Dolar 19,9894
Euro 21,5496
Altın 1.249,68
BİST 4.580,67
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Az Bulutlu
İstanbul
21°C
Az Bulutlu
Pts 21°C
Sal 23°C
Çar 24°C
Per 23°C

Selçuk Üniversitesi 35 Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Selçuk Üniversitesi 35 Öğretim Üyesi Alımı İlanı
26 Aralık 2021 4:46 pm
593

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre öğretim üyesi alınacaktır.

2547  sayılı  Kanunun  26.  maddesinde  belirtilen  şartları  taşıyan  Profesör  adaylarının;  özgeçmişlerini,  bilimsel  yayınlarını  kongre  ve  konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten  doktora,  sanatta  yeterlik  veya  yüksek  lisans  çalışmalarını,  üniversiteye  katkılarını  kapsayan  belge  ve  bilgileri  içeren  Selçuk  Üniversitesi  Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre hazırlayacakları 6 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri 6 adet USB belleğe ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta yolu ile başvurmaları gerekmektedir. (Dosyalar haricinde dilekçeye ayrıca Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfası “Form ve Belgeler” kısmında bulunan belgeler 2 nüsha olarak doldurulacak olup, 1 nüshası bilimsel dosyaya konacak, 1 nüshası da müracaat esnasında verilecektir.)

2547 sayılı Kanunun 24. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının; Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, Yayın Listesi, Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri içeren Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre hazırlayacakları 4 adet USB belleğe ekleyerek Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen veya  posta  yolu  ile  başvurmaları  gerekmektedir.  (Dosyalar  haricinde  dilekçeye  ayrıca  Üniversitemiz  Personel  Daire  Başkanlığı  web  sayfası  “Form  ve Belgeler” kısmında bulunan belgeler 2 nüsha olarak doldurulacak olup, 1 nüshası bilimsel dosyaya konacak, 1 nüshası da müracaat esnasında verilecektir.)

Doçent kadrolarına müracaat eden adayların “Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ile İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama  Esasları”  uyarınca  ve  Yükseköğretim  Kurulu  tarafından  kabul  edilen  merkezi  bir  yabancı  dil  sınavından  en  az  65  puan  almış  olmak  ya  da geçerliliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından eşdeğer puan almış olmak gerekmektedir.
2547 sayılı Kanunun 23. maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doktor Öğretim Üyesi adaylarının; doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Doktor  Öğretim  Üyesi  başvurularında  “Selçuk  Üniversitesi  Öğretim  Üyeliği  Kadrolarına  Başvuru  ile  İlgili  Atanma  ve  Yükseltme  Ölçütleri  ve Uygulama Esasları” uyarınca Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi bir yabancı dil sınavından en az 65 puan almış olmak ya da geçerliliği kabul edilen bir yabancı dil sınavından eşdeğer puan almış olmak gerekmektedir.

Yukarıdaki  şartları  taşıyan  Doktor  Öğretim  Üyesi  adaylarının;  dilekçe,  özgeçmiş,  doktora  veya  tıpta,  diş  hekimliğinde,  eczacılıkta  ve  veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik belgesi, Yabancı Dil belgesi, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İle İlgili Atanma ve Yükseltme Ölçütleri ve Uygulama Esaslarına göre hazırlayacakları 4 adet dosya veya 1 adet dosya ile bu dosyadaki belgeleri  içeren  4  adet  USB  belleğe  ekleyerek  İlan  edilen  birime  şahsen  veya  posta  yolu  ile  başvurmaları  gerekmektedir.  (Dosyalar  haricinde  dilekçeye ayrıca Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfası “Form ve Belgeler” kısmında bulunan belgeler 2 nüsha olarak doldurulacak olup, 1 nüshası bilimsel dosyaya konacak, 1 nüshası da müracaat esnasında ilan edilen birime verilecektir.)

