Dolar 19,0252
Euro 20,5179
Altın 1.191,19
BİST 4.998,26
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 17°C

Necmettin Erbakan Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Üyesi Alım İlanı

Necmettin Erbakan Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Üyesi Alım İlanı
6 Aralık 2021 7:52 pm
102

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.
Adaylar, Üniversitemizin https://akdsaday.erbakan.edu.tr adresinden elektronik ortamda başvurularını yaptıktan sonra alacakları “Öğretim Elemanı Başvuru Formu” ve aşağıda belirtilen istenen belgeler ile birlikte ilgili birimlere şahsen veya posta yolu ile başvurabileceklerdir.

GENEL ŞARTLAR
1-         657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2-         Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
3-         Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.

UNVAN ŞARTLAR
1-         Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
2-         Araştırma görevlisi kadrosuna başvuranların atamaları 2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi uyarınca yapılacaktır.
3-         Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
4-         Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 85 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

MUAFİYET
1-         Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2-         Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

İSTENEN BELGELER
1-         Başvuru Formu (https://akdsaday.erbakan.edu.tr adresinden elektronik ortamda başvuruyu tamamladıktan sonra sistemden alınacaktır),
2-         Özgeçmiş,
3-         Kimlik belgesi fotokopisi,
4-         Lisans mezuniyet belgesi fotokopisi,
5-         Lisans mezuniyet transkriptinin fotokopisi,
6-         Bir adet biyometrik fotoğraf (https://akdsaday.erbakan.edu.tr adresinden sisteme yüklenmesi halinde ayriyeten istenmeyecektir.)
7-         ALES Belgesi,
8-         Yabancı Dil Belgesi (YDS veya muadili),
9-         Hizmet Belgesi (Bir kamu kurumunda çalışmış ya da çalışmakta olanlar için),
10-       Özel şartlarda belirtilmiş ise deneyim belgesi fotokopisi.
11-       Özel şartlarda belirtilmiş ise Yüksek Lisans/Doktora mezuniyet belgesi fotokopisi 12- Özel şartlarda belirtilmiş ise Yüksek Lisans/Doktora öğrenci belgesi fotokopisi 13- SGK Hizmet Dökümü (Özel sektörde çalışmış ya da çalışmakta olanlar için).

ÖNEMLİ NOT
1- Elektronik ortamda başvuru yapmayan, başvurusunu onaylamayan veya istenen belgeleri eksik olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. 2- Süresi içinde yapılmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.
3-         İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.
4-         Adaylar Üniversitemizce ilan edilen kadrolardan sadece bir kadroya başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılarak değerlendirmeye alınmayacaktır.
5-         Üniversitemiz Rektörlüğü uygun gördüğü takdirde ilanı her aşamasında iptal edebilir. İLAN TAKVİMİ
Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde istenen belgeler ile birlikte ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.
Son Başvuru Tarihi     : 21.12.2021
Ön Değerlendirme Sonuçlarının İlan Tarihi : 24.12.2021
Giriş Sınav Tarihi       : 29.12.2021
Nihai Değerlendirme Sonuç Açıklama Tarihi: 03.01.2022
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi      : www.erbakan.edu.tr

İLAN NO BİRİM/BÖLÜM/ABD K.UNVANI DERECE ADET ALES YDS ÖZEL ŞART
20211203 Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi/İslam Tarihi ve Sanatları/İslam Tarihi Araştırma Görevlisi 7 1 75 80 İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak. İslam Tarihi Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
20211204 Güzel Sanatlar ve Mimarlık
Fakültesi/Geleneksel Türk Sanatları/Kalem İşi
Araştırma Görevlisi 4 1 75 80 Güzel Sanatlar veya Mimarlık Fakültesi lisans mezunu olmak. Geleneksel Türk Sanatları alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
20211205 Mühendislik Fakültesi/Makine
Mühendisliği/Makina Teorisi ve Dinamiği
Araştırma
Görevlisi
4 1 75 80 Makina mühendisliği lisans mezunu olmak. İlgili alanda tezli yüksek lisans
yapıyor olmak.
20211206 Konya Ereğli Kemal Akman Meslek
Yüksekokulu/Bitkisel ve Hayvansal Üretim/Atçılık ve Antrenörlüğü
Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 MUAF Lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla en az 4 yıl Atçılık ve Antrenörlüğü alanında deneyim sahibi olmak.

20211207

Yabancı Diller Yüksekokulu

Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)

5

1

75

85

İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı veya İngilizce Mütercim ve Tercümanlık bölümü lisans mezunu olmak. Bu alanların birinden tezli yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek şartı ile yükseköğretim kurumlarında en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.

•          Üniversitemiz Senatosu’nun 02.07.2021 tarih ve 2021/07-02 sayılı kararı ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 75 puan almış olmak ve Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak şartı uygulanacaktır.

ADRES BİLGİLERİ

Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Aşkan Mahallesi Yeni Meram Cad. No:136 Meram / KONYA
Güzel Sanatlar ve Mimarlık Fakültesi Sahibata Mahallesi, Abdülmümin Sokak, No:16 Meram / KONYA
Mühendislik Fakültesi Köyceğiz Mah. Demeç Sok. No:42/A Meram/ KONYA
Konya Ereğli Kemal Akman Meslek Yüksekokulu Toros Mah. Üniversite Cad. No:6 42310 Ereğli / KONYA
Yabancı Diller Yüksekokulu Meram Yerleşkesi, Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi Binası A Blok No:12 Meram/KONYA
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.