Dolar 19,1851
Euro 20,9065
Altın 1.220,58
BİST 4.849,26
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Marmara Üniversitesi 86 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Marmara Üniversitesi 86 Öğretim Üyesi Alım İlanı
25 Aralık 2021 9:09 pm
112

Marmara Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz Atatürk Eğitim Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen – Edebiyat Fakültesi, İktisat Fakültesi, İletişim Fakültesi, İşletme  Fakültesi,  Mühendislik  Fakültesi,  Sağlık  Bilimleri  Fakültesi,  Sağlık  Hizmetleri  Meslek  Yüksekokulu,  Spor  Bilimleri  Fakültesi,  Teknik  Bilimler Meslek Yüksekokulu, Teknoloji Fakültesi, Tıp Fakültesi ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna aşağıda belirtilen Bölüm, Anabilim Dalı ve Programlarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

Başvurular ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde www.marmarapersis.com adresi üzerinden online olarak yapılacaktır. Adaylar aynı ilan dönemi  içerisinde  başvuru  şartlarını  sağladığı  sadece  bir  ilana  başvurabilecektir.  Birden  fazla  ilana  başvuru  yapmış  olan  adayların  başvuruları  iptal edilecektir.

Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak  Esaslara  İlişkin  Yönetmelik  uygulanmaktadır.  Yurtdışından  alınmış  diplomaların  Üniversitelerarası  Kurulca  denkliğinin  onaylanmış  olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

İlan olunur.

Birim Bölüm Anabilim/Anasanat/ Program Adet Kadro Unvanı İlan Metni
Atatürk Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Biyoloji Eğitimi 1 Doçent Biyoloji Eğitimi alanında doçent unvanı almış olmak. Biyoloji eğitiminde bilimsel sorgulama ve çevre eğitimi konusunda SSCI’de taranan dergilerde yayınları olmak.
Atatürk Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi 1 Doçent Yabancı Dil Eğitimi (İngilizce) alanında doçent unvanı almış olmak. Yabancı dil eğitiminde teknoloji kullanımı ve teknolojik pedagojik alan bilgisi geliştirilmesi konularında bilimsel çalışmaları olması, SSCI’de indeksi kapsamında taranan dergilerde yayın yapmış olmak.
Atatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme 1 Doktor Öğretim Üyesi Ölçme ve Değerlendirme anabilim dalında doktora yapmış olmak. Eğitim bilimleri alan indeksinde ölçme ve değerlendirme ile ilgili yayını olmak, rasch ağacı kayıp veriler ve yapay sinir ağları alanlarında çalışmaları olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi 1 Profesör Radyasyondan korunma ve ağız hastalıklarının miktobiyolojisi alanlarında çalışma yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Pedodonti 1 Profesör Pedodonti alanında dental lazerler ile ilgili araştırma yapmış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik Bilimler Pedodonti 1 Profesör Büyük azı keser hipominerilizasyonu ile ilgili araştırma yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi 1 Doçent Ağız kanserleri, ultrasonografi ve yapay zeka konularında çalışma yapmış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik Bilimler Ortodonti 1 Doçent Dudak-Damak yarıklı bireylerde ortodontik tedavi ve nazoalveoler şekillendirme
konularında deneyim sahibi olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ortodonti 1 Doçent Şeffaf plak üretimi ve şeffaf plaklarda ortodontik tedavi konularında deneyim sahibi olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Klinik Bilimler Periodontoloji 1 Doçent Çeşitli ilaç, kompozit dolgu materyalleri ve biyomalzemeler ile ilgili hücre kültürü ve
hayvan deneyi çalışmaları yürütmüş olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Protetik Diş Tedavisi 1 Doçent Tam seramik sistemler, temporomandibular eklem rahatsızlıkları ve tedavisi, implantoloji ve dijital dişhekimliği konularında tecrübe sahibi olmak ve bu konularda
bilimsel çalışma yapmış olmak.