GENEL AÇIKLAMALAR
1. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
2. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.
3. Müracaat  eden  adayların  Selçuk  Üniversitesi  Öğretim  Üyeliği  Kadrolarına  Başvuru  ile  İlgili  Atanma  ve  Yükseltme  Ölçütleri  ve  Uygulama Esaslarında  belirtilen  koşullara  uyup  uymadığı  Üniversitemizce  oluşturulacak  “Bilimsel  Dosya  İnceleme  Komisyonu”  tarafından  incelenecek  olup,  bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşımadığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecektir.
4. Yükseköğretim  Kurumlarında  Yabancı  Dil  Öğretimi  ve  Yabancı  Dille  Öğretim  Yapılmasında  Uyulacak  Esaslara  İlişkin  Yönetmelik’in  8. maddesinin 7/ç bendi ve bu maddeye 15.11.2021 tarihinde eklenen geçici madde 2’ye göre işlem yapılır.
5. Doçent kadrosuna profesörler, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve doçentler başvuramazlar.
6. Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.
7. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
8. Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmamak.
9. Başvuru  süresi  bu  ilanın  yayım  tarihinden  itibaren  15  gün  (24/12/2021  –  10/01/2022)  olup,  süresi  içinde  yapılmayan  başvurular  kabul edilmeyecektir.
10. Başvuru evrakları iade edilmeyecektir.

