Dolar 18,8197
Euro 20,3115
Altın 1.128,47
BİST 4.997,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 5°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
5°C
Hafif Yağmurlu
Pts 2°C
Sal 2°C
Çar 5°C
Per 6°C

Kırıkkale Üniversitesi 42 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Kırıkkale Üniversitesi 42 Öğretim Üyesi Alım İlanı
8 Aralık 2021 5:18 pm
74

Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Kriterleri’nde belirtilen esaslar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki şartları taşımak koşulu ile öğretim üyeleri alınacaktır.

Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren, 15 gündür. İlanda belirtilen kadrolara başvurular, ilan detaylarının da belirtildiği www.pdbilan.kku.edu.tr web adresine on-line olarak yapılacak olup, şahsen ve posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.

Not: Doçent kadrosuna başvuracak adaylar için, Üniversitemizin 27.10.2021 tarihli ve 26/07 sayılı Senato Kararına istinaden, Yükseköğretim Genel Kurulu Kararıyla Doçentlik Sözlü Sınavının iptali talebimizin uygun bulunması halinde sözlü sınav yapılmayacaktır.

BÖLÜM /
A.B.D. / A.S.D.
PROF. DOÇ. DR.ÖĞR.
ÜY.
AÇIKLAMALAR
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ / KLİNİK BİLİMLER BÖLÜMÜ
Pedodonti A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Çocuk Diş Hekimliği alanında almış olmak. Parsiyel pulpotomide lazerin etkisi ve bitkisel ürünlerin Streptococcus mutans üzerine etkisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ / KLİNİK BİLİMLER BÖLÜMÜ
Endodonti A.B.D. 1 Uzmanlığını Endodonti alanında almış olmak. İrrigasyon aktivasyon tekniklerinin kalsiyum hidroksit uzaklaştırma ve dentinden büyüme faktörlerinin salınımına etkisiyle ilgili çalışmalar yapmış olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ / KLİNİK BİLİMLER BÖLÜMÜ
Periodontoloji A.B.D. 1 Uzmanlığını Periodontoloji alanında almış olmak. Sigara içen periimplantitisli hastalarda lazerle tedavinin etkileri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ / DOĞU DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ
Mütercim Tercümanlık
(Farsça) A.B.D.
1 Doktorasını Fars Dili ve Edebiyatı ve Doçentlik unvanını Klasik Türk Edebiyatı alanında almış olmak. Mevlana ve Mevlevilik alanında çalışmalar yapmış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ / BATI DİLLERİ VE EDEBİYATLARI BÖLÜMÜ
Mütercim Tercümanlık (İngilizce) A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Yabancı Dil Eğitimi – İngilizce alanında almış olmak. Bilgisayar destekli dil eğitimi ve yabancı dilde etkileşim analizi konularında çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ / EĞİTİM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Eğitim Yönetimi
A.B.D.
1 Doçentlik unvanını Eğitim Bilimleri – Eğitim Yönetimi alanında almış olmak. Dezavantajlı öğrenciler ile öğretmen sosyal adalet liderliği ve sınıf liderliği konularında çalışmalar
yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ / EĞİTİM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Eğitim Programları ve Öğretim A.B.D. 1 Doktorasını Eğitim Programları ve Öğretim alanında yapmış olmak. Öğretmenlerin öğretim programı okuryazarlığı ve program liderliği konularında çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ / EĞİTİM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Eğitimde Ölçme ve
Değerlendirme A.B.D.
1 Doçentlik unvanını Eğitim Bilimleri – Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme alanında almış olmak. Geniş ölçekli test uygulamaları ve değerlendirilmesi konularında çalışmalar yapmış olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ / TÜRKÇE VE SOSYAL BİLİMLER EĞİTİMİ BÖLÜMÜ
Sosyal Bilgiler Eğitimi
A.B.D.
1 Doçentlik unvanını Sosyal Bilimler Eğitimi – Coğrafya Eğitimi alanında almış olmak. Yer temelli öğretim ve çok kültürlü eğitim
konularında çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ / MALİYE BÖLÜMÜ
Maliye Teorisi A.B.D. 1 Doktorasını Maliye alanında yapmış olmak.
Mali alan ve kamu kesimi konusunda
çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ / MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
Mekanik A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Makine Mühendisliği alanında almış olmak. Alüminyum alaşımlarının ısıl işlemi ve çeliklerin yerli borlama ile kaplanması konularında çalışmalar
yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ / METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
Seramik A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Malzeme ve Metalurji Mühendisliği alanında almış olmak. Sudan hafif seramik köpük yalıtım malzemeleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ / MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
Makine Teorisi ve
Dinamiği A.B.D.
1 Doçentlik unvanını Makine Mühendisliği alanında almış olmak. Metasezgisel algoritmalar ile robot ve sistem denetimi ve enerji hasadı için hasatçı üretimi üzerine
çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ / ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
Yöneylem Araştırması
A.B.D.
1 Doçentlik unvanını Endüstri Mühendisliği alanında almış olmak. Enerji üretimi, depolaması ve bakım yönetimi konularında
çalışmalar yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ / BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ
Bilgisayar Yazılımı
A.B.D.
1 Doçentlik unvanını Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında almış olmak. Makine öğrenmesi ve eğitim bilişim teknolojileri eğitimi konularında çalışmalar
yapmış olmak.
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ / BİYOMÜHENDİSLİK BÖLÜMÜ
Biyomühendislik A.B.D. 1 Doktorasını Biyomühendislik alanında yapmış olmak. Yara örtü malzemeleri ve gümüş nanopartikül bazlı antimikrobiyal malzemeler konularında çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ / SAĞLIK YÖNETİMİ BÖLÜMÜ