Diş Hekimliği
Fakültesi
Temel Bilimler Temel Tıp Bilimleri 1 Doçent Oral Biyokimya ve Biyoloji alanında deneyimli olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Pedodonti 1 Doktor Öğretim
Üyesi
Toplum halk sağlığı ve dental travma veya optik koherens tomografi ile görüntüleme konularında çalışma yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Restoratif Diş Tedavisi 1 Doktor Öğretim
Üyesi
İmmediyat dentin kapama prosedürü ile ilgili çalışma yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Restoratif Diş Tedavisi 1 Doktor Öğretim Üyesi Yeni nesil materyallerin mikrosızıntı ve kenar uyumu açısından değerlendirmesi konusunda çalışma yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Restoratif Diş Tedavisi 1 Doktor Öğretim
Üyesi
Kompozitlerin optik ve mekanik özelliklerinin incelenmesi alanında çalışma yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Temel Bilimler Temel Tıp Bilimleri 1 Doktor Öğretim
Üyesi
Hücre kültürü ve oral biyoloji alanında deneyimli olmak.
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Farmakoloji 1 Doçent Eczacılık Fakültesi mezunu olmak, Eczacılık Fakültesi Farmakoloji doktora programı mezunu olmak ve aynı bilim alanında Doçent Unvanı almış olmak. Diyabet, diyabetik yara ve inflamasyon tedavisi alanında SCI kapsamındaki dergilerde çalışması
bulunmak.
Eczacılık
Fakültesi
Eczacılık
Teknolojisi
Farmasötik
Teknoloji
1 Doçent Eczacılık Fakültesi mezunu olmak. Eczacılık Fakültesi Farmasötik teknoloji programı
mezunu olmak ve aynı bilim alanında Doçent Unvanı almış olmak.
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Farmakoloji 1 Doktor Öğretim Üyesi Eczacılık Fakültesi mezunu olmak. Eczacılık Fakültesi Farmakoloji doktora programı mezunu olmak. Nörodejeneratif hastalıklar ve diyabet konularında SCI kapsamındaki dergilerde çalışması bulunmak.
Eczacılık Fakültesi Temel Eczacılık Bilimleri Biyokimya 1 Doktor Öğretim
Üyesi
Biyokimya alanında doktora yapmış olmak. Yara iyileşmesi, doğal kaynaklı ürünlerin in vitro antikanser etkileri ve in silico alanda uluslararası dergilerde yayınlara sahip
olmak.
Eczacılık Fakültesi Temel Eczacılık Bilimleri Eczacılık Temel Bilimleri 1 Doktor Öğretim
Üyesi
Kimya alanında doktora yapmış olmak. Polimerik nanopartiküllerin sentezi, nanoilaç taşıyıcı sistemlerin oluşturulması ve karakterizasyonları üzerine çalışmalar yapmış
olmak.
Fen – Edebiyat
Fakültesi
Psikoloji Sosyal Psikoloji 1 Profesör Doktorasını sosyal psikoloji alanından almış olmak.
Fen – Edebiyat Fakültesi Alman Dili ve Edebiyatı Alman Dili ve Edebiyatı 1 Doktor Öğretim
Üyesi
Doktorasını Alman Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında almış olmak; 20. yüzyıl Alman Edebiyatı alanında çalışmış olmak; anı kültürü alanında çalışmaları bulunmak;
uluslararası kitap ve kitap bölümü yayını bulunmak.
Fen – Edebiyat Fakültesi Mütercim – Tercümanlık Mütercim –
Tercümanlık (Fransızca)
1 Doktor
Öğretim Üyesi
Doktorasını Mütercim-Tercümanlık (Fransızca) Anabilim Dalı veya Fransız Dili Eğitimi alanında tamamlamış olmak.
Fen – Edebiyat Fakültesi Tarih Ortaçağ Tarihi 1 Doktor Öğretim Üyesi Doktora derecesini (yurtdışından) tarih alanında almış olmak. İslam hukuk tarihi (fıkıh tarihi) alanında çalışmaları olmak. Arapça ya da İngilizce yayını bulunmak ve bu dillerde ders verme tecrübesine sahip olmak.
İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri
İlişkileri
İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku 1 Profesör Hukuk Fakültesi mezunu olmak. Özel hukuk alanında doktora yapmış olmak. İş ve sosyal güvenlik hukuku doçentliği almış olmak. İş hukuku, sosyal güvenlik hukuku, iş sağlığı ve güvenliği hukuku alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Gazetecilik Bilişim 1 Doçent Lisans, yüksek lisans, doktora derecelerini bilişim alanında tamamlamış olmak; Doçentlik unvanını İletişim Çalışmaları alanında almış olmak, gözetim teknolojileri ve konumsal medya üzerine çalışmalar yapmış olmak; sosyal medya üzerine ders vermiş olmak.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Araştırma Yöntemleri 1 Doçent İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü mezunu olmak, doçentlik unvanını Halkla İlişkiler bilim dalında almış olmak, dijital halkla ilişkilerde araştırma yöntemleri ve sürdürülebilirlik üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak, dijital hikaye anlatıcılığı, içerik üretimi ve oyunlaştırma konusunda yayınlanmış çalışmaları olmak.
İletişim Fakültesi Gazetecilik Yayıncılık Yönetimi 1 Doktor Öğretim Üyesi Basın tarihi konusunda doktora yapmış olmak. Medyada söylem, kimlik ve toplumsal cinsiyet konularında ulusal ve uluslararası yayın yapmış olmak, İngilizce ders verebilecek niteliklere haiz olmak.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Araştırma Yöntemleri 1 Doktor Öğretim Üyesi Halkla ilişkiler alanında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak, siyasal halkla ilişkiler kampanya müzikleri, sosyal medyada kurumsal kimlik ve halkla ilişkilerde kadın konularında çalışmaları olmak, Yükseköğretim kurumlarında ingilizce ders verebilme yeterliliğini sağlıyor olmak.
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Reklamcılık ve Tanıtım 1 Doktor Öğretim Üyesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunu olmak. Psikoloji bölümünden çift anadal mezunu olmak. Doktorasını reklamcılık alanında yapmış olmak. Reklam ve reklam psikolojisi alanlarında disiplinler arası çalışmalara sahip olmak. Reklamcılık ile ilgili lisans düzeyinde dersler vermiş olmak.
İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Radyo ve Televizyon 1 Doktor Öğretim Üyesi Yeni medya ve mizah, Katılımcı kültür, İnternet televizyonu, Yeni medyada bilgi sorunları, Çevrimiçi izleme pratikleri, İngilizce ders verebilecek niteliklere haiz olmak.
İşletme Fakültesi İşletme Bölümü Üretim Yönetimi 1 Profesör Almanca dil yeterliliğine sahip olmak, almanca üretim yönetimi dersi veriyor olmak, stok yönetimi, üretim ekonomisi, küresel üretim ağları alanında akademik yayınlar yapmış olmak.
İşletme Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yazılım Sistemleri Geliştirme 1 Doktor Öğretim Üyesi İngilizce dilinde ders verme yeterliğine sahip olmak. Programlama üzerine ders verme deneyimine sahip olmak; sahaya ilişkin bilimsel çalışmalar ve yayınlar yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Biyomühendislik 1 Doktor Öğretim Üyesi Mikroplastikler ve quorum sensing inhibisyonu üzerine uluslararası SCI-E kapsamında taranan nitelikli dergilerde yayınları olmak. Tübitak projesinde post doktora bursiyeri olarak görev yapmış olmak. En az 1 yıl süreyle yurt dışı bilimsel araştırma tecrübesi olmak.
Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Makine Teorisi, Sistem Dinamiği ve Kontrol 1 Doktor Öğretim Üyesi Yüksek lisans ve doktorasını Makine Mühendisliğinde yapmış olmak, nanoteknoloji ve komposite malzemeler konusunda SCI-E kapsamında taranan nitelikli dergilerde yayınları olmak. En az 1 yıl süreyle yurt dışı bilimsel araştırma tecrübesi olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ebelik 1 Profesör Doçentlik alanı Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ebelik 1 Doktor Öğretim Üyesi Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış olmak. Q1 kategorisindeki dergilerde yayınlanmış 1 (bir) özgün araştırma makalesi olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Patoloji Laboratuvar Teknikleri 1 Doçent Fizik alanında doktora yapmış olmak, fizik alanında doçent olmak, yurtdışı tecrübesi olmak, TÜBİTAK projesinde görev almak, nükleer radyasyon ile ilgili yayınları olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Hareket ve Antrenman Bilimleri 1 Profesör Beden Eğitimi ve Spor alanında lisans diplomasına, yüksek lisans ve doktora diplomasına sahip olmak. Ritmik cimnastik branşında 5. kademe antrenörlük belgesine ve uluslararası hakemliğe sahip olmak. Hareket ve Antrenman bilimleri alanında uluslararası düzeyde yayınları olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Spor Yönetim Bilimleri 1 Profesör Beden Eğitimi ve Spor alanında lisans diplomasına, yüksek lisans ve doktora diplomasına sahip olmak. Futbolda UEFA A ve badminton sporu branşında Uluslararası Federasyondan alınmış antrenörlük belgesine sahip olmak. Tercihen spor yönetimi ve badminton alanında kitap ve uluslararası düzeyde yayınları olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Spor Yönetim Bilimleri 1 Doçent Beden Eğitimi ve Spor alanında lisans diplomasına, yüksek lisans ve doktora diplomasına sahip olmak. Basketbol branşında 4. Kademe antrenörlük belgesine sahip olmak. Tercihen spor turizmi ve basketbol konularında kitap ve spor rekreasyonu alanında uluslararası düzeyde yayınları olmak.
Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Spor ve Sağlık Bilimleri 1 Doktor Öğretim Üyesi Biyofizik alanında doktora diploması olmak, Refleksler, mekanik uyarı ve transkraniyal manyetik uyarı konusunda doktora düzeyinde çalışmalar yapmış olmak. Sinirbilim, nörofizyoloji, elektromyografi konularında çalışmış olmak. Elektromyografi, refleksler ve ağrı konularında SSCI/SCI/SCI-E endeksli dergilerde
yayını bulunmak.
Teknik Bilimler Meslek
Yüksekokulu
Elektronik ve Otomasyon Elektronik Haberleşme Teknolojisi 1 Doktor Öğretim Üyesi Elektronik Bilgisayar Eğitimi bölümü Elektronik Haberleşme Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Uzaktan erişimli laboratuvarlar, konuşma tanıma teknolojileri, fiber optik eğitimi alanlarında hakemli dergilerde yayınları olmak. Önlisans ve lisans
seviyesinde ders vermiş ve veriyor olmak.
Teknik Bilimler Meslek
Yüksekokulu
Elektronik ve Otomasyon Elektronik Teknolojisi Programı 1 Doktor Öğretim Üyesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünün Elektrik ve Kontrol Mühendisliği Programından mezun olmak. Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak. Kontrol sistemleri, yenilenebilir enerji kaynaklarında elektrik üretimi
ve elektrik dağıtım trafoları alanında hakemli dergilerde yayınları bulunmak.
