Dolar 19,0246
Euro 20,5467
Altın 1.201,36
BİST 4.978,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 16°C

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
12 Aralık 2021 3:05 pm
109

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 12.06.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri” uyarınca Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına şahsen veya posta yoluyla eleman alınacaktır.

Profesörlük Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylar: Özgeçmişlerini, Başlıca Araştırma Eserinin adını da belirttikleri kadroya başvuru dilekçelerini (PDF formatında imzalı), Yabancı Dil Belgesi, Doçentlik Belgesi ve Diplomalarını (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Sanatta Yeterlik, Uzmanlık), Akademik Yükseltilme ve Atamada Değerlendirmeye Alınan Faaliyetler ve Puan Hesaplaması Formunu, Aday Atama Kriterleri Değerlendirme Formunu, Asgari Koşulların Sağlandığına İlişkin Bildirim Formunu (PDF formatında İmzalı), yayın listelerini, yayın listesindeki bilimsel yayınlarını (başlıca araştırma eseri ayrı olarak belirtilmelidir), İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri uyarınca yapılan tüm bilimsel çalışma ve faaliyetlerini kapsayan belge ve bilgileri içeren PDF formatında https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde yer alan kadro ön inceleme dosya hazırlama düzeninde istenen bilgi ve belgelere göre hazırlanmış olan 8 adet Flash Bellek ve başvuru evraklarından oluşan 1 adet dosya (basılı olarak teslim edilecektir.) ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir.

Doçentlik Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylar: Özgeçmişlerini, kadroya başvuru dilekçelerini (PDF formatında imzalı), Yabancı Dil Belgesi, Doçentlik Belgesi ve Diplomalarını (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Sanatta Yeterlik, Uzmanlık), Akademik Yükseltilme ve Atamada Değerlendirmeye Alınan Faaliyetler ve Puan Hesaplaması Formunu, Aday Atama Kriterleri Değerlendirme Formunu, Asgari Koşulların Sağlandığına İlişkin Bildirim Formunu (PDF formatında İmzalı), yayın listelerini, yayın listesindeki bilimsel yayınlarını, İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri uyarınca yapılan tüm bilimsel çalışma ve faaliyetlerini kapsayan belge ve bilgileri içeren PDF formatında https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde yer alan kadro ön inceleme dosya hazırlama düzeninde istenen bilgi ve belgelere göre hazırlanmış olan 6 adet Flash Bellek ve başvuru evraklarından oluşan 1 adet dosya (basılı olarak teslim edilecektir.) ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylar: Özgeçmişlerini, kadroya başvuru dilekçelerini (PDF formatında imzalı), Yabancı Dil Belgesi, Diplomalarını (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Sanatta Yeterlik, Uzmanlık), Akademik Yükseltilme ve Atamada Değerlendirmeye Alınan Faaliyetler ve Puan Hesaplaması Formunu, Aday Atama Kriterleri Değerlendirme Formunu, Asgari Koşulların Sağlandığına İlişkin Bildirim Formunu (PDF formatında İmzalı), yayın listelerini, yayın listesindeki bilimsel yayınlarını, İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri uyarınca yapılan tüm bilimsel çalışma ve faaliyetlerini kapsayan belge ve bilgileri içeren PDF formatında https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde yer alan kadro ön inceleme dosya hazırlama düzeninde istenen bilgi ve belgelere göre hazırlanmış olan 6 adet Flash Bellek ve başvuru evraklarından oluşan 1 adet dosya (basılı olarak teslim edilecektir.) ile birlikte kadronun ilan edildiği birimin Dekanlığına/Müdürlüğüne (Hemşirelik Fakültesi için yayımlanan kadrolara müracaat edecek adaylar Rektörlük Personel Daire Başkanlığına) şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru Evrakları:
1.         Başvuru dilekçesi (Dilekçe örneğine https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde bulunan duyurular/formlar kısmından ulaşılabilir.),
2.        Üniversitemiz https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde duyurular/formlar kısmından yer alan 1 Adet Biyometrik Fotoğraflı Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Formu (Profesör ve Doçentler için olacak),
3.         Özgeçmiş ve yayın listesi, Yabancı Dil Belgesi,
4.         Doçentlik Belgesi ve Diploma Fotokopileri (Noterden veya Resmi Kurumlarca onaylı
veya e-Devlet) (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Sanatta Yeterlik, Uzmanlık),
5.        Akademik Yükseltilme ve Atamada Değerlendirmeye Alınan Faaliyetler ve Puan Hesaplaması Formu
6.         Aday Atama Kriterleri Değerlendirme Formu,
7.         Asgari Koşulların Sağlandığına ilişkin Bildirim Formu (Beyanname)
8.         Adli Sicil Kaydı (e-Devlet),
9.         1 adet Biyometrik Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş),
10.       Kimlik Fotokopisi
11.       Başlıca Araştırma Eseri olarak gösterdikleri yayın, makale, kitap (ISBN numarasını gösterecek şekilde) içindekiler bölümünün bir örneği (Profesör kadrosuna başvuracaklar için),
12.       Askerlik durum belgesi (e-Devlet),
13.      Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getirecek olup, e-Devlet veya Resmi Kurum onaylı belge)

