Dolar 19,1824
Euro 20,8801
Altın 1.217,33
BİST 4.835,24
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
13 Temmuz 2022 1:21 am
798

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca onaylanan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.
Doçent ve Profesör kadroları daimi statüde olup adayların; 2547 sayılı Kanun’un 24. ve 26. maddesinde belirtilen şartlara, Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların ise 2547 sayılı Kanun’un 23. maddesinde belirtilen şartlara ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine ve 657 sayılı Kanunun 48. Maddesinde belirtilen genel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.
İlanda yer alan unvanlar için Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinde belirtilen yabancı dil koşuluna ilişkin KPDS, ÜDS, YDS, YÖKDİL veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca kabul edilen Yabancı Dil sınavlarının birinden yabancı dil puanı başarı koşulunun sağlanması ve Bakanlar Kurulu Kararları ve mahkeme kararlarınca terör örgütü olarak kabul edilmiş olan FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ başta olmak üzere tüm terör örgütleriyle herhangi bir irtibatı veya iltisakı bulunmaması gerekmektedir.
İlan edilen Doçent kadrosuna Profesörler, Doktor Öğretim Üyesi Kadrosuna ise Doçentler başvuramaz.

İSTENİLEN BELGELER
Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nın web sitesi matbu formlar modülünde yer alan “Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçesi” ile özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, hizmet belgesi, yabancı dil belgesi, lisans-yüksek lisans-doktora belgesi, profesör ve doçent kadroları için doçentlik başarı belgesi, puanlama tablosu ve yayın listesinden oluşan başvuru dosyası ile aynı belgelerle birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Profesör kadrosu için 6 adet (1 fiziksel+6 dijital(Flash Bellek)), Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadroları için 4 adet (1 fiziksel + 4 dijital (Flash Bellek)), bilimsel yayın dosyalarını ekleyerek Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’na şahsen veya posta ile başvuruda bulunmaları gerekmektedir 01/08/2022 tarihinden sonra şahsen veya posta ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Üniversitelerarası Kurulca onaylanmış olması gerekmektedir.

NOT: 2547 sayılı Kanun’un Ek-38. Maddesi uyarınca belirlenen %30 kotası ile başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
Duyurulur.

İLAN RESMİ GAZETE TARİHİ : 08/07/2022
İLAN RESMİ GAZETE SAYISI :
İLAN BAŞLAMA TARİHİ : 08/07/2022
İLAN BİTİŞ TARİHİ : 01/08/2022

