Dolar 19,1851
Euro 20,9065
Altın 1.220,58
BİST 4.849,26
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Sabancı Üniversitesi 4 Akademik Personel Alım İlanı

Sabancı Üniversitesi 4 Akademik Personel Alım İlanı
19 Kasım 2021 12:42 pm
98
Sabancı Üniversitesi Rektörlüğünden
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği doğrultusunda, Üniversitemize tam zamanlı öğretim üyeleri alınacaktır. Öğretim Üyeleri kadrolarına başvuracakların; bölümü belirtir dilekçe, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) YDS ve dengi Yabancı Dil Belgeleri ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını iletmesi gerekmektedir. İlana başvurular https://www.sabanciuniv.edu/tr/akademik-pozisyon-ilanlari web sayfasından alınacaktır. İstenen evraklar linkteki ilgili alanlara yüklenmelidir.

Öğretim Üyesi İlan Tarihleri
İlan Tarihi : 19.11.2021
İlana Son Başvuru Tarihi : 03.12.2021

FAKÜLTE UZMANLIK ALANI UNVANI ADET ARANAN NİTELİKLER
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Malzeme Bilimi ve Nanomühendislik Prof. 1 Malzeme bilimi, polimer bilimi, nano mühendislik, vakum bilimi, biyoteknoloji, polimer ince filmler, yüzey modifikasyon metotları, kimyasal buhar biriktirme yöntemi, biyomalzemeler, biyomedikal uygulamalar için işlevsel kaplamalar, kontrollü ilaç taşınımı, biyosensör uygulamaları için işlevsel nanomalzemeler, konularında üst düzey ve uluslararası
dergilerde yayın yapmış olmak.
Yönetim
Bilimleri Fakültesi
Pazarlama Dr. Öğr. Üyesi 1 Pazarlama, stratejisi, inovasyon, mobil pazarlama ve tüketici davranışları, konularında üst düzey ve uluslararası dergilerde
yayın yapmış olmak.
İlanla ilgili ayrıntılı bilgiye Üniversitemizin https://www.sabanciuniv.edu/tr/akademikpozisyon-ilanlari web sayfasında bulunan Akademik Pozisyonlar kısmından ulaşılabilir.
Araştırma Görevlisi İlanı
2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre aşağıda belirtilen akademik birimlere karşılarında belirtilen unvanlarda Öğretim Elemanları alınacaktır. Başvuracak adayların, 09.11.2018 tarih ve 30590 sayılı Resmî Gazete ’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamındaki koşulları taşıması ve istenen belgeleri tamamlaması gerekmektedir

Başvurular başvuru tarihinden önce kadro alımı yapacak olan ilgili fakülteye istenen belgeler ile birlikte e posta veya posta yoluyla yapılacaktır. (Not: Süresi içerisinde yapılmayan ve eksik belgesi olan başvurular kabul edilmeyecektir.)
Araştırma Görevlisi Kadro İlanları
İlan Tarihi : 19.11.2021
Son Başvuru Tarihi : 03.12.2021
Ön Değerlendirme Duyuru Tarihi : 17.12.2021
Giriş Sınavı Tarihi : 23.12.2021
Sonuç Açıklama Tarihi : 30.12.2021
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : http://fens.sabanciuniv.edu
Başvuru Şekli : E-posta veya Posta yoluyla
Telefon Numarası : 0216 483 96 03
Başvuru Adresi ve İletişim Bilgileri : e-posta: elif.erbas@sabanciuniv.edu
Adres : Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Orta
Mah. Üniversite Cad. No:27 34956 Orhanlı –
Tuzla / İSTANBUL
(Evrakların gönderileceği kişi: Sn. Elif Erbaş)
İlana Çıkılan Birim, Kadro Unvanı ve Özel Şartlara Ait Bilgiler:

Fakülte Programı Kadro Unvanı Kadro Sayısı ALES- SAYISAL
Puan Şartı
YDS /
Eşdeğeri Puan Şartı
Özel Şartlar
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik (İngilizce) Arş. Gör. 2 70 85 Moleküler Biyoloji, Genetik ve Biyomühendislik alanında Yüksek Lisans veya Doktora öğrencisi olmak. 2547 sayılı kanunun 50/d maddesi uyarınca alım yapılacaktır. Yazılı Giriş Sınavı, Üniversitemizin eğitim dili İngilizce olmasından dolayı, İngilizce olarak
yapılacaktır.
Genel Şartlar:
1. 657 sayılı kanunun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.
2. Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için ilana ilk başvuru tarihi itibarıyla otuz beş (35) yaşını doldurmamış olmak gerekir.
3. Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’ten en az 70 puan almış olmak gerekmektedir.
4. Yabancı Dil Seviye Tespit sınavından (YDS ve muadilleri) en az 80 (veya muadili) puan almış olmak.
5. Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
6. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
7. İlan edilen kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.
Araştırma Görevlisi Kadrosu İçin İstenen Belgeler:
1. Eksiksiz doldurulmuş fotoğraflı ”Araştırma Görevlisi Kadrosu Başvuru Formu”na Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi için https://fens.sabanciuniv.edu/tr/arastirma-gorevlisipozisyonlari linkinden ulaşabilirsiniz.
2. Başvuru Dilekçesi (Başvuruda bulunulan ilgili Üniversite/Fakülteyi, Kadro unvanını ve iletişim bilgilerini belirten imzalı başvuru dilekçesi.)
3. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
4. Özgeçmiş / YÖK Formatlı
5. Yabancı Dil Belgesi (YDS veya muadili bir sınavdan en az 80 puan veya muadili bir puan alınmalı)
6. ALES belgesi fotokopisi.
7. Onaylı Lisans/Lisansüstü diploması fotokopisi
8. Yurtdışı Üniversitelerden mezun adaylar için denklik belgesi
9. Resmi transkript belgeleri (Lisans, lisansüstü)
10. Öğrenci Belgesi (Yüksek lisans, doktora)
11. 2 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olmalı)
12. Adli Sicil Kaydı (e-Devletten alınan belgeler geçerlidir )
13. Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecilli veya muaf olduğunu belirten belge.
14. Resmi onaylı ve karekodlu doğrulanabilir tüm dijital belgelerle başvuru yapılabilir.
Başvuru süresi içinde yapılmayan ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, kargo ile gönderilen belgelerin son başvuru tarihine kadar Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanlık Ofisine ulaşmış olması gerekmektedir. Kargodaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Sonuçlar Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi web adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca duyuru yapılmayacaktır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.