Açıklamalar:
1.         Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması gerekmektedir.
2.         İlan edilen bütün unvanlar için Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
3.         İlan edilen bu kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden Mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.
4.         Başvurular ilanın Resmî Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içinde ilgili birimlere yapılacaktır.
5.         İlanın Son Başvuru Tarihi: İlanımızın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15. (onbeşinci) gündür.
6.       Müracaatlar Şahsen veya Posta yolu ile yapılacaktır. Postadaki gecikmeler ve ilanda belirtilen süreler içinde yapılmayan başvurular ile eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacak olup, sorumluluk başvurana aittir. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihi mesai bitimine kadar başvuru yapılacak Profesör ve Doçent Kadroları İçin İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili birimin Dekanlığına/Müdürlüğüne, Hemşirelik Fakültesi için ise İstanbul Üniversitesi Rektörlüğüne ulaşması gerekmektedir. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.)
7.         2547 sayılı Kanunun Ek 38. maddesi uyarınca (2547 sayılı Kanunun 50. maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi kapsamında istihdam edilerek doktora veya sanatta yeterlik eğitimlerini üniversitemizde tamamlayanların başvuru hakkı bulunmamaktadır.) belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.
8.     Profesör ve/veya Doçent kadrolarına başvuran adaylardan Doçentlik Sözlü Sınavına girmemiş olanlar, https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinde bulunan duyurular/formlar kısmında yer alan Doçentlik Sözlü Sınavı Başvuru Dilekçesi’ni doldurarak Personel Daire Başkanlığı Doçentlik Birimine ayrıca iletmeleri gerekmektedir.
9.         İstanbul Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterlerine, https://personel. istanbul. edu.tr/tr/content/mevzuat/yonergeler adresinden ulaşılabilir. Dr. Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör kadrolarına başvuran tüm adayların bilimsel dosyalarının bu yönergede yer alan kriterlere uygunluğu, ilgili akademik birimlerdeki ön inceleme komisyonları ve üniversitenin ilgili komisyonu tarafından incelenir. (Hemşirelik Fakültesi için sadece Üniversitenin ilgili komisyonu tarafından incelenir.) Akademik Yükseltilme ve Atamada asgari kriterleri sağlamayan adayların dosyaları jüri değerlendirmesine alınmaz.
10.       İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Başvuran aday/adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması durumunda atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
11.       Kadroya başvuruda bulunan adaylardan atanmaya hak kazananların atamaları, 05.03.2021 tarihli, E.16048 sayılı ile 26.07.2021 tarihli, E.51326 sayılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın yazıları ile bildirilen 03.03.2021 tarihli ve 24.06.2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla Üniversitemize vermiş olduğu atama izni kontenjanları dahilinde yapılacak olup, atama izni kontenjanını aşan hiçbir atama gerçekleştirilemeyecektir.
12.       İdare uygun gördüğü takdirde İlanın her aşamasını iptal edebilir.
13.       İlanımıza https://personel.istanbul.edu.tr/tr/_ adresinden ulaşılabilir.

BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ : 10.12.2021
BAŞVURU BİTİŞ TARİHİ : 24.12.2021 (mesai saati bitimi itibariyle)
DUYURULUR.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

ANABİLİM DALI UNVANI ADEDİ AÇIKLAMA
İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ
İç Hastalıkları PROFESÖR 1 Klinik Nütrisyon alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İç Hastalıkları DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1  
Tıbbi Mikrobiyoloji PROFESÖR 1 Antibiyotik duyarlılık test yöntemleri konusunda deneyimli olmak.
Genel Cerrahi PROFESÖR 1 Onkoplastik Meme Cerrahisi alanında deneyimli olmak.
Göz Hastalıkları DOÇENT 1 Yetişkin ve pediatrik vitreoretinal cerrahi alanında deneyimli olmak.
HUKUK FAKÜLTESİ
Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1  
EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Mantık PROFESÖR 1  
Genel Türk Tarihi PROFESÖR 1  
Protohistorya ve Önasya
Arkeolojisi
DOÇENT 1  
Ortaçağ Tarihi DOÇENT 1  
Osmanlı Müesseseleri ve
Medeniyeti Tarihi
DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1  
FEN FAKÜLTESİ
Cebir ve Sayılar Teorisi PROFESÖR 1 Sayılar Teorisi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Cebir ve Sayılar Teorisi DOÇENT 1 Cebirsel Kodlama Teorisi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Biyoteknoloji DOÇENT 1  
Katıhal Fiziği DOÇENT 1 Düşük boyutlu yarıiletkenler ve nem sensörleri alanlarında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Botanik DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1 Mollicutes Ailesi Patojenlerde Hareket Mekanizması alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSAT FAKÜLTESİ
Muhasebe PROFESÖR 1 Bağımsız Denetim ve Muhasebe Kültürü alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İstatistik PROFESÖR 1 Endeks Uygulamaları alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi Gelişme ve
Uluslararası İktisat
PROFESÖR 1 Tarım Ekonomisi ve Politikaları alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
İktisat Teorisi PROFESÖR 1 Yoksulluk alanında bilimsel çalışmalar
yapmış olmak.
Finans DOÇENT 1 Bankacılıkta Sürdürülebilirlik alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Finans DOÇENT 1 Piyasa Etkinliği ve Kripto Paralar alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Finans DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1 Finansal İnovasyon alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ
Farmasötik Teknoloji DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1  
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
Oral İmplantoloji DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1  
İŞLETME FAKÜLTESİ
Örgütsel Davranış PROFESÖR 1  
Muhasebe DOÇENT 2  
SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ
Üretim Yönetimi ve Pazarlama PROFESÖR 1  
İLETİŞİM FAKÜLTESİ
Halkla İlişkiler DOÇENT 1  
Araştırma Yöntemleri DOÇENT 1  
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
İslam Tarihi DOÇENT 1  
SU BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
İçsu Kaynakları ve Yönetimi DOÇENT 2  
Su Ürünleri Yetiştiriciliği DOÇENT 1  
Su Ürünleri Hastalıkları DOÇENT 1  
Akuatik Biyoteknoloji DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1  
ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK FAKÜLTESİ
Ulaştırma DOÇENT 1  
MİMARLIK FAKÜLTESİ
Mimarlık DOÇENT 1 Yapı Yönetimi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ
Hemşirelik Esasları DOÇENT 1  
Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1  
DEVLET KONSERVATUVARI
Türk Müziği PROFESÖR 1  
Opera DOÇENT 1  
TÜRKİYAT ARAŞTIRMALARI ENSTİTÜSÜ
Türk Dili ve Edebiyatı PROFESÖR 1 Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Türk Tarihi DOÇENT 1  
DENİZ BİLİMLERİ VE İŞLETMECİLİĞİ ENSTİTÜSÜ
Denizel Çevre DOKTOR
ÖĞRETİM ÜYESİ
1  
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.