Dolar 19,1861
Euro 20,9035
Altın 1.219,70
BİST 4.835,31
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Medeniyet Üniversitesi’nden 17 Akademik Kadro İlanı

Medeniyet Üniversitesi’nden 17 Akademik Kadro İlanı
14 Kasım 2021 9:56 am | Son Güncellenme: 15 Kasım 2021 10:08 am
120

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden:

İlan Tarihi:13/11/2021
Üniversitemiz  akademik  birimlerine  2547  sayılı  Yükseköğretim  Kanunu  ve  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönetmeliğinin  ilgili hükümleri  ile  İstanbul  Medeniyet  Üniversitesi  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönergesinin  ve  Öğretim  Üyesi  Dışındaki  Öğretim  Elemanı Kadrolarına  Yapılacak  Atamalarda  Uygulanacak  Merkezi  Sınav  ile  Giriş  Sınavlarına  İlişkin  Usul  ve  Esaslar  Hakkında  Yönetmelik  hükümlerine  göre öğretim elemanı alınacaktır.BAŞVURUDA ARANACAK ŞARTLAR
A- Profesör kadroları için
  Profesör kadroları daimi statüdür.
  2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 26’ncı maddesi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartlar ile Öğretim Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönetmeliği  ve  Üniversitemiz  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma  Yönergesinde  aranan  asgari  koşullara  haiz olmak.
  https://personel.medeniyet.edu.tr/tr/akademik-ilanlar  adresinden  ulaşılabilecek  olan  başvuracakları  bölüm  ve  anabilim  dalı  ile  başlıca  araştırma eserini  belirttikleri  başvuru  dilekçesi  ile  özgeçmiş;  üç  adet  vesikalık  fotoğraf;  nüfus  cüzdan  sureti;  resmi  kurumlarca  onaylanmış  lisans,  yüksek  lisans, doktora, doçentlik ve diğer eğitim belgeleri; bilimsel yayınları; kongre konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve faaliyetlerini kapsayan bir (1) adet dosya ile tüm bu bilgileri içeren altı (5) adet CD veya USB ile birer adet yüksek lisans tezi ile doktora tezinin CD’lerini teslim etmeleri gerekmektedir.
  Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca birine başvurabileceklerdir.
  Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu/Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
  Başvurunun  kabul  edilebilmesi  için  01.01.2021  tarihinden  itibaren  yürürlüğe  giren  Üniversitemiz  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma Yönergesi’nin 23 üncü, 24 üncü, 25 inci ve 26 ncı maddelerde istenen şartlardan kendileriyle ilgili olan şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Adayların, anılan  yönerge  5  inci  maddesi  kapsamında  başvuru  sırasında  “Öğretim  Üyesi  Kadrolarına  Atamalarda  ve  Akademik  Yükseltmelerde  Aranan  Koşulların Sağlandığına İlişkin Bildirim ve Değerlendirme Formu”nu da doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir.
  Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.
  Başvurular Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

B- Doçent kadroları için
  Doçent kadroları daimi statüdedir.
  2547  sayılı  Yükseköğretim  Kanununun  24’üncü  maddesi,  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanununun  48’inci  maddesinde  belirtilen  şartlar  ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde aranan asgari koşullara haiz olmak.
  https://personel.medeniyet.edu.tr/tr/akademik-ilanlar  adresinden  ulaşılabilecek  olan  başvuracakları  bölüm  ve  anabilim  dalı  ile  başlıca  araştırma eserini  belirttikleri  başvuru  dilekçesi  ile  özgeçmiş;  üç  adet  vesikalık  fotoğraf;  nüfus  cüzdan  sureti;  resmi  kurumlarca  onaylanmış  lisans,  yüksek  lisans, doktora, doçentlik ve diğer eğitim belgeleri; bilimsel yayınları; kongre konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve faaliyetlerini kapsayan bir (1) adet dosya ile tüm bu bilgileri içeren dört (4) adet CD veya USB ile birer adet yüksek lisans tezi ile doktora tezinin CD’lerini teslim etmeleri gerekmektedir.
  Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca birine başvurabileceklerdir.
  Profesör unvanı olanlar doçent kadrolarına başvuramazlar.
  Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu/Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
  Başvurunun  kabul  edilebilmesi  için  01.01.2021  tarihinden  itibaren  yürürlüğe  giren  Üniversitemiz  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma Yönergesi’nin 19 uncu, 20 nci, 21 inci ve 22 nci maddelerde istenen şartlardan kendileriyle ilgili olan şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Adayların, anılan  yönerge  5  inci  maddesi  kapsamında  başvuru  sırasında  “Öğretim  Üyesi  Kadrolarına  Atamalarda  ve  Akademik  Yükseltmelerde  Aranan  Koşulların Sağlandığına İlişkin Bildirim ve Değerlendirme Formu”nu da doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir.
  Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.
  Başvurular Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

