERİNER FAKÜLTESİ ZOOTEKNİ VE HAYVAN BESLEME VETERİNERLİK GENETİĞİ DOÇENT 2 1 Çiftlik Hayvanlarında bakteriyel ve viral hastalıklarına karşı genetic direnç mekanizmaları konusunda çalışmaları olmak.
2021-5 BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ HAREKET VE ANTRENMAN BİLİMLERİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 Spor Bilimi alanında doktora yapmış olup, hareket ve antrenman konusunda çalışmaları olmak.
2021-6 BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ B SPOR SAĞLIK BİLİMLERİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 Beden eğitimi ve spor alanında doktora yapmış olup, engelliler konusunda çalışmaları olmak.
2021-7 BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU SPOR YÖNETİCİLİĞİ SPOR YÖNETİM BİLİMLERİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 Spor bilimi alanında doktora yapmış olup, sporda inovasyon konusunda çalışmaları olmak.
2021-8 BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR EĞİTİMİ SPORDA PSİKOSOSYAL ALANLAR DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 Beden eğitimi ve spor alanında doktora yapmış olup, psikososyal alanlar konusunda çalışmaları olmak.
2021-9 EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ ÖĞRETİM TEKNOLOJİLERİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 2 1 Böte alanında doktora yapmış olup, teknoloji koçluğu alanında çalışmaları olmak.
2021-10 FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ COĞRAFYA BÖLGESEL COĞRAFYA DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 4 1 Bölgesel coğrafya alanında doktora yapmış olup, uluslararası öğrenci hareketliliği konusunda çalışmaları olmak.
2021-11 FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ SOSYOLOJİ SOSYOMETRİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 4 1 Sosyoloji anabilim dalında doktora yapmış olup, organ bağışı, sağlık sosyolojisi ve beden sosyolojisi konusunda çalışmaları olmak.
2021-12 FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH YENİÇAĞ TARİHİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 1 Tarih anabilim dalında doktorasını yapmış olup, osmanlı gümrükleri konusunda çalışmaları olmak.
2021-13 GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ MİMARLIK BİNA BİLGİSİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 4 1 Mimarlık alanında doktora yapmış olup, Tarihi taş anıtlarda bozunma sorunları konusunda çalışmaları olmak.
2021-14 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İKTİSAT İKTİSAT DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 İktisat alanında doktora yapmış olup, Döviz ihtiyacı veya enflasyon ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
2021-15 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ MALİYE MALİYE DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 Maliye alanında doktora yapmış olup, sosyal bütçe alanında çalışmaları olmak.
2021-16 İLAHİYAT FAKÜLTESİ TEMEL İSLAM BİLİMLERİ ARAP DİLİ VE BELAGATİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 Temel islam bilimleri alanında doktora yapmış olup, arap dili alanında İ’rabu’l Kur’an konusunda çalışmaları olmak.
2021-17 İLAHİYAT FAKÜLTESİ TEMEL İSLAM BİLİMLERİ KUR’ANI KERİMİ OKUMA VE KIRAAT İLMİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 Temel islam bilimleri  alanında doktora mezunu olup, hafız olmak ve kıraat alanında çalışmaları olmak.
2021-18 İLAHİYAT FAKÜLTESİ TEMEL İSLAM BİLİMLERİ TASAVVUF DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 Temel islam bilimleri  alanında doktora mezunu olup, Tasavvuf alanında kadiriyye / reşidiyye tarikatı ve sufileri konusunda çalışmaları olmak.
2021-19 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR DONANIMI DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 4 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak veya yapay zeka ve Modelleme ve Simulasyon konularında çalışmaları olmak.
2021-20 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR YAZILIMI DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 4 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olup, Yapay zeka konusunda çalışmaları olmak.
2021-21 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ KONTROL VE KUMANDA SİSTEMLERİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olup, Doğal dil işleme ve morfolojik analiz konusunda çalışmaları olmak.
2021-22 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ MEKANİK DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 Mekanik alanında doktora yapmış olup, elastromerik yataklar konusunda çalışmaları olmak.
2021-23 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ TELEKOMÜNİKASYON DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 4 1 Elektrik-Elektronik  Mühendisliği alanında doktora yapmış olup, Dağınık enerji üretim sistemlerinin planlanması ve uygulaması konusunda çalışmaları olmak.
2021-24 SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ EBELİK EBELİK DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 4 1 Halk sağlığı hemşireliği alanında doktora yapmış olup, müzikle terapi alanında çalışmaları olmak.
2021-25 TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 Gıda Mühendisliği alanında doktora yapmış olup, Gastronomi konusunda çalışmaları olmak.
2021-26 VETERİNER FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER DÖLERME VE SUNİ TOHUMLAMA DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 4 1 İlgili alanda doktora yapmış olup, küçükbaş hayvanlarda sperma ve oosit dondurulması konusunda çalışmaları olmak.
2021-27 VETERİNER FAKÜLTESİ TEMEL BİLİMLER BÖLÜMÜ VETERİNERLİK ANATOMİSİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 4 1 İlgili alanda doktora yapmış olup, balıklar konusunda çalışmaları olmak.
2021-28 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İNGİLİZCE MÜTERCİMLİK TERCÜMANLIK İNGİLİZCE MÜTERCİMLİK TERCÜMANLIK DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 4 1 Mütercimlik Tercümanlık veya İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak.
2021-29 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU İNGİLİZCE MÜTERCİMLİK TERCÜMANLIK İNGİLİZCE MÜTERCİMLİK TERCÜMANLIK DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 Mütercimlik Tercümanlık , İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Alman Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak.
2021-30 YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU MÜTERCİM TERCÜMANLIK(ARAPÇA) MÜTERCİM TERCÜMANLIK (ARAPÇA) DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 Arap Dili ve Belagati alanında doktora yapmış olmak ve Anadolu arap lehçeleri konusunda çalışmaları olmak.
2021-31 ZİRAAT FAKÜLTESİ BİTKİ KORUMA FİTOPATOLOJİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 1 İlgili alanda doktora yapmış olmak ve tahıl pas hastalıkları konusunda çalışmaları olmak.
2021-32 ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM EKONOMİSİ TARIM İŞLETMECİLİĞİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 1 İlgili alanda doktora yapmış olmak ve sürdürülebilir tarım konusunda çalışmaları olmak.

