Dolar 19,1908
Euro 20,9094
Altın 1.220,66
BİST 4.837,37
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı
12 Aralık 2021 2:54 pm
237

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörlüğünden:

1- Üniversitemiz   Akademik   Birimlerine,   2547   sayılı   Yükseköğretim   Kanununun   ilgili   maddeleri   ve   09.11.2018   tarihli   Resmî   Gazete’de yayımlanarak  yürürlüğe  giren  “Öğretim  Üyesi  Dışındaki  Öğretim  Elemanı  Kadrolarına  Yapılacak  Atamalarda  Uygulanacak  Merkezi  Sınav  ile  Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” ’in ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Elemanı alınacaktır.

Başvurular,  ilanın  Resmî  Gazete’de  yayımlandığı  tarihten  itibaren  15  gün  içerisinde  sadece  online  olarak  https://personelilan.istiklal.edu.tr/ adresinden kabul edilecek ve bu link üzerinden işlemler yürütülecektir. Şahsen veya posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Sistem üzerinden tamamlanmayan taslak durumundaki başvurular, belirtilen şartları taşımayan, eksik  bilgi/belgesi  olan  adayların  başvuruları  kabul  edilmeyecektir.  (Online  olarak  yapılan  başvurular  için  istenen  tüm  bilgi  ve  belgeler  gerektiğinde Rektörlüğümüzce adaylardan fiziksel olarak istenebilecektir.)

2- Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) ve Araştırma Görevlisi Kadrolarına Başvurularda İstenilenler:
a) Dilekçe  (https://www.istiklal.edu.tr/pdb/belgeler-ve-formlar  adresindeki  öğretim  elemanlarına  ait  olan  dilekçe  indirilip,  bilgisayar  ortamında doldurulup, ıslak imza ile imzalanıp, taratılarak (pdf formatında) tekrar sisteme yüklenecektir.)
b) Özgeçmiş
c) Bilimsel Çalışma ve Yayınları (Varsa eklenecek)
ç) Diploma (Lisans ve Lisansüstü diplomalar veya geçici mezuniyet belgeleri – Yurt dışından alınan diplomalar için onaylı diplomayla birlikte onaylı
denklik belgesi eklenerek adaydestek@istiklal.edu.tr mail adresinden personel ilan sorumlusu ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.)
d) Transkript (Lisans ve Lisansüstü eğitimlere ait onaylı transkript belgeleri)
e) Öğrenci Belgesi (İlan açıklamasında öğrencilik şartı mevcutsa ilan tarihi içerisinde alınmış onaylı öğrenci belgesi)
f)  ALES Belgesi (e-Devletten alınmış, okunaklı ve 5 yıldan eski olmayan sınav belgesi. Eğer varsa muafiyetini kanıtlayan belge)
g) Yabancı Dil Belgesi
h) Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge)
i)  Adli Sicil Kaydı (e-Devlet çıktısı)
j)  Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar onaylı belge ekleyecek)
k) Vesikalık Fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)
l)  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
m)  Diğer Belgeler (Eğer ilan açıklamasında deneyim ve belge vb. özel şartlar istenmekte ise adayın bu şartları taşıdığını ispatlayan belgeleri)

3- Önemli Notlar:
a) Yukarıdaki istenilen belgelerin https://personelilan.istiklal.edu.tr/ adresine yüklenmesi gerekmektedir.
b) Yukarıdaki  belgelerden  e-Devlet  üzerinden  alınanlar,  eğer  belgenin  içeriği  ve  karekod  vb.  tüm  doğrulamaları  okunaklı  ve  eksiksiz  ise  kabul edilecektir
c) Adayların  ilanda  açıklama  olarak  belirtilen  şartlar  ile  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanunu’nun  48.  maddesinde  belirtilen  şartları  taşımaları gerekmektedir.
d) Bu ilanda yayımlanan araştırma görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50/d maddesi kapsamında atama yapılacaktır.
e) Adaylar sadece bir kadroya başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayın tüm başvuruları iptal edilir.
f)  İstenilen  belgelerde  gerçeğe  aykırı  beyanda  bulunduğu  veya  koşullarının  uygun  olmadığı  tespit  edilen  adayların  sınavı  geçersiz  sayılacak  ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
g) Atama  yapılacak programın  lisans eğitimine hangi  alanda öğrenci  alınıyorsa,  o  alanda ALES’ten  en  az 70 puan  alınmış olması  gerekmektedir (Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin, başvuru belgelerinin haricinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanları 70 olarak kabul edilecektir.)
h) Yabancı Dil Sınav Belgesinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından geçerliliği kabul edilen Merkezi Yabancı Dil sınavları (YDS veya e- YDS veya YÖKDİL, KPDS, ÜDS) veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen sınavlardan birisine ait olması gerekmektedir. Sınav puanının ise en az 50 puan veya ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan alınmış olması gerekir.
i)  Yabancı  dille  eğitim  yapılan  birimlere  yapılan  başvurularda  “Yükseköğretim  Kurumlarında  Yabancı  Dil  Öğretimi  ve  Yabancı  Dille  Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” ‘in ilgili maddeleri gereğince asgari koşulların sağlanmış olması gerekmektedir.
j)  Üniversite web sayfasından https://www.istiklal.edu.tr/ ve/veya https://personelilan.istiklal.edu.tr/ adresinden yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir.
k) İlanımıza, ön değerlendirme ve sınav sonuçlarına https://www.istiklal.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.
l)  Üniversite sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
m)  Üniversitemiz gerekli durumlarda ilanın her aşamasında iptal ve/veya değişiklik yapma hakkına sahiptir.

