Dolar 19,1619
Euro 20,9310
Altın 1.221,48
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 15°C

Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Mardin Artuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
3 Nisan 2022 2:28 pm
412
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden

 

Üniversitemiz Birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Mardin Artuklu Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Esasları Yönergesi hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımaları gerekmektedir.
1
-Profesör kadrosuna başvuracakların, başvurdukları bölümü belirtir forma (Form İçin Tıklayınız) özgeçmiş, doçentlik belgesinin tasdikli suretini veya kare kodlu e-Devlet çıktısı, Nüfus Cüzdanı/T.C. kimlik kartı suretini, 2 adet fotoğraf ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet dosyayı teslim edeceklerdir. Ayrıca bilimsel dosyaya PDF formatında 6 (altı) adet CD/DVD/USB eklenecektir. Kamu hizmetinde bulunanlar, daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi hizmet belgelerini, müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. Profesör kadrosuna atanacaklar, daimî statüde görev yapacaklardır.
2-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulu tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.

Diğer Açıklamalar ve Önemli Hususlar;
Üniversitemizin internet sayfalarından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
İdare gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal etme ve güncelleme hakkına sahiptir.
Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde sadece bir kadroya başvurabilecektir. Birden fazla ilana başvurusu bulunduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
Adayların Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atama Esaslarının 3. maddesinin d fıkrası uyarınca, Rektörlüğümüzce oluşturulan Akademik Değerlendirme Komisyonu tarafından öğretim üyesi kadrolarına müracaat edecek adayların aranan koşullara taşıyıp taşımadığı ile ilgili ön inceleme yapılacak olup bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak veya yapılması halinde iptal edilecektir.
Adayların Üniversitemiz Akademik Yükseltme ve Atanma Esaslarına göre oluşturulan puanlama tablosunu doldurularak müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.
Başvuru Süresi ve Yeri:
Başvuru süresi, 
ilanın Resmî Gazete’de yayım tarihinden itibaren
Profesör kadrosuna yapılacak başvurular Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne (Personel Daire Başkanlığı) şahsen veya posta ile yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular, eksik belge ile yapılan başvurular ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate
alınmayacaktır.

 

MARDİN ARTUKLU ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ İLAN LİSTESİ

 

S. N. Birimi Bölümü ABD Unvanı Der. Adet Aranan Şartlar
1 Edebiyat Fakültesi Tarih Yeniçağ Prof. Dr. 1 1 Doçentliğini Yeniçağ Tarihi alanında almış olmak. Endülüs Tarihi, Kuzey Afrika Tarihi ve Osmanlı-İspanyol İlişkileriyle ilgili çalışma yapmış olmak.
2 Kızıltepe Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Tohumculuk Teknolojisi Prof. Dr. 1 1 Doçentliğini Tarla Bitkileri Yetiştirme ve Islahı alanında almış olmak. Tahıl ve Baklagiller alanı ile ilgili çalışma yapmış olmak.
3 İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam ve İslam Mezhepleri Prof. Dr. 1 1 İmamet konusu ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
4 Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo Sinema ve Televizyon Radyo Sinema ve Televizyon Prof. Dr. 1 1 Sinema ve İnsani Güvenlik ilişkisi ile ilgili çalışma yapmış olmak.
5 Edebiyat Fakültesi Felsefe Felsefe Tarihi Prof. Dr. 1 1 Doçentliğini Felsefe alanında almış olmak. Kelam alanında çalışmalar yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.