BİRİMLER
Birim Bölüm Anabilim Dalı Unvanı Derece Özel Şart
Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Alman Dil Bilimi Doçent 1 Alman Dili öğretimi ve çeviri alanında çalışmaları olmak.
Edebiyat Fakültesi Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Kültür Varlıklarını Koruma ve Onarım Doçent 1 Arkeolojik seramik örneklerin karakterizasyonu ve ESR tarihlendirme konularında çalışmaları olmak.
Edebiyat Fakültesi Tarih Osmanlı Müessesleri ve Medeniyeti Tarihi Profesör 1 Osmanlı Devletinde yol, ulaşım ve haberleşme müesseseleri üzerine çalışmaları olmak.
Fen Fakültesi Biyoloji Moleküler Biyoloji Doçent 1 Bitkilerde kromozom, moleküler filogeni ve popülasyon genetiği üzerine çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Üretim Yönetimi ve Pazarlama Doçent 1 Doçentlik unvanını Üretim ve Operasyon Yönetimi alanında almış olmak. Yalın üretim, yeşil lojistik ve açık inovasyon konularında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Devletler Hukuku Profesör 1 Doçentlik unvanını Uluslararası İlişkiler alanında almış olmak. Uluslararası güvenlik, AB hukuku ve Türkiye AB ilişkileri konularında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Lojistik Dr. Öğr. Üyesi 1 Uluslararası işletmelerde blokzincir teknolojisi, toplum 5.0 ve stratejik oryantasyonlar konularında çalışmaları olmak.
İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Bilimleri Doçent 1 Âdâb-ı Muaşeret ve Ahlaki Davranış Eğitimi konularında çalışmaları olmak.
Teknoloji Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı Doçent 1 Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği bilim alanında doçent unvanı almış olmak. Görüntü işleme ve FPGA programlama konularında
çalışmaları olmak.
Teknoloji Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Biyomedikal Doçent 1 Biyomedikal Mühendisliği bilim alanında doçent unvanı almış olmak.
Biyoinformatik, biyomoleküler modelleme ve ilaç tasarımı alanlarında çalışmaları olmak.
Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Müh. Kontrol ve Kumanda Sistemleri Doçent 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği bilim alanında doçent unvanı almış olmak. Şebeke etkileşimli inverterler ve faz kilitleme döngüler konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji ve Reanimasyon Doçent 1 Ameliyathane dışı anestezi deneyimi olmak. Probleme dayalı öğrenim yönlendiriciliği eğitimi almış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kulak, Burun ve Boğaz Doçent 1 Probleme dayalı öğrenim yönlendiriciliği eğitimi almış olmak ve yurt dışı deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Patoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 En az 2 yıl üniversite hastanesinde çalışmış olmak, Eğitici eğitimi ve eğitici gelişimi ve probleme dayalı öğrenim yönlendiriciliği eğitimleri
almış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Üroloji Doçent 1 En az 1 yıl androloji alanında yurt dışı deneyimi bulunmak ve in-vitro
spermatogenezis ve infertilite konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçent 1 Çocuk Endokrinolojisi alanında doçent unvanına sahip olmak.
Çocukluk çağı insülin pompa tedavisi endikasyonları ve pompa tedavi uygulaması ile ilgili deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Deri ve Zührevi Hastalıklar Doçent 1 Probleme dayalı öğrenim yönlendirici eğitimi ile eğitici eğitimi ve etik kurul eğitimlerini almış olmak. Lepra Hastalıkları Hastanesinde çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Doçent 1 Romatoloji uzmanı olmak, Eğitici eğitimi ve eğitici gelişimi kursuna katılmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Göğüs Hastalıkları Doçent 1 Girişimsel pnömonoloji alanında yurt dışı deneyimi olmak, eğitici eğitimi ve probleme dayalı öğrenim yönlendiriciliği eğitimlerini almış olmak.
Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Entomoloji Doçent 1 Bitkisel ekstrakt ve ucucu yağların böceklere ve akarlara etkileri ve eriophyid akarlar konularında çalışmaları olmak.
Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri ve Teknolojileri
Mühendisliği
Tarım Makineleri Doçent 1 Çiftlik gübresi mekanizasyonu alanında çalışmaları olmak.
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Farmasötik Kimya *Dr. Öğr. Üyesi 1 Eczacılık Fakültesi mezunu olmak, Farmasötik Kimya Anabilim
Dalında doktora yapmış olmak, İndol türevi bileşikler üzerine antioksidan aktivite ve sitotoksik çalışmaları olmak.
Edebiyat Fakültesi Psikoloji Gelişim Psikoloji *Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Psikoloji alanında yapmış olmak. Çocuklarda yalan söyleme gelişimi üzerine çalışmaları olmak.
Edebiyat Fakültesi Psikoloji Sosyal Psikoloji *Dr. Öğr. Üyesi 1 Psikoloji alanında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Grup süreçleri ve duygular alanlarında çalışmaları olmak.
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku İdare Hukuku *Dr. Öğr. Üyesi 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, doktora eğitimini ilan edilen kadroyla ilgili kamu hukuku programında yapmış olmak, idari sözleşmeler ve imar hukuku alanlarında yayınları bulunmak.
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Hukuk *Doçent 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, doktora eğitimini ilan edilen kadroyla ilgili özel hukuk programında yapmış olmak, doçentliğini başvurduğu kadro ile ilgili aynı hukuk bilim alanında almış olmak, hava hukuku ve internette kişilik hakkı alanlarında yayınları
bulunmak.
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Hukuk *Dr. Öğr. Üyesi 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, doktora eğitimini ilan edilen kadroyla ilgili özel hukuk programında yapmış olmak, kişiliğin sona
ermesi ve tüketici hukuku alanlarında yayınları bulunmak.
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Hukuk *Dr. Öğr. Üyesi 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, doktora eğitimini ilan edilen
kadroyla ilgili özel hukuk programında yapmış olmak, maden hukuku ve toprak hukuku alanlarında yayınları bulunmak.
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Ticaret Hukuku *Dr. Öğr. Üyesi 1 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, doktora eğitimini ilan edilen kadroyla ilgili özel hukuk programında yapmış olmak, sigorta ve ticari işletme hukuku alanlarında yayınları olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ebelik *Dr. Öğr. Üyesi 1 Hemşirelik lisans mezunu olup, Hemşirelik Esasları Anabilim dalı
doktora programından mezun olmak ve doğum ağrısına yönelik çalışmaları olmak.
Sağlık Bilimleri
Fakültesi
Ebelik Ebelik *Dr. Öğr. Üyesi 1 Ebelik veya Hemşirelik Lisans mezunu olup Ebelik veya Hemşirelik Esasları ve Yönetimi Doktora Programı’ndan mezun olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji *Dr. Öğr. Üyesi 1 Yüksek lisansını Odyoloji veya Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında yapmış olmak, doktorasını Odyoloji veya Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları veya Dil ve Konuşma Terapisi alanında yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji *Dr. Öğr. Üyesi 1 Yüksek lisansını Odyoloji veya Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında yapmış olmak, doktorasını Odyoloji veya Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları veya Dil ve Konuşma Terapisi alanında yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Odyoloji *Dr. Öğr. Üyesi 1 Yüksek Lisansını Odyoloji veya Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında yapmış olmak, doktorasını Odyoloji veya Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları veya Dil ve Konuşma Terapisi alanında yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyoloji *Dr. Öğr. Üyesi 1 Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalında doktora yapmış olmak, Probleme dayalı öğrenim yönlendiriciliği eğitimi almış olmak, Flowsitometri eğitim sertifikası ve deney hayvanları kullanım sertifikasına sahip olmak.
* Bu kadrolara “YÖK Gelecek Projesi Öncelikli ve Özellikli Alan Öğretim Üyesi İstihdamı” kapsamında öğretim üyesi alınacaktır. Söz konusu kadrolara başvuru yapacak adayların yalnızca 1 (bir) kadroya başvurmaları gerekmektedir.
Birden fazla kadroya aynı anda yapılacak başvurular geçersiz sayılacaktır.
DUYURULUR.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.