 

Siirt Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’e göre öğretim elemanı alınacaktır.

A-) GENEL ŞARTLAR

 1. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde Belirtilen Şartları Taşımak.
 2.  Öğretim Görevlisi Kadroları İçin Akademik Personel ve Lisans Üstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES), Lisans Öğreniminden mezun olunan ya da Atama Yapılacak Programın Lisans/Önlisans Eğitiminde hangi alanda öğrenci alıyorsa o alanda En Az 70 Puan almış olmak. Araştırma Görevlisi Kadroları İçin İse; Atama Yapılacak Programın Lisans/Önlisans Eğitiminde hangi alanda öğrenci alıyorsa o alanda (ALES)’den En Az 70 Puan almış olmak. Merkezi Sınav Muhafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde Muhafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde Ön Değerlendirme ve Nihai Değerlendirme aşamalarında (ALES) Puanı 70 olarak kabul edilecektir.
 3.  Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puanı muadili bir puan almış olması gerekir. (Meslek Yüksekokulları öğretim görevlisi kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz)
 4.  Adayların Transkriplerinin Ön Değerlendirme Nihai Değerlendirme Aşamalarında; Transkiriplerde Dörtlük ve Beşlik not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun Eş Değerlilik tablosuna göre değerlendirilecektir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
 5. Yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda İlgili Yönetmeliğin 6. Maddesinin 4. Fıkrası hükümleri uygulanır.

