Dolar 19,1791
Euro 20,9317
Altın 1.221,33
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 13°C

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 16 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 16 Öğretim Üyesi Alım İlanı
26 Aralık 2021 5:00 pm
99
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri gereğince öğretim üyesi alınacaktır.

 

NO BİRİM BÖLÜM ANABİLİM/ANASANAT/ PROGRAM UNVAN ADET DERECE AÇIKLAMA
1 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Profesör 1 1 Doçentliğini ilgili alandan almış olup yüksek riskli bebeklerin tanınması ve erken müdahale ile spontan motor hareket değerlendirme yöntemleri üzerine çalışması olmak.
2 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Biyofizik Anabilim Dalı Doçent 1 3 Doçentliğini biyofizik alanında almış olup TRP katyon kanalları ve retina pigment epitel hücrelerinde hücre ölümü üzerine çalışmaları olmak.
3 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Biyoistatistik Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 5 İstatistik lisans mezunu olup biyoistatistik alanında tezli yüksek lisans ve doktora yapmış ve tıp alanlarının birinde yapay zekâ çalışması yapmış olmak.
4 Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Toplumsal Gelişme ve Sosyal Politika Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 4 Sosyal Hizmet alanında doktora yapmış olup yoksullukla mücadele ve engellilere yönelik yerel sosyal hizmetler konularında çalışmaları olmak.
5 Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Ebelik Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 5 Postpartum depresyonla ilgili ve Covid-19 aşısının yan etkileri üzerine çalışmaları olmak
6 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü veya Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Balık pişirme yöntemleri ile tüketimi konularında çalışmaları olmak.
7 Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Turizm Rehberliği Bölümü Turizm Rehberliği Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 5 Turizm rehberliği veya turizm işletmeciliği alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olup turizm rehberliği ve turizm İşletmeciliği üzerine çalışmaları olmak.
8 Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 5 Yüksek lisans ve doktora eğitimini çeviribilim alanında tamamlamış olup görsel – işitsel çeviri ve ayrıntılı alt yazı üzerine çalışmaları olmak.
9 Yabancı Diller Yüksekokulu Mütercim ve Tercümanlık Bölümü Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 5 Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini İngilizce Mütercim Tercümanlık veya İngiliz Dili ve Edebiyatı alanından birinde tamamlamış olup çağdaş edebi metinlerde kültürel çeşitlilik üzerine çalışmaları olmak.
10 Kazım Karabekir Meslek
Yüksekokulu
Çevre Koruma Teknolojileri
Bölümü
Atık Yönetimi Pr. Doktor Öğretim Üyesi 1 3 Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Çevre Mühendisliği alanında tamamlamış olup sıfır atık temelli katı atık yönetimi ve optimizasyonu üzerine çalışma yapmış olmak.
11 Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal
Bilimler Eğitimi Bölümü
Türkçe Eğitimi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 5 Ölçülü sözler ve sözlü kültüre İslamın etkisi üzerine çalışmaları olmak.
12 Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü Türk Müziği Anasanat Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 5 Müzik Bilimleri lisans mezunu olup yüksek lisans ve Doktorasını Müzik veya İslam Tarihi ve Sanatları alanında müzik ile ilgili konularda yapmış olmak Türk Sanat Müziği icrası kapsamında çalışmaları olmak
13 Sanat Tasarım ve
Mimarlık Fakültesi
Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Halı-Kilim Tasarımı Anasanat Dalı Doktor Öğretim
Üyesi
1 4 Doktora / Sanatta yeterlik eğitimini tasarım alanında yapmış olup yörük dokumaları üzerine çalışmaları olmak.
14 Ahmet Keleşoğlu
Diş Hekimliği Fakültesi
Klinik Bilimler Bölümü Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 4 Uzmanlığını ilgili alandan almış olup elajik asit üzerine çalışma yapmış olmak.
15 Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 4 Lisans eğitimini Spor Yöneticiliği Bölümünde tamamlamış olup yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Spor Yöneticiliği Ana Bilim Dalında yapmış olmak. Fitness merkezleri müşteri davranışları üzerine çalışmaları olmak.
16 Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 4 Lisans ve Lisansüstü eğitimini İnşaat Mühendisliği bilim dalında tamamlamış olup karayolu esnek üstyapı tasarımı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Adayların;
1– 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımaları,

2– Üniversitemizin http://www.kmu.edu.tr adresinden elektronik ortamda başvurularını yaptıktan sonra istenilen belgelerin çıktısı ile (Başvuru Dilekçesi, Taahhütname, Özgeçmiş ile Akademik ve İdari Etkinlikler Listesi) başvurmaları,

3- Durumlarının, “Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atanmayla İlgili Değerlendirme Yönergesi”ne uygun olması,

4- 2547 sayılı Kanun’un 23’üncü maddesine göre doktor öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adayların, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, yabancı dilini belirten dilekçelerine ilave olarak, özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, yayın listesi ve varsa YDS, ÜDS veya KPDS sonuç belgelerini, iki adet vesikalık fotoğraflarını, kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların (Üniversitemizde görev yapanlar hariç) hizmet belgelerini ekleyerek ilgili birimlere şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.

5- Doçent kadroları devamlı statü için olup 2547 sayılı Kanun’un 24’üncü maddesinde belirtilen şartları taşıyan Doçent adaylarının bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) nüsha dosya ile birlikte, anabilim dalını belirten dilekçelerine ilave olarak özgeçmişlerini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, Doçentlik başarı belgelerini, yayın listelerini, iki adet vesikalık fotoğraflarını ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların (Üniversitemizde görev yapanlar hariç) hizmet belgelerini ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.

6- Profesör kadrosu devamlı statü için olup 2547 sayılı Kanun’un 26’ncı maddesinde belirtilen şartları taşıyan profesör adaylarının bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) nüsha dosya ile birlikte, anabilim dalını ve başlıca araştırma eserini belirten dilekçelerine ilave olarak, özgeçmişlerini, lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, Doçentlik belgelerini, yayın listelerini, başlıca araştırma eserlerini ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya postayla ulaştırmaları gerekmektedir.

Mecburi hizmet yükümlülükleri olanların 2547 sayılı Kanun’un 35’inci maddesinin 3’üncü paragrafında belirtilen eş durumu ve sağlık mazeretlerine ilişkin belgeleri teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayım tarihinden itibaren onbeşinci günü mesai bitimidir. Onbeşinci gün hafta sonu ve/veya resmi tatil gününe rasgelmesi halinde takip eden günün mesai bitim tarihi olup son başvuru tarihi www.kmu.edu.tr adresinde duyurulacaktır. Süresi içinde yapılmayan başvurular ile postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

Adaylar ilgili birime teslim edecekleri eser dosyalarının en az biri basılı olması kaydıyla flash bellek olarak teslim edebilirler. (İstenildiğinde basılı dosya teslim etmeleri kaydıyla) 2547 sayılı Kanun’un Ek-38 maddesi uyarınca belirlenen %20 kotası ile başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

* Yükseköğretim Kurulunca Belirlenen Ülke Kalkınmasında Öncelik Arz eden alanlar İle Öğretim Üyesi Temininde Güçlük Çekilen Alanlar Kapsamında İlan olunur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.