İLAN NO BİRİMİ BÖLÜMÜ ANA BİLİM DALI / PROGRAM KADRO UNVANI KADRO DERECE KADRO SAYISI ALES YABANCI DİL AÇIKLAMALAR
101221-01 Elbistan Meslek Yüksekokulu Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 70
SAY
MUAF Makine Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olup, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
101221-02 Elbistan Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Optisyenlik Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) 5 1 70
SAY
MUAF Fizik Bölümü lisans mezunu olmak ve XRF alanında doktora yapmış olmak.
101221-03 Rektörlük Dış İlişkiler Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim) 5 1 70
SAY SÖZ EA
85 İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık lisans programlarından birinden mezun olmak ve bu programların birinde tezli
yüksek lisans yapmış olmak.
101221-04 Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Gastronomi ve Mutfak Sanatları Araştırma Görevlisi 6 1 70
SÖZ
50 Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü veya Yiyecek İçecek İşletmeciliği lisans mezunu olmak, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
101221-05 Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dijital Oyun Tasarımı Dijital Oyun Tasarımı Araştırma Görevlisi 6 1 70
SAY
50 Üniversitelerin Dijital Oyun Tasarımı, Çizgi Film ve Animasyon, Görsel Sanatlar, Görsel İletişim Tasarımı, Medya ve Görsel Sanatlar, Sinema ve Dijital Medya, Bölümlerinin birinden lisans mezunu olmak; Dijital Oyun Tasarımı, Oyun Tasarımı, Oyun Teknolojileri, Oyun ve Etkileşim Teknolojileri, Dijital Oyun Tasarımı ve Teknolojileri Programlarının birinde tezli yüksek lisans yapıyor
olmak.
101221-06 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Hemşirelik Araştırma Görevlisi 6 1 70
SAY
50 Hemşirelik Bölümü lisans mezunu olup Hemşirelik
Anabilim Dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
101221-07 İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi İngilizce Mütercim ve Tercümanlık İngilizce Mütercim ve Tercümanlık Araştırma Görevlisi 6 1 70
SÖZ
85 İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, lisans programlarından birinden mezun olmak ve bu programların birinde tezli
yüksek lisans yapıyor olmak.
101221-08 İnsan ve Toplum
Bilimleri Fakültesi
Klinik Psikoloji Klinik Psikoloji Araştırma Görevlisi 6 1 70
EA
50 Psikoloji Bölümü lisans mezunu olup, Klinik
Psikoloji anabilim dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
*  Yükseköğretim Kurulu  Başkanlığının 22.05.2019  tarihli  yürütme  kurulu kararı  gereğince,  yapılacak başvurularda dikkate alınacak  ALES  puan türlerinin üniversitelerce belirlenmesi gerektiğinden tabloda belirtilen puan türleri esas alınacaktır.

Öğretim Elemanı Sınav Takvimi:

Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde başvuru yapmaları gerekmektedir.

İlan Başvuru Tarihi          : 10/12/2021
Son Başvuru Tarihi          : 24/12/2021
Ön Değerlendirme Tarihi: 27/12/2021
Sınav Giriş Tarihi            : 29/12/2021
Sonuç Açıklama Tarihi    : 03/01/2022

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.