SN BÖLÜM ANABİLİM DALI KADRO UNVANI ADET AÇIKLAMA
BOR SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
1 FİZYOTERAPİ VE
REHABİLİTASYON
NÖROLOJİK REHABİLİTASYON DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Doktorasını ilgili alanda yapmış olmak.
2 FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON ORTOPEDİK FİZYOTERAPİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Doktorasını ilgili alanda yapmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
3 KLİNİK BİLİMLER RESTORATİF DİŞ TEDAVİSİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Diş Hekimliğinde Restoratif Diş Tedavisi alanında uzmanlığını almış olmak. Bulk Fill
Kompozitlerin Bağlanma Dayanımlarıyla ilgili çalışma yapmış olmak.
4 KLİNİK BİLİMLER ORTODONTİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Diş Hekimliğinde Ortodonti alanında uzmanlığını almış olmak. Ortodontik Adezivlerle ilgili çalışma yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ
5 ÖZEL EĞİTİM ÖZEL YETENEKLİLER EĞİTİMİ DOÇENT 1 Temel Eğitim (İlk Okuma Yazma ve Türkçe Eğitimi) Bilim Alanında doçent unvanını
almış olmak. Sınıf Öğretmenlerinin Yeterlikleri konusunda çalışmaları olmak.
6 TEMEL EĞİTİM OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ DOÇENT 1 Hayat Boyu Öğrenme Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak. Oyun ve Drama üzerine çalışmalar yapmış olmak.
7 TEMEL EĞİTİM OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ DOÇENT 1 Fen Bilgisi Eğitimi Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Okul Öncesinde Fen
Eğitimi ve Üstün Zekalıların Eğitimi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
8 TEMEL EĞİTİM OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ DOÇENT 1 Okul Öncesi Eğitimi Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Davranış Problemleri
üzerine çalışmalar yapmış olmak.
9 EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİM YÖNETİMİ DOÇENT 1 Eğitim Yönetimi Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Eğitim Ekonomisi, Mesleki Teknik Eğitim, Eğitim Ekonomi Politiği üzerineçalışmalar yapmış olmak.
10 EĞİTİM BİLİMLERİ EĞİTİMDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DOÇENT 1 Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.
Ölçme Değişmezliği ve Ölçek Ayarlama ve Geliştirme Üzerine çalışmalar yapmış olmak.
11 EĞİTİM BİLİMLERİ REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK DOÇENT 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak. Ergenlerde Şiddet ve Saldırganlıkla Baş Etme ve Aile Danışmanlığı konularında
çalışmalar yapmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
12 MATEMATİK CEBİR VE SAYILAR TEORİSİ DOÇENT 1 Matematik Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Dönüşüm Yarı Grupları,
Doğuray Kümesi ve Haussdorff Serisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
13 KİMYA ANORGANİK KİMYA DOÇENT 1 Kimya Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Oksimler, İminooksimler, Schiff
Bazları ve Metal Komplekslerinin Sentezlenmesi ve Yapılarının Aydınatılması ile ilgili konularda çalışmalar yapmış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
14 TEKSTİL VE MODA
TASARIMI
MODA TASARIMI DOÇENT 1 Tasarım Bilim/Sanat Alanında doçent unvanı almış olmak.Moda Tasarımında
Değerlendirme Konusu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
15 İKTİSAT İKTİSAT TEORİSİ DOÇENT 1 Uluslararası İktisat Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Uluslararası Politik Ekonomi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
16 MALİYE MALİ HUKUK DOÇENT 1 Maliye Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak. Mali Hukuk alanında çalışmalar yapmış olmak.
17 KAMU YÖNETİMİ SİYASET VE SOSYAL BİLİMLER PROFESÖR 1 Siyasal düşünceler Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Siyasal İdeolojiler, Siyaset Felsefesi ve Siyaset Teorisi alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
18 HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK REKLAMCILIK VE TANITIM DOÇENT 1 Pazarlama Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Sosyal Medya ve Sosyal Pazarlama konularında çalışmaları olmak.
MİMARLIK FAKÜLTESİ
19 PEYZAJ MİMARLIĞI PEYZAJ TEKNİKLERİ DOÇENT 1 Peyzaj Mimarlığı Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak. Peyzaj Mühendisliği ve
Drenaj üzerine çalışmalar yapmış olmak.
20 ŞEHİR VE BÖLGE
PLANLAMA
ŞEHİRCİLİK DOÇENT 1 Şehir ve Bölge Planlama Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Şehir ve Bölge
Planlama alanında çalışmalar yapmış olmak.
