Dolar 19,1847
Euro 20,8885
Altın 1.219,30
BİST 4.816,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Muş Alparslan Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi Alımı

Muş Alparslan Üniversitesi 19 Öğretim Üyesi Alımı
17 Kasım 2021 3:53 pm
100

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

 

Üniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve nitelikleri belirtilen kadrolara; 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile bu Kanun’a dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri uyarınca Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde belirtilen kriterleri sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.
Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.
Başvuru Şartları:
• Profesör kadroları daimi statüde olup adayların başvurmak istedikleri birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, doçentlik belgesini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanı fotokopisini, bilimsel çalışma ile yayınlarını ve bu yayınlara yapılan atıfların listelerini, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde biten ve devam eden yüksek lisans ve doktora çalışmalarının listelerini içeren 1 (bir) adet dosyayı basılı olarak, 6 (altı) adet
dosyayı elektronik ortamda (CD/Flash Bellek) şahsen ilanda belirtilen süre içerisinde Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.
Adaylar başvurularında yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecekler. Adayların, doçentlik unvanını aldıktan sonra en az beş yıl, açık bulunan profesörlük kadrosu ile ilgili bilim alanında çalışmış olduklarını belgelendirmeleri gerekmektedir.
• Doçent kadroları daimi statüde olup adayların başvurmak istedikleri birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmişlerini, doçentlik belgesini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanı fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini ve yönetimlerinde biten ve devam eden yüksek lisans ve doktora çalışmalarının listelerini içeren 1 (bir) adet dosyayı basılı olarak, 4 (dört) adet dosyayı elektronik ortamda (CD/Flash Bellek) şahsen ilanda belirtilen süre içerisinde Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.
• Doktor Öğretim Üyesi kadroları için başvuracak adayların, başvurmak istedikleri birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmişlerini, doktora belgesini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanı fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 1 (bir) adet dosyayı basılı olarak, 4 (dört) adet dosyayı elektronik ortamda (CD/Flash Bellek) şahsen ilanda belirtilen süre içerisinde ilgili dekanlığa ya da müdürlüğe başvurmaları gerekmektedir.
• Adayların, Muş Alparslan Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi’nde başvuracakları unvana ait formları eksiksiz doldurup detaylı ve tasnif edilmiş puan cetvelinin her sayfası imzalı olacak şekilde hazırlanarak dosyalarına eklemeleri zorunludur.
• Adayların mecburi hizmet yükümlülüğünün bulunmadığına dair belgeyi müracaat sırasında ilgili birime teslim etmeleri gerekmektedir.
• Profesör ve doçent unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuramazlar.
• Bir aday birden fazla kadroya başvuramaz; başvurması durumunda tüm başvuruları geçersiz sayılır.
• Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliklerinin onaylandığına dair belgelerin müracaat dosyasına eklenmesi gerekmektedir.
• Süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
• Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
• İnternet Adresi: www.alparslan.edu.tr

İlk Başvuru Tarihi : 16.11.2021
Son Başvuru Tarihi : 30.11.2021

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER 

İLAN NO BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI/PROGRAM KADRO UNVANI KADRO DERECE KADRO ADEDİ İLANDA ARANAN ÖZEL ŞARTLAR
1 Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Sistematik Felsefe Mantık Doçent 1 1 Felsefe alanında doçent unvanı almış olmak. Toplumsal Cinsiyet veya Tarih Felsefesi alanlarında çalışmaları
bulunmak.
2 Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Türk İslam Düşünce Tarihi Doçent 2 1 Felsefe alanında doçent unvanı almış olmak. Mantık veya Bilgi Felsefesi alanlarında çalışmaları bulunmak.
3 Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Felsefe Tarihi Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Felsefe alanında doktora yapmış olmak. Feminizm veya iktidar konuları üzerine
çalışmaları bulunmak.
4 Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Doçent 1 1 Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet Tarihi alanında doçent unvanı almış olmak. Cumhuriyet Dönemi Dış Politikaları konularında çalışmaları bulunmak.
5 Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Ortaçağ Tarihi Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Tarih alanında doktora yapmış olmak. Türk Beylikleri üzerine çalışmaları
bulunmak.
6 Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Türk Halk Edebiyatı Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Türk Dili Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak. Sözlü Geleneklerin Dönüşümü ya da Alevilik üzerine
çalışmaları bulunmak.
7 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik
Danışmanlık
Doçent 1 1 Eğitim Bilimleri (Eğitim Psikolojisi) alanında doçent unvanı almış olmak.
8 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Programları ve Öğretim Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Uzaktan Eğitim ve Uzaktan Eğitimde
Etkileşim üzerine çalışmalar yapmış olmak.
9 İslami İlimler Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları İslam Tarihi Profesör 1 1 İslam öncesi ve sonrası dönemde Hicaz bölgesi ya da kutsal mekânlar üzerine çalışmaları bulunmak.
10 Uygulamalı Bilimler
Fakültesi
Bitkisel Üretim ve Teknolojileri Bitki Yetiştiriciliği ve Fizyolojisi Doçent 1 1 Tarımsal Biyoteknoloji alanında doçent unvanı almış olmak. Bitki biyoinformatiği
alanında çalışmaları bulunmak.
11 Sağlık Bilimleri
Fakültesi
Beslenme ve
Diyetetik
Beslenme ve
Diyetetik
Dr. Öğr Üyesi 5 1 İlgili alanda doktora yapmış olmak.
12 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Hemşirelik Esasları Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Hemşirelik Esasları alanında doktora yapmış olmak.
13 Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Antrenörlük Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 5 1 Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında doktora yapmış olmak, Hareket ve Antrenman Bilimi alanında çalışmaları
bulunmak.
14 Mühendislik-
Mimarlık Fakültesi
Makine Mühendisliği Mekanik ve Makine Elemanları Doçent 2 1 Makine Mühendisliği alanında doçent
unvanı almış olmak. Motor Teknolojileri alanında çalışmaları bulunmak.
15 İletişim Fakültesi Gazetecilik Basın Yayın Tekniği Dr. Öğr. Üyesi 4 1 Basın Yayın Tekniği üzerine çalışmaları bulunmak.
16 Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Doçent 1 1 Anorganik Kimya alanında doçent unvanı almış olmak. Kataliz veya Antikanser alanlarında çalışmaları bulunmak.
17 Teknik Bilimler MYO Gıda İşleme Gıda Teknolojisi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Organik Kimya Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Triazoller veya Tetrazoller
üzerine çalışmalar yapmış olmak.
18 Teknik Bilimler MYO İnşaat İnşaat Teknolojisi Dr. Öğr. Üyesi 1 1 İnşaat Anabilim Dalında doktora yapmış
olmak. Taşkınlar veya Akış Katsayıları üzerine çalışmaları bulunmak.
19 Teknik Bilimler MYO Ulaştırma Hizmetleri Ulaştırma ve Trafik Hizmetleri Dr. Öğr. Üyesi 2 1 Beşeri ve İktisadi Coğrafya Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Ulaşım Sistemleri ile ilgili çalışmaları bulunmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.