Teknoloji Fakültesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği Devreler ve Sistemler 1 Doktor Öğretim Üyesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında Doktora öğrenimini tamamlamış olmak, Yenilenebilir enerji tabanlı dağıtık üretim sistemleri, güç elektroniği dönüştürücü devreler ve sistemler üzerine çalışmalar yapmış olmak ve bu alanlarda uluslararası
birincil indekslerde taranan dergilerde yayınları olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Genel Cerrahi 1 Profesör Genel Cerrahi doçenti olmak, ileri kolorektal cerrahi, ileri endoskopi girişimleri ve laparoskopik cerrahi konularında deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Aile Hekimliği 1 Profesör Aile Hekimliği doçenti olmak. Aile Hekimliği saha eğitimi, probleme dayalı eğitim ve klinik beceri eğitimi konusunda deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp
Bilimleri
Çocuk Sağlığı ve
Hastalıkları
1 Profesör Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak, yurtdışı tecrübesi olmak, uluslararası
yeterlilik sertifikası sahibi olmak, kardiyak yoğun bakım üzerine tecrübesi olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp
Bilimleri
Enfeksiyon
Hastalıkları
1 Profesör Enfeksiyon Hastalıkları doçenti olmak, Viroloji doktorası yapmış olmak,
immunoterapi konusunda deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları 1 Profesör İç Hastalıkları uzmanı olmak. Romatoloji doçenti olmak, sistemik vaskülit konusunda yurtdışı eğitimi ve deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji 1 Profesör Kardiyoloji doçenti olmak, yapısal kalp hastalıklarının perkütan tedavileri ve kompleks koroner girişimlerde tecrübeli olmak, uyku yoksunluğunun kardiyovasküler
sisteme etkileri ile ilişkili SCI/SCI-Expanded dergilerde yayınları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Tıbbi Genetik 1 Profesör Tıp Fakültesi mezunu ve Tıbbi Genetik doçenti olmak, farmakogenetik alanında deneyimi olmak, yurt dışı deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Anatomi 1 Profesör Anatomi doktorası olmak. Anatomi doçenti olmak, nöroanatomi ve epilepsi alanlarında SCI/SCI-Expanded dergilerde yayınları olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıp Eğitimi 1 Profesör İstatistik alanında doçent olmak, tıp eğitimi alanında eğitim, araştırma ve tez danışmanlığı faaliyetlerinde bulunmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum 1 Doçent Kadın Doğum ve Hastalıkları doçenti olmak, yüksek riskli gebelikler ve gebelikte aşılama ile ilgili SCI/SCI-Expanded dergilerde yayınları ve deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi 1 Doçent Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi doçenti olmak, kraniyofasiyal cerrahi alanlarında deneyimli olmak, uluslararası plastik cerrahi yeterlilik belgesi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Tıbbi Patoloji 1 Doçent Patoloji uzmanı olmak, jinekolojik sitoloji ve patolojiler konusunda SCI/SCI- Expanded dergilerde yayını ve deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Üroloji 1 Doçent Üroloji doçenti olmak, uluslararası üroloji yeterlilik belgesi sahibi olmak, yurt dışı deneyimi olmak, üriner sistem taş hastalıkları konusunda SCI/SCI-Expanded dergilerde yayınları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 1 Doçent Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak. Çocuk Kardiyolojisi doçenti olmak, kapak hastalıkları konusunda SCI/SCI-Expanded yayını olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları 1 Doçent Çocuk hastalıkları uzmanı olmak, çocuk kardiyolojisi doçenti olmak, kapak hastalıkları konusunda SCI/SCI-E yayını olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji 1 Doçent Kardiyoloji doçenti olmak, üst düzey kardiyak görüntüleme yöntemleri üzerine yurt dışı deneyimi ve sertifikası olmak, kalp içi akım vorteksleri üzerine SCI/SCI- expanded dergilerde yayını olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji 1 Doçent Radyoloji doçenti olmak, nöroradyoloji ve girişimsel radyoloji alanlarında deneyimli olmak, baş-boyun radyolojisinde uluslararası yeterlilik belgesi sahibi olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji 1 Doçent Radyoloji doçenti olmak, abdominal radyoloji alanında deneyimi ve SCI/SCI- Expanded dergilerde yayını olmak., organ nakli konusunda yurtdışı tecrübesi ve sertifikası olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Genel Cerrahi 1 Doktor