21 ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA BÖLGE PLANLAMA DOÇENT 1 Şehirlerde Arazi Kullanımı, İklim Değişikliği, Coğrafi BilgiSistemleri ve Mekansal Analiz konularında çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
22 HARİTA MÜHENDİSLİĞİ KARTOGRAFYA DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri alanında doktora derecesine sahip olmak. Kartografik Bina Genelleştirmesi ile ilgili çalışmalarda bulunmuş olmak.
23 BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR BİLİMLERİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Bilgisayar Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
24 GIDA MÜHENDİSLİĞİ GIDA BİLİMİ DOÇENT 1 Düşük Maliyetli Elektronik Burunlar, Elektronik Devreler ile Gıda Kalite Seviyelerinin Belirlenmesi ve Yapay Sinir Ağları konularında akademik çalışmaları olmak.
25 İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ GEOTEKNİK DOÇENT 1 İnşaat Mühendisliği Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Zemin
Stabilizasyonu, Taş Kolonlar ve Zeminlerin Modellenmesi konularında çalışma yapmış olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
26 ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ HAREKET VE ANTRENMAN BİLİMLERİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Antrenörlük Eğitimi Bölümü lisans mezunu olmak. Hareket ve Antrenman Bilimleri veya Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Anabilim Dallarından birinde doktora derecesine sahip olmak, Kompleks Egzersiz ve Fiziksel Aktivitelere Sağlık İnanç
Durumu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ
27 DAHİLİ TIP BİLİMLERİ KARDİYOLOJİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Tıpta Uzmanlık Eğitimini ilgili alanda yapmış olmak.Kemoterapi Alan Hastalarda Gelişen Kardiyomiyopatiler ile ilgili bilimselçalışması olmak.
28 DAHİLİ TIP BİLİMLERİ TIBBİ FARMAKOLOJİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Tıpta Uzmanlık veya Doktora Eğitimini ilgili alanda yapmış olmak. Endometrium Kanserinin Kemoterapisi ile ilgili bilimsel çalışması olmak.
29 DAHİLİ TIP BİLİMLERİ GÖĞÜS HASTALIKLARI DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Tıpta Uzmanlık Eğitimini ilgili alanda yapmış olmak.
30 DAHİLİ TIP BİLİMLERİ DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Tıpta Uzmanlık Eğitimini ilgili alanda yapmış olmak.
31 TEMEL TIP BİLİMLERİ TIBBİ BİYOKİMYA DOÇENT 1 Tıbbi Biyokimya Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunda Arjinin Metabolizması ile ilgiliçalışması olmak.
32 TEMEL TIP BİLİMLERİ BİYOİSTATİSTİK VE TIP BİLİŞİMİ PROFESÖR 1 Farklı İstatistik Yöntemlerle Varyans Unsurlarının Tahmini ve Etki Büyüklüğü ile Testin Gücünün Örneklem Büyüklüğü Üzerindeki Etkileri konularında bilimsel çalışmalar yapmak.
33 CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ DOÇENT 1 Tıpta Uzmanlık Eğitimini ilgili alanda yapmış olmak.
34 CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ DOÇENT 1 Tıpta Uzmanlık Eğitimini ilgili alanda yapmış olmak.Savaş Koşullarının Cerrahi Yoğun Bakıma Etkisi ile ilgili bilimsel çalışmasıolmak.
35 CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GÖZ HASTALIKLARI DOÇENT 1 Tıpta Uzmanlık Eğitimini ilgili alanda yapmış olmak. Göz Hastalıkları BilimAlanında doçent unvanı almış olmak.Pterjium Fibroblastlarına Anjiotensin Reseptör
Blokörlerinin Etkisi konusundaçalışmaları olmak.
36 CERRAHİ TIP
BİLİMLERİ
GÖZ HASTALIKLARI DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Tıpta Uzmanlık Eğitimini ilgili alanda yapmış olmak. Kornea Nakli ile ilgili bilimsel
çalışması olmak.
37 CERRAHİ TIP
BİLİMLERİ
KULAK, BURUN VE BOĞAZ
HASTALIKLARI
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Tıpta Uzmanlık Eğitimini ilgili alanda yapmış olmak. Paratiroid Kanserleri ile ilgili
bilimsel çalışması olmak.
NİĞDE TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
38 MÜLKİYET KORUMA VE GÜVENLİK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Jeoloji Mühendisliği alanında yapmışolmak. En az C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı belgesine sahip olmak.İş Sağlığı ve Güvenliği
alanında lisansüstü ders verme tecrübesine sahip olmak.
NİĞDE SOSYAL BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
39 PAZARLAMA VE REKLAMCILIK PAZARLAMA DOÇENT 1 Pazarlama Bilim Alanında doçent unvanı almış olmak.Dijital Pazarlama, E-ticaret, Küresel Pazarlama, Pazarlama Etiği konularında çalışmalar yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.