Dolar 19,1673
Euro 20,9274
Altın 1.221,32
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 15°C

İzmir Bakırçay Üniversitesi 13 Öğretim Üyesi Alım İlanı

İzmir Bakırçay Üniversitesi 13 Öğretim Üyesi Alım İlanı
6 Aralık 2021 7:58 pm
101

İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve İzmir Bakırçay Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi uyarınca öğretim üyesi alınacak olup, adayların kamu hizmetine girmede aranan genel şartlara sahip olması gerekmektedir.

Adayların başvuru dosyalarını, ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde başvuru adresine şahsen veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir. Detaylı bilgiye www.bakircay.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

SIRA NO KADRO UNVANI DERECE ADET BİRİM-BÖLÜM-ANABİLİM DALI/PROGRAM AÇIKLAMA
1 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Deneysel karaciğer yağlanması alanında çalışma yapmış olmak.
2 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Fizyoloji Anabilim Dalı Deneysel parkinson hastalığı modelleri alanında çalışma yapmış olmak.
3 Profesör 1 1 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları Anabilim Dalı İç Hastalıkları alanında doçentliğini almış olmak. Üniversitede beş yıllık akademik deneyime sahip olmak.
4 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Sinir bilimleri, rejenerasyon-dejenerasyon konularında çalışma yapmış olmak.
5 Doçent 1 1 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Robotik cerrahi sertifikasına sahip olmak. Over iskemisi alanında ve deneysel viral servikal patolojiler alanında çalışmalar yapmış olmak.
6 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü Dil ve Konuşma Terapisi Anabilim Dalı Dil ve Konuşma Terapisi Anabilim Dalında doktora eğitimini tamamlamış olmak.
7 Doçent 3 1 Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü Odyoloji Anabilim Dalı Doktorasını Odyoloji veya Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında yapmış olmak, doçentliğini Odyoloji alanında almış olmak.
8 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü Odyoloji Anabilim Dalı Doktorasını Odyoloji veya Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları alanında yapmış olmak. İşitme cihazı ve/veya vestibüler alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
9 Doktor Öğretim Üyesi 5 1 Menemen Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Sulama Teknolojisi Programı Doktorasını Tarla Bitkileri alanında tamamlamış olmak. Mantar örneklerinde ağır metal içerikleri alanında çalışmalar yapmış olmak.
10 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Üretim Yönetimi Anabilim Dalı İşletme programında doktora yapmış olmak. Simulasyon ve çok kriterli karar modelleri uygulamaları ile tesis yeri ve araç seçimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
11 Doktor Öğretim Üyesi 5 1 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalı Doktorasını Psikiyatri Hemşireliği alanında tamamlamış olmak ve Kadına yönelik şiddet ve öğrenci hemşireler konularında çalışmalar yapmış olmak.
12 Doçent 3 1 Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Klinik Psikoloji Anabilim Dalı Pozitif psikoloji ve klinik psikoloji çalışmaları ile bilişsel davranışçı terapi, şema terapi ve EMDR eğitimlerine sahip olmak.
13 Doktor Öğretim Üyesi 5 1 Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü Deneysel Psikoloji Anabilim Dalı Bellek, duygu, bellek yanılgıları, duygu uyandırma teknikleri konularında çalışmaları olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:
1- Başvuru formu (www.bakircay.edu.tr adresinden ulaşılabilir.)
2- Özgeçmiş, (YÖK formatında)
3- Lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgesi ve doçentlik belgesi (e-Devletten alınan karekodlu veya resmî kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü belge olması gerekmektedir.)
4- Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf
5- Nüfus cüzdanı fotokopisi
6- Hizmet belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile daha önce çalışıp ayrılmış olanların e-devlet üzerinden ya da son çalıştıkları kurumdan onaylı almaları gerekmektedir.)
7- Askerlik durum belgesi (e-Devletten alınan karekodlu belge olması gerekmektedir.)
8- Yabancı dil puanı belgesi,
9- İzmir Bakırçay Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Puan Tablosu (www.bakircay.edu.tr adresinden ulaşılabilir.)
10- Doçentlik unvanına başvurulan tarihteki ÜAK doçentlik yayın ölçütleri ve bu ölçütleri sağladığını gösterir beyan (Profesör kadrosuna yapılan başvurular için)
11- Başlıca araştırma eseri beyanı (Profesör kadrosuna yapılan başvurular için)
12- Bilimsel çalışma ve yayınlardan oluşan dosya,
-Profesör başvuruları için 1 adet fiziki dosya, 6 adet PDF formatında USB bellek içerisinde dosya,
-Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi başvuruları için 1 adet fiziki dosya, 4 adet PDF formatında USB bellek içerisinde dosya,

ÖNEMLİ NOTLAR:
1. Adayların 657 sayılı Kanun’un 48’inci maddesinin şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.
2. Başvuruda istenilen belgelerin aslı görülmesi halinde “ASLI GİBİDİR” onayı kurumumuzca yapılabilecektir.
3. Lisans, yüksek lisans, doktora ve doçent unvanı yurt dışından alınmış ise denkliğinin Üniversitelerarası Kurul tarafından onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.
4. Profesör unvanına sahip öğretim üyeleri sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuru yapamazlar.
5. Dr. Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların ilgili fakülte/yüksekokula, Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracak adayların Personel Daire Başkanlığına başvuru yapmaları gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.