C- Doktor Öğretim Üyesi kadroları için
  2547  sayılı  Yükseköğretim  Kanununun  23’üncü  maddesi,  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanununun  48’inci  maddesinde  belirtilen  şartlar  ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde aranan asgari koşullara haiz olmak.
  https://personel.medeniyet.edu.tr/tr/akademik-ilanlar  adresinden  ulaşılabilecek  olan  başvuracakları  bölüm  ve  anabilim  dalı  ile  başlıca  araştırma
eserini  belirttikleri  başvuru  dilekçesi  ile  özgeçmiş;  üç  adet  vesikalık  fotoğraf;  nüfus  cüzdan  sureti;  resmi  kurumlarca  onaylanmış  lisans,  yüksek  lisans, doktora, doçentlik ve diğer eğitim belgeleri; bilimsel yayınları; kongre konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve faaliyetlerini kapsayan bir (1) adet dosya ile tüm bu bilgileri içeren dört (4) adet CD veya USB ile birer adet yüksek lisans tezi ile doktora tezinin CD’lerini teslim etmeleri gerekmektedir.
  Adaylar ilan edilen kadrolardan yalnızca birine başvurabileceklerdir.
  Doçent unvanı olanlar Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuramazlar.
  Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu/Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
  Başvurunun  kabul  edilebilmesi  için  01.01.2021  tarihinden  itibaren  yürürlüğe  giren  Üniversitemiz  Öğretim  Üyeliğine  Yükseltilme  ve  Atanma Yönergesi’nin 14 üncü, 15 inci, 16 ncı, 17 nci ve 18 inci maddelerde istenen şartlardan kendileriyle ilgili olan şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Adayların,  anılan  yönerge  5  inci  maddesi  kapsamında  başvuru  sırasında  “Öğretim  Üyesi  Kadrolarına  Atamalarda  ve  Akademik  Yükseltmelerde  Aranan Koşulların Sağlandığına İlişkin Bildirim ve Değerlendirme Formu”nu da doldurarak başvuru yapmaları gerekmektedir.
  Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.
  Başvurular Üniversitemizin ilgili Fakültesine şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

D-Öğretim Üyesi dışındaki Araştırma Görevlisi kadroları için
  2547  sayılı  Yükseköğretim  Kanununun  50’inci  maddesinin  (d)  fıkrası,  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanununun  48’inci  maddesinde  belirtilen
şartları taşımak.
  Başvurularda tezli yüksek lisans öğrencisi olmak.
  ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan  bu  puan  muadili  bir  puan  almış  olmak.  Merkezi  sınav  muafiyetinden  yararlanmayı  talep  edenlerin  ön  değerlendirme  ve  nihai  değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
  Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu/Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylanmış olması şarttır.
  Müracaat süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür.
  Ön  değerlendirme  ve  nihai  değerlendirme  aşamasında  lisans  mezuniyet  notunun  hesaplanmasında  kullanılacak  not  sistemlerinin  100’lük  not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
  İlanda  belirtilen  Araştırma  Görevlisi  kadrolarına  atanacak  adayların  işlemlerinde  “Öncelikli  Alanlardaki  Araştırma  Görevlisi  Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri İle Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar” dikkate alınacaktır.

Başvurularda İstenen Belgeler
  Başvurulan unvan, birim, bölüm (varsa anabilim/program adı),  kendi e-posta, telefon ve adres bilgilerini de içeren tarihli ve imzalı dilekçe,
  Özgeçmiş,
  Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösteren belge,
  Lisans diploması ve transkript aslı veya aslı gibidir onaylı fotokopisi,
  Mezuniyet belgelerinin ve transkript belgelerinin  aslı veya aslı gibidir onaylı fotokopisi,
  Yabancı ülkelerden alınan diplomalar için Yükseköğretim Kurulu/Üniversitelerarası Kurul tarafından düzenlenen denklik belgesi,
  Öğrenci belgesi (Tezli Yüksek Lisans veya Doktora),
  İki adet fotoğraf (4,5×6 cm. ebadında vesikalık fotoğraf),
  ALES sonuç belgesi (internet çıktısı),
  YDS veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen bir sınavın sonuç belgesi (internet çıktısı),
  Adli sicil kaydının olmadığına dair belge,
  Nüfus cüzdan fotokopisi,
Not:    Ön    değerlendirme    sonucu,    giriş    sınavı    ve    sınav    sonuç    ilan    tarihlerini    içeren    takvim    ilanımız    yayımlandıktan    sonra
https://www.medeniyet.edu.tr/tr/duyurular adresinde ve ilgili fakültelerin web adreslerinde duyurulacaktır.
Başvurular ilgili fakültelere şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır.
Postada meydana gelen gecikme nedeniyle ilanda belirtilen süre içerisinde yapılamayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

