Dolar 19,1790
Euro 20,9183
Altın 1.220,43
BİST 4.848,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

İzmir Bakırçay Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı

İzmir Bakırçay Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı
6 Aralık 2021 7:54 pm
103

İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 10/07/2018 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanun’un 31. ve 50/d maddeleri ve 09/11/2018 tarihli Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında öğretim elemanı alınacaktır. Adayların, başvurularını ilanın Resmî Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde şahsen ya da posta ile başvuru adresine teslim etmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgiye www.bakircay.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

SIRA
NO
KADRO
UNVANI
DERECE ADET ALES YABANCI
DİL
BİRİM/BÖLÜM/ANABİLİM DALI AÇIKLAMA
1 Öğretim Görevlisi 3 1 70 60 Rektörlük (Uygulamalı Birim) Kalite ve Akreditasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Herhangi bir alanda tezli yüksek lisans yapmış olmak. Kalite akreditasyon alanında denetçi sertifikası sahibi olmak. Belgelendirmek kaydıyla standard yazımı konusunda veya uluslararası akreditasyon programlarında bir yıllık deneyime sahip olmak.
2 Öğretim Görevlisi 5 1 70 Menemen Meslek Yüksekokulu Veterinerlik Bölümü Laborant ve Veteriner Sağlık Programı Veteriner Fakültesi mezunu olmak, Veteriner Histoloji ve Embriyoloji alanında doktora yapıyor olmak ve deney hayvanları kullanım sertifikasına sahip olmak.
3 Araştırma Görevlisi (Öncelikli
Alan)
6 1 70 50 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Tıp Fakültesi Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
4 Araştırma Görevlisi (Öncelikli
Alan)
6 1 70 50 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Anatomi Anabilim Dalı Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalında yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.

Başvuru Başlangıç Tarihi : 06.12.2021
Son Başvuru Tarihi : 20.12.2021
Ön Değerlendirme Tarihi : 24.12.2021
Giriş Sınavı Tarihi : 30.12.2021
Sonuç Açıklama Tarihi : 06.01.2022

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:
1- Başvuru formu, (www.bakircay.edu.tr adresinden ulaşılabilir.)
2- Özgeçmiş,
3- Erkek adaylar için askerlik durumunu gösterir belge,
4- Nüfus cüzdanı fotokopisi,
5- Lisans/yüksek lisans diplomalarının onaylı sureti veya e-Devlet çıktısı, (yabancı öğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösterir belge)
6- Lisans transkript belgesinin onaylı sureti veya e-Devlet çıktısı,
7- Öğrenci belgesi onaylı sureti veya e-Devlet çıktısı, (İlan tarihi itibarıyla alınmış olmalıdır.)
8- Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf,
9- ALES puanı belgesi,
10- Yabancı dil puanı belgesi,
11- HİTAP Hizmet belgesi onaylı sureti veya e-Devlet çıktısı, (halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile daha önce çalışıp ayrılmış olanlar getirecektir.)

GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR:
1- Adayların 657 Sayılı Kanun’un 48’inci maddesinin şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.
2- Postadaki gecikmeler, ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak ilgili birime ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
3- İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
4- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliliği, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirlenen tabloya göre yapılacaktır.
5- Üniversite, sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir.
Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz. İdare uygun gördüğü takdirde, ilanın her aşaması iptal edilebilir.
6- Adaylar açıklanan kadrolardan yalnızca 1 (bir) tanesine başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
7- Başvurular, Rektörlük kadroları için Personel Daire Başkanlığına, diğer kadrolar için ilgili fakülte veya yüksekokula yapılacaktır.

MUAFİYET
• Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.