Sağlık Yönetimi A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Yönetim ve Strateji alanında almış olmak. Sağlık işletmelerinde maliyet muhasebesi ve finansal yönetim konularında çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ / SOSYAL HİZMET BÖLÜMÜ
Sosyal Hizmet A.B.D. 1 Doktorasını Sosyal Hizmet alanında yapmış olmak. Engelliler ve aile destek süreçleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ / ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ BÖLÜMÜ
Hareket ve Antrenman Bilimleri A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Spor Bilimleri – Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi alanında almış olmak. Antrenman ve maç analizi konularında çalışmalar yapmış olmak.
SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ / REKREASYON BÖLÜMÜ
Rekreasyon A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Spor Bilimleri alanında almış olmak. Rekreasyon alanında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Göz Hastalıkları A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Göz Hastalıkları alanında almış olmak. Troid oftalmopati ve paranazal sinüslerle ilişkili orbita hastalıkları konularında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Göz Hastalıkları A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Göz Hastalıkları alanında almış olmak. Göz içine uygulanan ilaç ve lazer tedavilerinin kornea endotel tabakasına etkileri konularında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Göz Hastalıkları A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Göz Hastalıkları alanında almış olmak. Vücut içi protez kullanımının göz sağlığı üzerine etkisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Göz Hastalıkları A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Göz Hastalıkları alanında almış olmak. Gözyaşı ve göz yüzey immünolojisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Kalp ve Damar Cerrahisi A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Kalp ve Damar Cerrahisi alanında almış olmak. Kalp akciğer makinesi kullanarak hayvanlarda deneysel çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları
A.B.D.
1 Uzmanlığını Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları alanında yapmış olmak. Burun cerrahisinde flep ve/veya greft kullanımı ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Göğüs Cerrahisi A.B.D. 1 Uzmanlığını Göğüs Cerrahisi alanında yapmış olmak. Torasik Onkoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Beyin ve Sinir Cerrahisi A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında almış olmak. Servikal disk hastalarında uyku konusunda çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Anesteziyoloji ve Reanimasyon A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Anesteziyoloji ve Reanimasyon alanında almış olmak. Laparoskopik cerrahilerde paravertebral blok ve Spinal anestezide serebral oksijenizasyon ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
İç Hastalıkları A.B.D. 1 Doçentlik unvanını İç Hastalıkları alanında almış olmak. Mezenkimal kök hücrenin antibakteriyel etkinliği ve diyaliz hastaları üzerinde çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
İç Hastalıkları A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Gastroenteroloji alanında almış olmak. Endosonografik elastografi ile çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Kardiyoloji A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Kardiyoloji alanında almış olmak. Koroner arter hastalığı yaygınlığı ve hiperhomosisteinemi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Kardiyoloji A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Kardiyoloji alanında almış olmak. NT proBNP ve koroner arter hastalığının şiddeti konusunda çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Tıbbi Farmakoloji
A.B.D.
1 Doçentlik unvanını Tıbbi Farmakoloji alanında almış olmak. İlaç, aşı ve tıbbi cihazların kalite analizleri ve GMP gereklilikleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Nöroloji A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Nöroloji alanında almış olmak. Esansiyel tremor ve otonomik disfonksiyon konularında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında almış olmak. Elastografik bulgularının elektrofizyolojik testlerle karşılaştırılması ve manuplatif tedavi konularında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Radyoloji A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Radyoloji alanında almış olmak. Girişimsel Radyoloji ve Graves tanılı hastalarda elastografi konularında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / DAHİLİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları A.B.D. 1 Uzmanlığını Psikiyatri alanında yapmış olmak. Şizofronide umutsuzluk ve işlevsellik konularında çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ / TEMEL TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ
Fizyoloji A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Fizyoloji alanında almış olmak. Deneysel modeller üzerinde doku ve eritrosit deformabilite indeksleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ / VETERİNER HEKİMLİĞİ TEMEL BİLİMLER BÖLÜMÜ
Veterinerlik Anatomisi A.B.D. 1 Doçentlik unvanını Veteriner Temel Bilimleri
– Anatomi alanında almış olmak. At ve koyun anatomisi ile ilgili morfometrik ve stereolojik çalışmalar yapmış olmak.
HACILAR HÜSEYİN AYTEMİZ MESLEK YÜKSEKOKULU / ELEKTRONİK VE OTOMASYON BÖLÜMÜ
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı 1 Doçentlik unvanını Fizik alanında almış olmak. Etkin alan teorisi ve Mössbauer spektrometresi yöntemiyle manyetik sistemlerin özeliklerinin belirlenmesi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
KESKİN MESLEK YÜKSEKOKULU / YÖNETİM VE ORGANİZASYON BÖLÜMÜ
Yerel Yönetimler
Programı
1 Doçentlik unvanını Bilgi ve Belge Yönetimi alanında almış olmak. Kütüphane hizmetlerinde halkla ilişkiler ve yönetim konularında çalışmalar yapmış olmak.
TOPLAM 7 26 9
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.