SIRA FAKÜLTE BÖLÜM ANABİLİM
DALI
UNVAN KAD. DER. ADET İHTİYAÇ VE HİZMET GEREKLERİ DOĞRULTUSUNDA ARANAN NİTELİKLER
1 Edebiyat Felsefe Sistematik Felsefe Profesör 1 1 Çağdaş felsefe, ontoloji ve fenomenoloji alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
2 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Temel Bilimler Temel Bilimler Profesör 1 1 Doçentlik unvanını Kimya Bilim Alanında almış olmak. Organometalik bileşikler ve optoelektronik alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
3 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fizik
Mühendisliği
Fizik
Mühendisliği
Doçent 2 1 Doçentliğini Fizik alanında almış olmak, malzeme fiziği ve nanotel tabanlı aygıtlar üzerine bilimsel çalışmaları olmak ve en az bir yıl yurtdışı deneyimine sahip olmak.
4 Sanat,
Tasarım ve Mimarlık
Türk Musikisi Türk Musikisi Doçent 1 1 Doçentlik unvanı Türk Mûsikisinin “yorumculuk” alanında almış olmak. Türk Mûsikîsi alanında icra
ve akademik çalışmaları olmak.
5 Hukuk Özel Hukuk Ticaret Hukuku Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Şirketler Hukuku ve Sermaye Piyasası Hukuku alanlarında çalışmaları olmak.
6 Mühendislik ve Doğa Bilimleri Makine
Mühendisliği
Makine
Mühendisliği
Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Doktorasını Makine Mühendisliği alanında yapmış olmak. Geleneksel olmayan imalat işlemleri konusunda bilimsel çalışmaları olmak.
7 Siyasal Bilgiler Uluslararası İlişkiler Siyasi Tarih Dr. Öğr. Üyesi 1 1 Lisans, yüksek lisans ve doktorasını Uluslararası İlişkiler alanında yapmış olmak. Türkiye-Orta Doğu ilişkileri üzerine çalışmaları olmak ve bu konularda ders vermiş olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
8 Hukuk Kamu Hukuku Anayasa Hukuku Araştırma Görevlisi (Öncelikli Alanlar
Kapsamında)
5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Kamu Hukuku
Anabilim Dalında veya alt dallarında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
9 Hukuk Kamu Hukuku Ceza ve Ceza Muhakemesi
Hukuku
Araştırma Görevlisi (Öncelikli Alanlar
Kapsamında)
5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Kamu Hukuku
Anabilim Dalında veya alt dallarında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
10 Hukuk Kamu Hukuku Mali Hukuk Araştırma Görevlisi (Öncelikli Alanlar
Kapsamında)
5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Kamu Hukuku
Anabilim Dalında veya alt dallarında tezli
yüksek lisans yapıyor olmak.
11 Hukuk Kamu Hukuku Milletlerarası
Hukuk
Araştırma Görevlisi (Öncelikli Alanlar Kapsamında) 5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Kamu Hukuku Anabilim Dalında veya alt dallarında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
12 Hukuk Özel Hukuk Bilişim ve
Teknoloji Hukuku
Araştırma Görevlisi (Öncelikli Alanlar
Kapsamında)
5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Özel Hukuk
Anabilim Dalında veya alt dallarında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
13 Hukuk Özel Hukuk Fikri Mülkiyet Hukuku Araştırma Görevlisi (Öncelikli Alanlar
Kapsamında)
5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Özel Hukuk
Anabilim Dalında veya alt dallarında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
14 Hukuk Özel Hukuk İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku Araştırma Görevlisi (Öncelikli Alanlar Kapsamında) 5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Özel Hukuk Anabilim Dalında veya alt dallarında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
15 Hukuk Özel Hukuk Medeni Usul
ve İcra İflas
Hukuku
Araştırma Görevlisi
(Öncelikli Alanlar
Kapsamında)
5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Özel Hukuk
Anabilim Dalında veya alt dallarında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
16 Hukuk Özel Hukuk Medeni Hukuk Araştırma Görevlisi (Öncelikli Alanlar Kapsamında) 5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Özel Hukuk Anabilim Dalında veya alt dallarında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
17 Hukuk Özel Hukuk Ticaret Hukuku Araştırma Görevlisi (Öncelikli Alanlar Kapsamında) 5 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Özel Hukuk Anabilim Dalında veya alt dallarında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.