B-) ÖZEL ŞARTLAR

 1. Öğretim Görevlisi Kadrolarına Başvuracak Adaylardan En Az Tezli Yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.
 • Meslek Yüksekokullarında İlan Edilen Kadrolar Yabancı Dil Şartından Muaftır

 

 •    Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır. Ancak Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda en az tezli yüksek lisas derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.
 1.    Araştırma Görevlisi Kadrolarına Başvuracak Adaylar;
 • Devlet Yükseköğretim Kurumlarının Araştırma Görevlisi Kadrolarına Başvurularda Tezli Yüksek lisans, Doktora veya Sanatta Yeterlilik Eğitimi Öğrencisi Olmak Şartı Aranır.
 • Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuzbeş yaşını doldurmamış olmak gerekir.
 •    Araştırma Görevlisi Kadrolarına 2547 sayılı Kanunun 50/D maddesine göre atama yapılacaktır.
C-) SINAV TAKVİMİ
İlk Başvuru Tarihi: 23.12.2021
Son Başvuru Tarihi: 06.01.2022 (Mesai Bitimi)
Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi: 10.01.2022
Giriş Sınavı Tarihi: 13.01.2022
Giriş Sınav Saati: 14:00
Giriş Sınav Yeri: İlgili Birimlerde
Nihai Değerlendirme Sonuç Tarihi: 17.01.2022
Başvuru Yeri: İlgili Birimler
Sonuçların İlan Edileceği İnternet  Adreswww.siirt.edu.tr.

