Dolar 19,1767
Euro 20,9100
Altın 1.221,18
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 13°C

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 14 Öğretim Üyesi İlanı

6 Aralık 2021 7:50 pm
444

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

Başvuruda İstenen Belgeler
Profesörler İçin
– Başvuru Formu, Doçentlik Belgesinin Onaylı örneği, Mezuniyet Belgeleri, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Adli Sicil Kaydı, Askerlik Durum Belgesi, iki adet fotoğraf, yönergenin ekinde yer alan EK-2 Puanlama Tablosu ve EK-1’de belirtilen bilgileri içeren 6(altı) adet Taşınır Bellek

Doçentler İçin
– Başvuru Formu, Doçentlik Belgesinin Onaylı örneği, Mezuniyet Belgeleri, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Adli Sicil Kaydı, Yabancı Dil Belgesi, Askerlik Durum Belgesi, iki adet fotoğraf, yönergenin ekinde yer alan EK-2 Puanlama Tablosu ve EK-1’de belirtilen bilgileri içeren 4(dört) adet Taşınır Bellek

Doktor Öğretim Üyeleri İçin
– Başvuru Formu, Mezuniyet Belgeleri, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Adli Sicil Kaydı, Askerlik Durum Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, iki adet fotoğraf, yönergenin ekinde yer alan EK-2 Puanlama Tablosu ve EK-1’de belirtilen bilgileri içeren 4(dört) adet Taşınır Bellek

* Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından veya e-Devletten alacakları onaylı “Hizmet Belgesini” dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

Genel Şartlar
– Adayların 657 sayılı Kanun’un 48. maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen diğer koşulları sağlamaları gerekmektedir.
– Yurtdışından alınan mezuniyet belgelerinin Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
– Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş) gün içinde şahsen veya posta yoluyla, profesör ve doçent kadroları için Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, doktor öğretim üyesi kadroları için kadronun bulunduğu birime yapılacaktır. Postadan kaynaklı gecikmelerden kurumumuz sorumlu olmayacaktır.
Not: İlana ilişkin ayrıntılı bilgilere ve formlara http://erdogan.edu.tr ve http://personel.idari.erdogan.edu.tr adreslerinden ulaşılabilir.
* Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nin 7. maddesi kapsamında da aşağıda belirtilen kadrolara atama yapılabilir.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADRO
UNVANI
KADRO
ADEDİ
KADRO
DERECESİ
AÇIKLAMA
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ İÇ HASTALIKLARI ANABİLİM DALI PROFESÖR 1 1 İlgili alanda Doçent unvanı almış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ANABİLİM DALI DOÇENT 1 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Doçent unvanı almış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİM YÖNETİMİ ANABİLİM DALI DOÇENT 1 1 Eğitim Yönetimi alanında Doçent unvanı almış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİMDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME ANABİLİM DALI DOÇENT 1 1 Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında Doçent unvanı almış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ FİZİK KATIHAL FİZİĞİ ANABİLİM DALI DOÇENT 1 1 İlgili alanda Doçent unvanı almış olup metal,metal-oksit vb. sistemlerin yapısal ve elektronik özellikleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
TEKNİK BİLİMLER
MESLEK YÜKSEKOKULU
KİMYA VE
KİMYASAL İŞLEME TEKNOLOJİLERİ
KİMYA TEKNOLOJİSİ PR. DOÇENT 1 1 Kimya alanında Doçent unvanı almış olup kimyasal sensörlerin tasarımı ve seramik tabanlı katalizörler konusunda çalışma yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANABİLİM DALI DOÇENT 1 1 İlgili alanda Doçent Unvanı almış olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ RADYOLOJİ ANABİLİM DALI DOÇENT 1 1 İlgili alanda Doçent unvanı almış olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP
BİLİMLERİ
TIBBİ PATOLOJİ
ANABİLİM DALI
DOÇENT 1 1 İlgili alanda Doçent unvanı almış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ EĞİTİM BİLİMLERİ REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ANABİLİM
DALI
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 3 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında YüksekLisans ve Doktora yapmış olup ergenlerde beden imajı üzerine çalışma yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ TÜRKÇE VE SOSYAL BİLİMLER
EĞİTİMİ
TÜRKÇE EĞİTİMİ ANABİLİM DALI DOKTOR ÖĞRETİM
ÜYESİ
1 3 Türkçe Eğitimi alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olup akademik yazma ve yazma motivasyonu konusunda çalışma yapmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI ESKİ TÜRK EDEBİYATI ANABİLİM DALI DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1 3 Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü lisans mezunu olupTürk Dili ve Edebiyatı
alanında Doktora yapmış olmak. Türkçe sufi tabakat yazım geleneği üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ FELSEFE VE DİN BİLİMLERİ DİN FELSEFESİ ANABİLİM DALI DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1 3 İlahiyat/İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olup Din Felsefesi alanında
Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Din-bilim ilişkisi konusunda çalışma yapmış olmak.
ARDEŞEN MESLEK YÜKSEKOKULU OTEL, LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ PR. DOKTOR ÖĞRETİM
ÜYESİ
1 1 Turizm İşletmeciliği Bölümü lisans mezunu olup Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik alanında Doktora yapmış olmak. Otel işletmelerinde insan
kaynakları yönetimi konusunda çalışma yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME MUHASEBE VE FİNANSMAN ANABİLİM
DALI
DOKTOR ÖĞRETİM
ÜYESİ
1 1 İşletme alanında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olup finansal modelleme ve entegre raporlama konularında çalışma yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ KENTLEŞME VE ÇEVRE SORUNLARI ANABİLİM
DALI
DOKTOR ÖĞRETİM
ÜYESİ
1 1 Kamu Yönetimi Bölümü lisans mezunu olup ilgili alanda Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Göç, kentleşme ve çevre politikaları konularında
çalışma yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI ANABİLİM
DALI
DOKTOR ÖĞRETİM
ÜYESİ
1 1 İlgili alanda uzmanlığını almış olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ İÇ HASTALIKLARI
ANABİLİM DALI (HEMATOLOJİ)
DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1 1 Tıp Fakültesi lisans mezunu olup hematoloji alanında yan dal uzmanlığı yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.