Dolar 19,1710
Euro 20,9453
Altın 1.221,12
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 15°C

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alım İlanı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alım İlanı
11 Mayıs 2022 10:52 pm
237
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 31 ve 50/d maddeleri ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alınacaktır.
GENEL ŞARTLAR
(1) a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
b) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
(2) Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadroları hariç olmak üzere üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri, senato kararıyla, bu Yönetmelikte belirlenen ALES ve yabancı dil puan barajlarının üzerinde bir puanı asgari puan olarak belirleyebilirler.
(3) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
(4) Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.
(5) Yükseköğretim kurumları, bu Yönetmeliğe tabi öğretim elemanı kadro ilanlarında lisans veya lisansüstü mezuniyet alanları ile ilan edilen alana ait bilimsel, nesnel ve denetlenebilir koşullar dışında belirli bir adayı tanımlayan özel şartlar koyamazlar.
(6) İlanlarda, alanında tecrübe sahibi olmak şartının, hangi öğrenim düzeyinden sonrasına ait olduğu, belirli bir adayı tanımlamayacak şekilde belirtilir.
(7) Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır. Araştırma görevlisi kadrolarına atamalar, 2547 sayılı Kanunun Ek 38 inci maddesi uyarınca 50/d statüsünde yapılır.
(8) 2547 sayılı Kanunun 33 üncü maddesinin (a) fıkrasının birinci paragrafına birinci cümlesinden sonra gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiştir. “Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir.”
ÖZEL ŞARTLAR

