Dolar 19,0247
Euro 20,5303
Altın 1.193,39
BİST 4.953,42
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 17°C

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü Öğretim Üyesi Alımı

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğü Öğretim Üyesi Alımı
25 Aralık 2021 9:42 pm
100

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörlüğünden

Üniversitemizin aşağıda isimleri yazılı birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” nin ilgili maddeleri ve “İstanbul Üniversitesi- Cerrahpaşa Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri” uyarınca; Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

Başvuruda bulunacak adayların;
a) Aşağıda belirtilen Başvuru Evrakı ile birlikte tüm bilimsel çalışma ve faaliyetlerini kapsayan belge ve bilgileri içeren PDF formatında hazırlanmış Profesör (*) kadrosu için 7 (yedi); Doçent (**) kadrosu için 5 (beş); Dr. Öğr. Üyesi kadrosu için 4 (dört) adet taşınabilir bellek ve,
b) Başvuru Evrakından oluşan 1 (bir) takım çıktı, ile birlikte şahsen başvuruda bulunması gerekir. Profesör ve Doçent kadrolarına başvurular, Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına; Dr. Öğretim Üyesi kadrolarına başvurular ilgili birim Dekanlık/Müdürlüklerine ilanın Resmî Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde şahsen yapılacaktır.
(*) Profesör kadrosuna müracaat edecek adayların Başlıca Araştırma Eserini, Kadroya Başvuru Dilekçesinde, Yayın Listesinde ve Özgeçmişinde özellikle belirtmesi gerekir.
(**) Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylardan Doçentlik Sözlü Sınavına girmemiş olanların, “Doçentlik Sözlü Sınavı Başvuru Dilekçesi” ni doldurarak başvuru işlemleri sırasında ayrıca teslim etmesi gerekir.
Bellekte bulunan verilere ilişkin çıktı veya dosya hazırlanmayacak olup, yalnızca Başvuru Evrakından 1 takım çıktı getirilecektir.

BAŞVURU EVRAKI:
1. Kadroya Başvuru Dilekçesi
2. Profesör ve Doçent Kadrolarına Başvuru Formu
3. T.C. Nüfus Cüzdanı / T.C. Kimlik Kartı fotokopisi
4. Yayın Listesi ve Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Formatlı Özgeçmiş
5. Lisans ve Lisansüstü Diplomaları, Doçentlik Belgesi, Uzmanlık Belgesi, Yabancı Dil Belgesi (***)
6. Adli Sicil Kaydı Belgesi (***)
7. Askerlik Durum Belgesi (***)
8. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar) (***)
9. Sertifika veya Yeterlilik Belgesi (ilan edilen kadroya bağlı) (***)
10. Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğraf
11. Aday Akademik Değerlendirme Formu (Üniversitemizin Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri’ne göre, adayın bilimsel yayınlarının puanlandırılmış tablosu)
12. Başlıca Araştırma Eseri (Profesör kadrosuna başvuran adaylar için geçerlidir. A4 boyutlu 1 takım çıktı halinde teslim edilecektir.)
(***) e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge veya resmi kurumlarca onaylanmış belge

