Dolar 19,1673
Euro 20,9274
Altın 1.221,32
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 15°C

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı
4 Aralık 2021 5:00 pm
104

Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz ilgili birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri uyarınca belirli süreli statüde 2 (iki) adet Doçent, 2 (iki) adet Doktor Öğretim Üyesi; “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanları Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri uyarınca 2 (iki) adet Öğretim Görevlisi (İngilizce ders verecek) olmak üzere 6 (altı) adet öğretim elemanı alınacaktır.

Söz konusu kadrolara başvuracak adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki genel şartları ve ilan edilen özel şartları taşımaları halinde başvuru dilekçesi ve istenen evraklarla birlikte Melikşah Mahallesi Beyşehir Caddesi No: 9 Meram /KONYA adresinde bulunan Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta (kargo) ile süresi içinde başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru süresi ilan tarihinden itibaren 15 gündür. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Adaylarda aranacak nitelikler aşağıdaki tablolarda verilmiştir.

ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

Fakültesi Birimi Unvanı Adedi Uzmanlık Alanı/Açıklama
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü (İngilizce) Dr. Öğretim Üyesi 1 Endüstri Mühendisliği Lisans veya Yüksek Lisans mezunu olmak. Doktorasını Endüstri Mühendisliği alanında yapmış olmak, yöneylem araştırması, şebeke optimizasyonu ve çok kriterli karar verme konularında çalışmaları bulunmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü (İngilizce) Dr.
Öğretim
Üyesi
1 Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Lisans veya Yüksek Lisans mezunu olmak. Doktorasını bu alanlardan birinde yapmış olmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü (İngilizce) Doçent 1 Doktorasını Sayısal Yöntemler alanında yapmış olmak. Doçentliği Üretim ve Operasyon Yönetimi alanında almış olmak. Çok kriterli karar verme ve tedarikçi seçimi konularında çalışmaları bulunmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.
Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik
Bölümü (İngilizce)
Doçent 1 Doktorasını İşletme alanında yapmış olmak. Doçentliğini Finans alanında almış olmak. Finansal modelleme konusunda çalışmaları bulunmak. İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olmak.

Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylardan istenecek belgeler:

 1. Başvuru Dilekçesi (hangi kadroya başvuru yaptıklarını ve açık iletişim adreslerini gösteren ıslak imzalı dilekçe)
 2. Özgeçmişi (YÖK formatında)
 3. İlanda yer alan kadro durumuna göre eğitim durumlarını gösterir belgeleri (Lisans/ Lisansüstü mezuniyeti, Doktora/Doçentlik belgelerinin aslı veya onaylı sureti)
 4. Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denklik onay belgesi
 5. Nüfus cüzdanı/ T.C. Kimlik kartı örneği
 6. Vesikalık fotoğraf (1 adet)
 7. Adli Sicil Belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir)
 8. Yabancı dil puanını gösterir belge (İngilizce yeterlilik için ÜDS/YDS/YÖKDİL veya eş değeri en az 85 puan)
 9. 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu uyarınca hazırlanan KGTÜ-Akademik Personel Adayı Aydınlatma Metni ve KGTÜ-Akademik Personel Adayı Açık Rıza metninin (https://www.gidatarim.edu.tr/kvk) Linkinden elde edilen imzalı hali
 10. Adaylar, uzmanlık alanıyla ilgili bilimsel yayınları ile bunlara yapılan atıfları, H faktörü değerini, kongre ve konferans tebliğlerini, eğitim-öğretim faaliyetlerini, araştırma eserlerinin açıkça belirtildiği başvuru dosyasından 4 adet dijital (CD halinde) dosyayla birlikte 1 adet fiziki başvuru dosyasını elden ya da posta ile teslim etmeleri gerekmektedir.

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İLANI

Fakültesi Birimi Unvanı ALES Yabancı
Dil
Kadro
Sayısı
Özel Şartlar
Rektörlük Yabancı Diller
Bölümü
Öğretim Görevlisi (İngilizce Ders verecek) 70 (Yetmiş)
SÖZEL
90
(Doksan)
2 İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili Eğitimi, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı veya İngilizce Çeviri Bilim/Mütercim Tercümanlık lisans mezunu olmak. Tezli Yüksek Lisans derecesine sahip bulunmak.

Öğretim Görevlisi İlan Takvimi:
Resmî Gazetede Yayım : 03.12.2021
Son Başvuru Tarihi : 20.12.2021
Ön Değerlendirme Tarihi : 23.12.2021
Giriş Sınavı Tarihi : 28.12.2021
Sonuç Açıklama Tarihi : 30.12.2021

Öğretim Görevlisi adaylarından istenen belgeler:

 1. Başvuru dilekçesi (açık iletişim adresleri yazılı ıslak imzalı)
 2. Özgeçmişi
 3. Nüfus Cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı fotokopisi
 4. Adli Sicil Belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir)
 5. Vesikalık fotoğraf (1 adet)
 1. Lisans ve Yüksek Lisans mezuniyet durumlarını gösterir belgenin aslı veya ıslak imzalı, mühürlü sureti ya da e-Devlet üzerinden alınan belgeler
 2. Yurtdışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin aslı ya da onaylı sureti Lisans ve yüksek lisans mezuniyeti transkriptleri aslı veya ıslak imzalı onaylı sureti ya  da e-Devlet üzerinden alınan belge
 3. ALES belgesi (Son 5 yıl içinde alınmış)
 4. İngilizce dilinde Yabancı Dil belgesi (Son 5 yıl içinde alınmış YDS/YÖKDİL veya eşdeğeri)
 5. Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge (terhis, tecil, muaf)
 6. 6698 sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunu uyarınca hazırlanan KGTÜ-Akademik Personel Adayı Aydınlatma Metni ve KGTÜ-Akademik Personel Adayı Açık Rıza metninin (https://www.gidatarim.edu.tr/kvk) linkinden elde edilen imzalı hali.

Dosya halinde elden veya posta ile teslim edilmesi gerekir, postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.
İletişim: E-posta: personel@gidatarim.edu.tr Telefon: (0332) 223 5423- 223 5374
Yukarıdaki ilana www.gidatarim.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.