D-) İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER

BİRİM/BÖLÜM ÖĞRETIM GÖREVLISI ARAŞTIRMA GÖREVLISI DERECE YAB.DİL ALES AÇIKLAMA
İLAN NO ANABİLİM/ANASANAT DALI/PROGRAM
ERUH MYO
2021-1 ÇOCUK BAKIMI VE GENÇLİK HİZMETLERİ / ÇOCUK GELİŞİMİ 1 6 70 Çocuk Gelişimi veya Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü lisans mezunu olup, bu alanların birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak.
2021-2 SOSYAL HİZMETLER VE DANIŞMANLIK
/ SOSYAL HİZMETLER
1 6 70 Sosyal Hizmetler bölümü lisans mezunu olup, aynı alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
2021-3 TEMEL İSLAM BİLİMLERİ
/ ARAP DİLİ VE BELAGATİ
1 6 85 70 İlahiyat veya islami ilimler fakültesi lisans mezunu olup, Temel islam bilimleri bölümünde tezli yüksek lisans yapmış olmak.
2021-4 İSLAM TARİHİ VE SANATLARI
/
TÜRK İSLAM EDEBİYATI VE İSLAM SANATLARI
1 4 50 70 İlahiyat veya islami ilimler fakülktesi lisans mezunu olup, din musikisi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
KURTALAN MYO
2021-5 SOSYAL HİZMET VE DANIŞMANLIK
/
SOSYAL HİZMETLER
1 6 70 Sosyal Hizmetler veya sosyoloji bölümü lisans mezunu olup, bu alanların birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak ve lisans sonrası sosyal hizmetler alanında en az 5 yıl deneyimli olmak.
REKTÖRLÜK
2021-6 REKTÖRLÜK
(ULUSLARARASI İLİŞKİLER OFİSİNDE ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE)
1 5 85 70 Mütercim – tercümanlık ingilizce, ingilizce öğretmenliği, ingiliz dili ve edebiyatı veya türkçe öğretmenliği bölümü  lisans mezunu olup, bu alanların birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak ve yeminli mütercim – tercümanlık zaptı belgesine sahip olmak.
SAĞLIK HİZMETLERİ MYO
2021-7 TERAPİ VE REHABİLİTASYON BÖLÜMÜ
/
FİZYOTERAPİ
1 5 70 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümü lisans mezunu olup aynı alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak ve lisans sonrası Yükseköğretim kurumlarında ders verme deneyimi olmak.
2021-8 TIBBİ HİZMETLER VE TEKNİKLER/TIBBİ DOKÜMANTASYON VE SEKRETERLİK 1 5 70 Kamu Yönetimi, İşletme veya iktisat bölümü lisans mezunu olup bu alanların birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak.
SOSYAL BİLİMLER MYO
2021-9 BÜRO HİZMETLERİ VE SEKRETERLİK
/
BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİM ASİSTANLIĞI
1 6 70 İşletme veya iktisat bölümü lisans mezunu olup, bu alanların birinden tezli yüksek lisans veya doktora mezunu olmak ve lisans sonrası Yükseköğretim kurumlarında en az 3(üç) yıl ders verme deneyimi olmak.
TEKNİK BİLİMLER MYO
2021-10 MOTORLU ARAÇLAR VE ULAŞTIRMA TEKNOLOJİLERİ
/
RAYLI SİSTEMLER ELEKTRİK VE ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ
1 6 70 Elektrik – Elektronik Mühendisliği bölümü lisans mezunu olup, Elektrik – Elektronik Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
TURİZM İŞLETMECİLİĞİ VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU
2021-11 GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI
/
GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI
1 5 50 70 Gastonomi ve Mutfak Sanatları veya Gıda Mühendisliği bölümü lisans mezunu olup, Gastronomi ve mutfak sanatları veya Gıda Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Ve lisans sonrası gastronomi alanında en az 5(Beş) yıl deneyimli olmak.
2021-12 REKREASYON YÖNETİMİ /
REKREASYON YÖNETİMİ
1 6 50 70 İktisat, İşletme veya Turizm İşletmeciliği bölümü lisans mezunu olup, Turizm işletmeciliği alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
YABANCI DİLLER YO
2021-13 YABANCI DİLLER
/
YABANCI DİLLER
2 5 85 70 İngilizce Öğretmenliği veya İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümlerinin birinden mezun olmak ve bu alanların birinden tezli Yüksek lisans mezunu olmak.
BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU
2021-14 SPOR YÖNETİCİLİĞİ
/
SPOR YÖNETİM BİLİMLERİ
1 6 50 70 Spor Yöneticiliği bölümü lisans mezunu olup, spor bilimi alanında doktora yapıyor olmak.
2021-15 BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR EĞİTİMİ
/
SPORDA PSİKOSOSYAL ALANLAR
1 6 50 70 Beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümü lisans mezunu olup, Beden eğitimi ve spor alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
2021-16 YABANCI DİLLER EĞİTİMİ
/İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ
1 6 85 70 İngilizce Öğretmenliği bölümü lisans mezunu olup, aymı alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
2021-17 PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ
/DENEYSEL PSİKOLOJİ
(Öncelikli Alanlar)
1 5 50 70 Psikoloji bölümü lisans mezunu olup, psikoloji alanında tezli yüksek lisans veya deneysel psikoloji alanında doktora yapıyor olmak.
2021-18 PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ/
GELİŞİM PSİKOLOJİ ABD
(Öncelikli Alanlar)
1 5 50 70 Psikoloji veya PDR bölümü lisans mezunu olup, psikoloji alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2021-19 PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ/
SOSYAL PSİKOLOJİ ABD
(Öncelikli Alanlar)
1 5 50 70 Psikoloji bölümü lisans mezunu olup, psikoloji alanında tezli yüksek lisans veya sosyal psikoloji alanında doktora yapıyor olmak.
2021-20 COĞRAFYA
/FİZİKİ COĞRAFYA
1 4 50 70 Coğrafya böümü lisans mezunu olup, fiziki coğrafya alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ
2021-21 TEMEL BİLİMLER
/VETERİNERLİK BİYOKİMYASI
1 4 50 70 Veteriner Fakültesi Mezunu olup, İlgili alanda doktora yapıyor olmak.
2021-22 KLİNİK BİLİMLER/
VETERİNERLİK CERRAHİSİ
1 4 50 70 Veteriner Fakültesi Mezunu olup, İlgili alanda doktora yapıyor olmak.
2021-23 TEMEL BİLİMLER
/VETERİNERLİK FİZYOLOJİSİ
1 6 50 70 Veteriner Fakültesi Mezunu olup, İlgili alanda doktora yapıyor olmak.
2021-24 KLİNİK ÖNCESİ BİLİMLER
/VETERİNERLİK VİROLOJİ
1 4 50 70 Veteriner Fakültesi Mezunu olup, İlgili alanda doktora yapıyor olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
2021-25 ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜH. / TELEKOMÜNİKASYON 1 4 50 70 Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Haberleşme Mühendisliği veya Mekatronik Mühendisliği bölümü lisans mezunu olup, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.

