Dolar 19,0258
Euro 20,5349
Altın 1.200,74
BİST 4.953,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 16°C

MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
5 Mart 2022 10:20 pm
86
MEF Üniversitesi Rektörlüğünden

 

Eğitim-Öğretim dili %100 İngilizce olan, tüm bölümlerinde “Flipped Learning” öğretim modelinin uygulandığı Üniversitemiz İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi ile Eğitim-Öğretim dili % 30 İngilizce olan ve “Flipped Learning” öğretim modelinin uygulandığı Üniversitemiz Hukuk Fakültesine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Ölçütleri uyarınca, aşağıdaki açıklama kısmında belirtilen alanlarda uzmanlaşmış, aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi, tam gün görev yapacak öğretim elemanları alınacaktır.

İstenen Belgeler:
 Başvuru dilekçesi,
 Son 6 ayda çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf,
 YÖK formatlı güncel özgeçmiş,
 Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 e-Devletten adli sicil sorgulaması yapılarak alınacak, resmi kuruma hitaben, belge verilme nedeni diğer seçilerek Üniversitemize ibraz edilmek üzere “adli sicil kaydı” ve “arşiv sicil kaydı” bulunmadığını gösterir barkodlu belge,
 Lisans, yüksek Lisans, doktora mezuniyet belgeleri ile doçentlik belgesinin e-Devlet uygulaması üzerinden alınacak barkodlu çıktıları, e-Devlet üzerinden alınamayan mezuniyet belgeleri için Üniversitesinden onaylı ya da noter tasdikli suretleri ile doçentlik belgesinin noter
tasdikli sureti,
 Erkek adaylar için; askerlik durumunu gösterir e-Devletten alınacak barkodlu belge,
 Unvanlara Göre İlave Olarak İstenen Dosya ve Elektronik Belgeler:

Adayların, YÖK Formatlı özgeçmişini, yayın listesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını, yayınlarına yapılan atıfları, yönettiği doktora çalışmalarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayacak şekilde hazırlanmış 1 adet basılı fiziksel dosyası ile birlikte bunları içeren elektronik (PDF formatında USB Flash Bellek) dosyalarını, Profesör kadrosu için 6 adet usb bellek, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvurular için ise 4 adet usb bellek olarak hazırlamaları ve Üniversitemiz Rektörlüğüne şahsen veya posta yolu ile iletmesi veya teslim etmesi
gerekmektedir.

Yabancı dil (İngilizce) yeterliliği için, aşağıdaki koşuldan en az birini sağladığını gösteren belge;
a) Türkçe dışındaki öğretim dilinin, öğretim elemanının anadili olması.
b) Öğretim elemanının lisans veya doktora öğreniminin tamamını öğretimin verileceği
dilin anadil olarak konuşulduğu ülkede bu dille verildiği bir programda tamamlamış olması.
c) Öğretimin verileceği dilin resmî dil olarak kabul edildiği bir ülkedeki, Yükseköğretim Kurulu tarafından tanınan ve ülkenin resmî dilinde eğitim veren yükseköğretim kurumlarının birinde toplamda en az bir yıl (iki yarıyıl) öğretim elemanı olarak çalışmış ve ders vermiş olması,
bu durumu ilgili yükseköğretim kurumundan resmî olarak belgelendirmiş olması ve ilgili yükseköğretim kurumundan ayrılmasının üzerinden en fazla iki yıl geçmiş olması.
d) Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezî yabancı dil sınavları ile eşdeğerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından yüz tam puan üzerinden asgarî  seksen beş puanla başarılı olması. (Çalışılan yükseköğretim kurumundan ayrılan ve iki yıldan fazla öğretim elemanlığına ara verenlerin başka bir yükseköğretim kurumuna öğretim elemanı olarak geçişinde de söz konusu merkezi yabancı dil sınav puanlarına ilişkin belgeleri ilgili merkezi sınavın geçerlilik süresine göre yeniden ibraz etmeleri gerekir.)

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulunca tanınan yurt dışı Üniversitelerinden alınmış ve Üniversiteler arası Kurulca onaylanmış denkliğinin olması veya denklik için Üniversiteler arası Kurula başvuru yapılmış olması gerekmektedir.

Başvurular, ilanın yayımı tarihinden itibaren Eğitim Fakültesi ve Psikoloji bölümü için 15 gün içerisinde; İşletme Bölümü, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Mühendislik Fakültesi için 02 Mayıs 2022 tarihine kadar aşağıda belirtilen adrese şahsen veya posta ile yapılabilir. Posta ile yapılan başvuruların son başvuru tarihine kadar Üniversitemize ulaşmış olması gerekmektedir.

