Dolar 19,0260
Euro 20,5331
Altın 1.192,77
BİST 4.909,00
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 12°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 17°C

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alım İlanı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alım İlanı
12 Aralık 2021 1:54 pm
127

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğünden
ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun’un Ek Madde 38 uyarınca 50/d maddesi ile 31. maddesi kapsamında “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi alınacaktır.

No. Fakülte Bölüm Anabilim Dalı ALES
Puanı ve Türü
Y.Dil Puanı Adt. Unvan Drc. İlan Özel Şartı
1 Hukuk * Kamu Hukuku Anayasa Hukuku EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 5 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
2 Ceza ve Ceza Muhakemesi
Hukuku
EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 5 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
3 Genel Kamu Hukuku EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 5 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
4 Hukuk Felsefesi ve Sosyolojisi Hukuku EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 5 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
5 İdare Hukuku EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 5 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
6 Mali Hukuk EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 5 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
7 Milletlerarası Hukuk EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 5 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Kamu Hukuku Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
8 Özel Hukuk Milletlerarası Özel Hukuk EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 4 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Özel Hukuk Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
9 İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Hukuku EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 4 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Özel Hukuk Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
10 Medeni Hukuk EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 4 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Özel Hukuk Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
11 Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 4 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Özel Hukuk Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
12 Ticaret Hukuku EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 4 Hukuk Fakültesi lisans mezunu olmak, Özel Hukuk Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
13 İslami İlimler İslam Tarihi ve Sanatları Türk İslam Edebiyatı ve İslam Sanatları SÖZ/70 50 1 Araştırma Görevlisi 5 İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesi lisans mezunu olmak, Türk İslam Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmış olmak, Türk İslam Edebiyatı alanında doktora yapıyor olmak
14 Mühendislik ve Mimarlık Elektrik Elektronik Mühendisliği Devreler ve Sistemler SAY/70 70 1 Araştırma Görevlisi 7 Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak, Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
15 Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Malzeme SAY/70 70 1 Araştırma Görevlisi 7 Malzeme Bilimi ve Mühendisliği veya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinden lisans mezunu olmak, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği veya Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ile ilgili alanlarda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
16 Orman Orman Mühendisliği Silvi Kültür SAY/70 50 1 Araştırma Görevlisi 6 Orman Mühendisliği Anabilim Dalında yüksek lisans yapıyor olmak.
17 Sosyal ve Beşeri Bilimler Coğrafya Fiziki Coğrafya SÖZ/70 50 1 Araştırma Görevlisi 6 Fiziki Coğrafya alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
18 Türk İslam Arkeolojisi Türk İslam Arkeolojisi EA/70 50 1 Araştırma Görevlisi 6 Türk İslam Arkeolojisi alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
19 Tıp Temel Tip Bilimleri Anatomi SAY/70 50 1 Araştırma Görevlisi 7 Tıp Anatomi alanında yüksek lisans yapıyor olmak
20 İslami İlimler Temel İslam Bilimleri Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi SÖZ/70 50 1 Öğretim Görevlisi 6 İlahiyat veya İslami İlimler Fakültesi mezunu olup hafızlık belgesine sahip olmak, tefsir alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, en az 10 (on) yıl kamu kurumlarında Kur’an- ı Kerim öğreticiliği tecrübesine sahip olmak, tashih-i huruf belgesine sahip olmak.
21 Rektörlük Merkezi Araştırma Laboratuvarları Uygulama ve Araştırma Merkezi SAY/SÖZ/ EA70 50 1 Öğretim Görevlisi 2 İşletme veya İktisat bölümlerinden lisans mezunu olmak. Tezli yüksek lisans mezunu olmak. Araştırma ve geliştirme hizmetleri yöneticiliği yapmış olmak, doğrudan yabancı yatırımlar, yatırım teşvik, ÇED ve marka tescil konularında süreç yönetim tecrübesine sahip olmak. Yükseköğretim kurumlarında çalışmış olmak.
22 Medya ve İletişim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi SÖZ/70 50 1 Öğretim Görevlisi 5 Radyo, televizyon ve sinema bölümü lisans mezunu olmak, iletişim alanında yüksek lisans yapmış olmak, belgelendirmek kaydıyla kameramanlık, yönetmenlik, kurgu, görsel efekt, jenerik yapımı, renk düzeltme, grafik tasarım ve animasyon alanlarında deneyimi bulunmak, Yükseköğretim kurumlarında alanında en az 5 yıl tecrübe sahibi olmak.