(1) Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
(2) Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
(3) Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.
MUAFİYET
(1) Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
(2) Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
BAŞVURU ŞEKLİ VE EKLENECEK BELGELER:
Genel şartlar ve özel şartlar ile ilanda belirtilen açıklamalardaki diğer şartlara sahip adaylar,
(1) Adayın müracaat için hazırlamış olduğu dilekçesi veya üniversitemiz personel daire başkanlığının internet sitesinden temin edeceği başvuru formu,
(2) Nüfus cüzdanı fotokopisi,
(3) 2 (İki) adet vesikalık fotoğraf,
(4) Adayın müracaat için hazırlamış olduğu özgeçmişi veya Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı’nın internet sitesinden temin edeceği özgeçmiş formu,
(5) Mezuniyet Belgesi (lisans ve ilan edilen kadroya bağlı olarak gerekiyorsa yüksek lisans / doktora / sanatta yeterlik) belgesinin resmi kurumlarca aslının aynıdır şeklinde onaylanmış fotokopisi veya noter onaylı fotokopisi veya www.turkiye.gov.tr adresli internet adresinden alınan internet çıktısı, (Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin resmi kurumlarca aslının aynıdır şeklinde onaylanmış fotokopisi)
(6) Transkript (Not Çizelgesi) belgesinin resmi kurumlarca aslının aynıdır şeklinde onaylanmış fotokopisi (lisans ve ilan edilen kadroya bağlı olarak gerekiyorsa yüksek lisans / doktora / sanatta yeterlik) veya www.turkiye.gov.tr adresli internet adresinden alınan internet çıktısı,
(7) İlan edilen kadroya bağlı olarak gerekiyorsa yüksek lisans / doktora / sanatta yeterlik öğrenci belgesinin resmi kurumlarca aslının aynıdır şeklinde onaylanmış fotokopisi veya www.turkiye.gov.tr adresli internet adresinden alınan internet çıktısı,
(8) Halen kamuda çalışan ya da daha önce kamuda çalışmış olan adaylardan onaylı hizmet belgesi,
(9) Tecrübe şartı aranması halinde tecrübe süresi (SGK hizmet dökümü) ve konusu (çalışılan işyerinden) ile ilgili belgeler,
(10) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Sınavı (ALES) sonuç belgesi (üzerinde sonuç belgesi doğrulama kodu bulunan internet çıktısı),
(11) Merkezi yabancı dil sınavı (YDS veya YÖKDİL) ya da eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir dil sınavının sonuç belgesi (üzerinde sonuç belgesi doğrulama kodu bulunan internet çıktısı),
(12) Askerlik durum belgesi (Erkek adaylar için) (Askerlik Şubelerinden veya www.turkiye.gov.tr adresli internet adresinden),
(13) Varsa yayınlanmış eserlerin listesi ile birlikte, son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar ilanda belirtilen başvuru adreslerine şahsen veya posta ile başvuruda bulunacaklardır. İlgili birimlere yapılmayan veya süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeyle yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacak olup, postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu olmayacaktır.
(14) Her aday sadece bir kadroya müracaat edebilecektir. Birden çok kadroya müracaat eden adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
(15) İdare gerekli gördüğü takdirde “ilanın” her aşamasını iptal etme hakkına sahiptir.
İLAN NO BİRİMİ BÖLÜM ABD/ASD/ PR UNVANI DER. ADET ALES PUAN TÜRÜ YABANCI DİL BAŞVURU YERİ AÇIKLAMA
2022/01 Fen- Edebiyat Fakültesi Kimya Anorganik Kimya Araştırma Görevlisi 6 1 SAY 70 50 Fen-Edebiyat Fakültesi
Dekanlığı
Kimya bölümü lisans mezunu olmak, aynı alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2022/02 Fen- Edebiyat Fakültesi Biyokimya Biyoteknoloji Araştırma Görevlisi 6 1 SAY 70 50 Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı Biyokimya veya Beslenme ve Diyetetik alanından lisans mezunu olmak.
Biyokimya alanında tezli yüksek lisans
yapıyor olmak.
2022/03 Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Çizgi Film ve Animasyon Araştırma Görevlisi 6 1 SÖZ 70 50 Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı Çizgi Film ve Animasyon bölümü lisans mezunu olmak, Çizgi Film ve Animasyon alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak. 2 boyutlu ve 3 boyutlu animasyon alanında çalışmaları olmak ve bunları belgelendirmek.
2022/04 Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Grafik Tasarımı Araştırma Görevlisi 6 1 SÖZ 70 50 Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı Görsel İletişim Tasarımı, Grafik veya Grafik Tasarımı bölümlerinden birinden lisans mezunu olmak, alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak. 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarım ile Motion Grafik alanında çalışmaları olmak ve bunları
belgelendirmek.
2022/05 Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Konstrüksiyon ve İmalat Araştırma Görevlisi 6 1 SAY 70 50 Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümü lisans mezunu olmak, tezli yüksek lisans yapıyor
olmak.
2022/06 Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık İç Mimarlık Araştırma Görevlisi 6 1 EA SÖZ SAY 70 50 Mimarlık Fakültesi Dekanlığı Fakültelerin İç Mimarlık bölümü mezunu olmak. İç Mimarlık Anabilim/Anasanat Dalında tezli yüksek lisans veya sanatta yeterlik/doktora
yapıyor olmak.
2022/07 Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Beden Eğitimi ve Spor Araştırma Görevlisi 6 1 EA SÖZ SAY 70 50 Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlığı Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerinin veya Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarının herhangi bir bölümünden mezun olmak. Spor Bilimleri temel alanının herhangi bir Anabilim Dalında tezli yüksek lisans
yapıyor olmak.
2022/08 Hisarcık Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon Spor Yönetimi Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 SÖZ EA 70 Hisarcık Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları veya Spor Bilimleri Fakültelerinin Beden Eğitimi ve Spor, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Yöneticiliği, Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinden tezli
yüksek lisans yapmış olmak.
2022/09 Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama Mimari Restorasyon Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 SÖZ SAY 70 Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Mimarlık veya Arkeoloji bölümü lisans mezunu olmak, Mimarlık veya Klasik Arkeoloji alanında doktora yapıyor olmak. Belgelendirmek kaydıyla en az 1 (bir) yıl restorasyon- konservasyon ve
kazı ile ilgili uygulama deneyimi olmak.
2022/10 Pazarlar Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 SAY 70 Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Yönetim Bilişim Sistemleri, alanlarından birinden lisans mezunu olmak ve bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış
olmak.

Sınav Takvimi:
İlk Başvuru Tarihi : 10.05.2022
Son Başvuru Tarihi : 24.05.2022 (mesai bitimi)
Ön Değerlendirme Tarihi : 30.05.2022
Giriş Sınavı Tarihi : 02.06.2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 06.06.2022
Sonuçlar, www.dpu.edu.tr adresli Üniversitemiz internet sitesinden açıklanacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.