E-) BAŞVURULARDA İSTENİLEN BELGELER

 1. Başvurdukları Bölüm/Anbilim Dalı/Program Adı, Kadro Unvanı, T.C. No’sunu, yazışma Adreslerini Telefon Numaralarını Belirten Dilekçe
 2. Özgeçmiş
 1.    Merkezi sınav (ALES) belgesi çıktısı
 2.    Yabancı dil sınavı ( YDS, YÖK-DİL veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınav) sonuç belgesi. (Meslek Yüksekokulları öğretim görevlisi kadroları için yabancı dil şartı aranmamaktadır)
 3.    Lisans ve tezli yüksek lisans diploma ve geçici mezuniyet belgeleri ( E-devletten alınan karekodlu belgeler ön değerlendirme aşamasında kabul edilir. E-devlet harici diploma/geçici mezuniyet belgeleri mutlaka Aslı veya Resmi Kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olacaktır)
 4.    İstenilen alanla ilgili halen yükseklisans ve/veya doktora öğrencisi olduğuna dair öğrenci belgesi.( e- devlet kapısında alınacak karekodlu öğrenci belgesi de olabilir.)
 5. İlgili yönetmelik gereği kadrolara ait istenilen alanla ilgili deneyimli olduğunu belgelendirmek (hizmet resmi kurumda ise hizmet belgesi ve üst yazı, özel sektörde ise sosyal güvenlik kurumundan alınacak pirim dökümanı ve ilgili firma ya da firmalardan alınacak üst yazı)
 6.  İki adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş)
 7.  Askerlik durum belgesi (657 sayılı kanunun 48. maddesinin 6. bendinde belirtildiği gibi askerlik ile ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini yapmış yahut erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak)
 8. Adli sicil kaydı.
 9. Lisans transkripti Onaylı Sureti
F-) DİĞER AÇIKLAMALAR
 1. Başvurular ilanda belirtilen kadroların ait olduğu birimlere şahsen veya posta yoluyla yapılabilir. Posta’daki gecikmeler nedeniyle ilanda belirtilen süre içinde yapılamayan başvurular dikkatte alınmaz.
 2.  Başvuran adaylar ile atanmaya hak kazanan adayların durumları Üniversitemizin www.siirt.edu.tr adresinde duyurulacak olup ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.
 3. İlanda belirtilen kadrolardan birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
 4. Aslı veya Resmi kurumlarca onaylanmış sureti istenilen belgelerin onaysız bir belge olması durumunda adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 5. Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin aslının veya onaylı suretinin  başvurulara eklenmesi gerekmektedir.
 6. Atanmaya hak kazandığı halde yukarıda belirtilen şartlardan birisini taşımadığının yada istenilen belgelerden birisinin eksik olduğunun tespit edilmesi halinde atanması yapılmayacaktır. Atanmış olsa dahi söz konusu yapılan atama işlemi iptal edilecektir.
G -) MUAFİYET
 1. Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2- Meslek Yüksekokullarının, ilgili yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.