Öğretim Üyesi
Genel Cerrahi uzmanı olmak, ileri endoskopi girişimleri ve gastrointestinal kanser cerrahisi konularında deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Göz Hastalıkları 1 Doktor Öğretim Üyesi Göz Hastalıkları uzmanı olmak, edinsel ve kalıtsal retinal hastalıklar konusunda SCI/SCI-Expanded dergilerde yayını olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kalp ve Damar Cerrahisi 2 Doktor Öğretim Üyesi Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı olmak, endovasküler cerrahi, endoskopik işlemler ve minimal invaziv girişimlerde tecrübeli olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Plastik, Rekonstrüktif ve
Estetik Cerrahi
1 Doktor Öğretim
Üyesi
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi uzmanı olmak, klinik mikrocerrahi ve brakiyal pleksus cerrahilerinde eğitimi ve deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Tıbbi Patoloji 1 Doktor Öğretim
Üyesi
Patoloji uzmanı olmak, moleküler patoloji alanında deneyim ve uluslararası yayın sahibi olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Üroloji 1 Doktor
Öğretim Üyesi
Üroloji uzmanı olmak, androloji ve üroonkoloji alanlarında SCI/SCI-Expanded dergilerde yayınları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Aile Hekimliği 1 Doktor
Öğretim Üyesi
Aile Hekimliği uzmanı olmak, yurtdışı deneyimi olmak, akılcı ilaç kullanımı konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 1 Doktor Öğretim Üyesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak, Çocuk Nörolojisi yan dal uzmanı olmak, nöromüsküler hastalıklar konusunda çalışmaları olmak, EMG ve çocuklarda uyku bozukluğu ile ilgili sertifikaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları 1 Doktor Öğretim Üyesi İç Hastalıkları uzmanı, Nefroloji yan dal uzmanı, vaskülit konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Adli Tıp 1 Doktor Öğretim
Üyesi
Tıp Fakültesi mezunu olmak. Adli Tıp uzmanı olmak, mecburi hizmetini bitirmiş olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk ve Ergen
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları
1 Doktor
Öğretim Üyesi
Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı uzmanı olmak, mülteci çocuk ve ergenlerin ruh sağlığı alanında deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları 1 Doktor Öğretim Üyesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmak, çocuk ve ergenlerde davranışsal bağımlılıklar alanında deneyimli ve yayın sahibi olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Göğüs Hastalıkları 1 Doktor Öğretim Üyesi Göğüs Hastalıkları uzmanı olmak, Yoğun Bakım yan dal uzmanı olmak, Ekokardiografi ve Ultrason sertifikası olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Nöroloji 1 Doktor Öğretim
Üyesi
Nöroloji uzmanı olmak, hareket hastalıkları ve derin beyin stimülasyonu tedavisi ile ilgili çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji 1 Doktor Öğretim
Üyesi
Radyoloji uzmanı olmak, baş-boyun ve toraks radyolojisi alanlarında deneyimli olmak, meme ve baş boyun radyolojisi ile ilgili uluslararası hakemli dergilerde yayını
olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji 1 Doktor
Öğretim Üyesi
Radyoloji uzmanı olmak, girişimsel radyoloji alanında deneyimli olmak. SCI/SCI- Expanded dergilerde yayını olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyoloji 1 Doktor
Öğretim Üyesi
Radyoloji uzmanı olmak, nöroradyoloji alanında deneyimli olmak, girişimsel radyoloji ile ilgili SCI/SCI-Expanded dergilerde yayını olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyoloji 1 Doktor Öğretim Üyesi Tıbbi Biyoloji doktorası olmak, meme kanseri moleküler biyolojisi konusunda çalışmaları olmak, yurt dışı deneyimi olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Mikrobiyoloji 1 Doktor Öğretim Üyesi Tıp Fakültesi mezunu olmak, tıbbi mikrobiyoloji uzmanı olmak, Tıbbi Mikrobiyoloji uzmanlık yeterlilik belgesi sahibi olmak, anaerop bakteriyoloji konusunda deneyim sahibi olmak ve çalışmalar yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler
Yüksekokulu
Basım Teknolojileri Basım Teknolojileri 1 Doçent Kimya alanında doçentlik almış olmak, mürekkepler, baskıaltı malzemeleri ve polimerik kaplamalar konularında çalışmaları bulunmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.