 

İlan Takvimi
Başvuru Başlangıç 10.12.2021 Başvurular aşağıda belirtilen bağlantı adresinden elektronik olarak yapılacaktır. Başvurulara ilişkin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme sonuçları ilgili birimin internet sayfasından ve kişisel başvuru ekranından ilan edilecek olup ilanların yayınlanacağı birim internet sayfaları aşağıda belirtilmiştir. Bu sitelerden ve sistem üzerinden yapılan duyuru ve bildirimler tebligat mahiyetindedir, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
Son Başvuru 24.12.2021
Ön Değerlendirme Sonucu 28.12.2021
Giriş Sınavı 30.12.2021
Nihai Değerlendirme Sonucu 4.01.2022

İlana başvurular internet üzerinden, https://ubs.ikc.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris adresinden elektronik olarak gerçekleştirilecek olup başvuruya ilişkin bilgilere ve başvuru kılavuzuna www.ikcu.edu.tr ve personel.ikc.edu.tr adresinden ulaşılabilinir. Fiziksel belge ve posta yolu ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuruya ilişkin bilgi almak, karşılaşılabilecek sorunları bildirmek veya yardım almak için telefon ve adresler aşağıda belirtilmiştir.

Başvuru Yerleri, İnternet Sayfası Adresleri ve Telefon Numaraları

Başvuru adresi Telefon Birim İnternet Sayfaları Adres
https://ubs.ikc.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris 0 (232) 329 35 35 Hukuk Mühendislik ve Mimarlık İslami İlimler Sosyal ve Beşeri Bilimler
Orman Tıp Personel Daire Başkanlığı
hukuk.ikcu.edu.tr muh.ikcu.edu.tr iif.ikcu.edu.tr
ssbf.ikcu.edu.tr of.ikcu.edu.tr tip.ikcu.edu.tr personel.ikcu.edu.tr
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Çiğli Ana Yerleşkesi 35620 Balatçık Çiğli/İZMİR

Genel ve Özel Şartlar
Adayların;
– 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,
– Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekmektedir.
– İlanda belirtilen ALES (ilanda belirtilen puan alanında son beş yıl içinde alınan/ALES muafiyetinden yararlanacakların durumlarını ibraz etmeleri durumunda değerlendirme puanı 70 olarak dikkate alınır.) puan ve puan türü ile yabancı dil puanına sahip olmaları şarttır.
– Adayların transkriptleri, ön değerlendirme ve nihai değerlendirilme aşamalarında 100’lük not sistemine göre değerlendirilecek olup, diğer not sistemleri ve diğer not sistemleri ile aynı anda 100’lük not da bildiren transkriptlerin değerlendirilmesinde Yükseköğretim Kurulu Eşdeğerlik Tablosu kullanılacaktır.
– Adaylar aynı ilan dönemi içerisinde şartlarını taşıdığı tek ilana başvurabilirler.
– Araştırma görevlisi kadrolarına atamalar 2547 sayılı Kanun’un Ek Madde 38 uyarınca 50/d maddesi kapsamında yapılacaktır.
– 06/02/2013 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliği’nde belirtilen azami süreleri dolduran ancak 2016-2017 eğitim öğretim güz yarıyılı itibari ile azami süreleri yeniden başlatılan lisansüstü öğrencilerinin araştırma görevlisi kadrolarına başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
– Araştırma görevlisi kadrosuna müracaat ederek atanmaya hak kazanan adayların, atama esnasında ilanda belirtilenlerden farklı alan ve aşamada öğrenciliğe devam ettiği tespit edilenlerin atamaları yapılmaz.
– İlan niteliklerinde belirtilen yüksek lisans ve doktora alanları ile ilgili Enstitü Müdürlüklerinden belge alınması zorunludur.
– Başvuru sistemi ile ilgili ayrıntılı bilgi Başvuru Kılavuzu’nda belirtilmiş olup Başvuru Kılavuzu’na ve detaylı bilgiye Üniversitemiz internet sayfasında yer alan “Duyurular” kısmından ulaşılabilir. Üniversitemiz, kılavuzda yazan hususlara, başvuranın riayet etmemesi halinde başvuruyu kabul etmeme hakkını saklı tutar.
– Üniversite zorunlu hallerde sınav takviminde değişiklik yapma ve her aşamasında ilanı iptal etme hakkını saklı tutar, değişikliğe ilişkin duyurular kişisel başvuru ekranından ve kadronun ilan edildiği birim internet sayfasından ilan edilir, ayrıca tebligat yapılmaz.
* İşaretli (Hukuk Fakültesi) Araştırma Görevlisi kadrolarına atamalar 2547 sayılı Kanun’un Ek Madde 38 uyarınca 50/d maddesi kapsamında, Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlisi Kadrolarına Atananların Lisansüstü Eğitimleri İle Diğer Hususlara İlişkin Usul ve Esaslar uyarınca yapılacaktır, bu kapsamda;
– Bu kadrolara ilişkin yapılacak giriş sınavı sözlü olarak yapılır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.