NOT: Başvuran tüm adaylar, Üniversitemizin tüm bölümlerinde uygulanan “Flipped Learning” eğitim modeli ile eğitim-öğretim yapmayı ve MEF Üniversitesi Öğretim Üyesi Yükseltme ve Atama Ölçütleri”nde tanımlanan Okulda Üniversite Modeli’nin yürütülmesine ilişkin görevleri yerine getirmeyi kabul ederler.

FAKÜLTE BÖLÜM
/ANABİLİM DALI
KADRO UNVANI SAYI AÇIKLAMA
Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktora çalışmasını yabancı diller eğitimi, İngilizce öğretmenliği, ikinci dil edinimi, dil bilimi ve benzeri alanlarında yapmış olmak ve bu alanda ulusal, uluslararası bilimsel çalışma ve yayınları olmak. K12 seviyesinde en az iki yıllık öğretmenlik deneyimi ve lisansüstü program geliştirme, ders verme ve araştırma projeleri yönetme konularında deneyim sahibi olmak tercih sebebidir.
Eğitim Bilimleri Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktora çalışmasını Eğitim Programları ve Öğretim alanında yapmış olmak, eğitim bilimleri alanında lisans ve lisansüstü dersleri verebilmek, K-12 kurumlarında en az iki yıllık öğretmenlik deneyimine sahip olmak ve Uluslararası Bakalorya alanında öğretmen eğitimi deneyimi tercih sebebidir.
İktisadi İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını bilişsel psikoloji ya da sinirbilim alanında yapmış olmak; sinirbilim alanında bilimsel çalışmalar, ulusal ve uluslararası yayınlar yapmış olmak; bu alanlarda ‘Flipped Learning’ modeli ile ders vermiş olmak.
İşletme Doçent 1 İşletme alanında lisans, yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olmak, Yönetim Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Yapay Zeka Uygulamaları, Büyük Veri Analitiği, Veri Madenciliği, Sosyal Ağ Analizi, Sistem Analizi, Bilgi ve Ağ Güvenliği konularında yurtdışı prestijli akademik dergilerde yayınları olmak, Tercihen yüksek lisans veya doktora derecesini yönetim bilişim sistemleri veya bilgisayar mühendisliği bölümlerinden almış olmak Tercihen doktora derecesini yurtdışından almış olmak.
İşletme Doçent 1 İşletme veya endüstri mühendisliği alanlarında lisans, yüksek lisans ve doktora derecesine sahip olmak Operasyon yönetimi, lojistik yönetimi, yöneylem araştırması uygulamaları, tedarik zinciri yönetimi ve optimizasyon konularında yurtdışı prestijli akademik dergilerde yayınları olmak Tercihen doktora derecesini yurtdışından almış olmak.
Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Dr. Öğr. Üyesi 1 Lisans derecesini İç Mimarlık alanından almış olmak, Yüksek Lisans ve Doktorasını Mimarlık ya da İç Mimarlık uzmanlık alanlarından birinde yapmış olmak, Üniversitemizin tüm bölümlerinde uygulanan ‘Flipped Learning’ modeli ile eğitim yapmayı kabul etmek.
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi 1 Makina öğrenmesi, yazılım mühendisliği, bilgisayar ağları, veri tabanı veya bilgi güvenliği konularından birinde uzmanlaşmış ve bu konuda bilimsel dergilerde yayınlar yapmış olmak. Uzmanlık alanındaki derslere ek olarak, nesneye yönelik programlama ve veri yapıları alanlarında dersler verebiliyor olmak.
Elektrik- Elektronik Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi 1 Mobil iletişim, telekomünikasyon teorisi, yeni nesil mobil haberleşme sistemleri (5G, 6G) konularında çalışmaları ve yayınları bulunmak. Analog ve sayısal haberleşme, haberleşme teorisi, kablosuz haberleşme alanlarında dersler verebiliyor olmak.
İnşaat Mühendisliği Doçent 1 İnşaat Mühendisliği lisans derecesi almış olmak, doktorasını Yapı Anabilim Dalında yapmış olmak; Yapı Statiği, Betonarme Yapılar ve/veya Yapı Malzemesi gibi dersleri verebilecek olmak. Yapı mühendisliği konularında sektörel ve akademik çalışmaları olmak.

 

Başvuru Adresi:
MEF ÜNİVERSİTESİ
Huzur Mahallesi, Maslak Ayazağa Caddesi, No: 434396 Maslak-Sarıyer/İSTANBUL
Tel: 0212 395 36 00 Faks: 0212 395 36 92 E-Posta: mef@mef.edu.tr
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.