GENEL AÇIKLAMALAR:
1) Yukarıda bahsi geçen ilgili tüm dilekçe ve formlara www.istanbulc.edu.tr web sayfamızda bulunan Hakkımızda/İdari Birimler/Personel Daire Başkanlığı/Formlar sekmelerinden veya  https://personel.istanbulc.edu.tr/tr/content/personel-daire-baskanligi-formlar/pdb-formlari web adresinden erişim
sağlanabilir.
2) Adaylar, ilanda belirtilen kadrolardan en fazla 1 (bir) tanesine başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayların bütün başvuruları geçersiz sayılacaktır.
3) İlan edilen bütün unvanlar için Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların YÖK ve/veya Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
4) Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğü bulunmaması gerekir.
5) İlan edilen kadrolara müracaat edecek erkek adayların askerlik yönünden Mahkeme veya bakaya durumunda olmamaları gerekir.
6) İlan edilen kadrolara atanma öncesinde 7315 sayılı Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu’nun ilgili maddeleri uyarınca işlem yapılacaktır.
7) Müracaatlar şahsen yapılacak olup, posta ile başvuru kabul edilmeyecektir.
8) “İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri” ne www.istanbulc.edu.tr web sayfamızda bulunan Hakkımızda/İdari Birimler/Personel Daire Başkanlığı/Mevzuat sekmelerinden veya https://personel.istanbulc.edu.tr/tr/content/mevzuat/kriterler web adresinden erişim sağlanabilir.
9) İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayın ataması yapılmayacaktır. Başvuran adayın koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması durumunda ataması yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyecektir.
10) Kadroya başvuruda bulunan adaylardan atanmaya hak kazananların atamaları, YÖK Başkanlığı’nın 11.10.2021 tarihli, 74884 sayılı yazısıyla bildirilen ve 06.10.2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla Üniversitemize verilen atama izni kontenjanı; 26.07.2021 tarihli, 51420 sayılı yazısıyla bildirilen ve 24.06.2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla Üniversitemize verilen atama izni kontenjanı ile 05.03.2021 tarihli, 16123 sayılı yazısıyla bildirilen ve 03.03.2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu Kararıyla Üniversitemize verilen atama izni kontenjanları dâhilinde yapılacak olup, atama izni kontenjanını aşan hiçbir atama gerçekleştirilemeyecektir.
11) İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
12) İlanımıza http://www.istanbulc.edu.tr web adresinden ulaşılabilir.

BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ : 24.12.2021
BAŞVURU BİTİŞ TARİHİ : 07.01.2022 (mesai saati bitimi itibariyle)

ANABİLİM DALI UNVAN ADET AÇIKLAMA
CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DOÇENT 1 Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı olmak.
ÇOCUK VE ERGEN RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DOÇENT 1 Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak.
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
PROTETİK DİŞ TEDAVİSİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Diş Hekimliği lisans mezunu olup Protetik Diş Tedavisi alanında uzmanlığını veya doktorasını tamamlamış olmak ve ”Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
PERİODONTOLOJİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Diş Hekimliği lisans mezunu olup Periodontoloji alanında uzmanlığını veya doktorasını tamamlamış olmak ve ”Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca İngilizce ders verebilme
yeterliliğine sahip olmak.
ECZACILIK FAKÜLTESİ
ANALİTİK KİMYA DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Eczacılık, Kimya veya Kimya Mühendisliği bölümlerinden birinden lisans mezunu olup Analitik Kimya alanında doktorasını tamamlamış olmak ve “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
FARMASÖTİK MİKROBİYOLOJİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Eczacılık lisans mezunu olup Farmasötik Mikrobiyoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak ve “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
FARMASÖTİK KİMYA DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Eczacılık lisans mezunu olup Farmasötik Kimya alanında doktorasını tamamlamış olmak ve “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
FARMAKOLOJİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Eczacılık lisans mezunu olup Farmakoloji alanında doktora yapmış olmak ve “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
FARMAKOGNOZİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Eczacılık lisans mezunu olup Farmakognozi alanında doktorasını tamamlamış olmak ve “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
FARMASÖTİK TOKSİKOLOJİ DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Eczacılık lisans mezunu olup Farmasötik Toksikoloji alanında doktorasını tamamlamış olmak ve “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında
Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” hükümleri uyarınca İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.
HASAN ALİ YÜCEL EĞİTİM FAKÜLTESİ
ÖZEL YETENEKLİLER EĞİTİMİ PROFESÖR 1 Doçentliğini Eğitim Bilimleri (Eğitim Programları ve Öğretim) alanında almış olmak ve özel yetenekliler için program geliştirme ve program farklılaştırma konularında bilimsel çalışmaları bulunmak.
İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ DOÇENT 1 Doçentliğini Yabancı Dil Eğitimi (İngilizce) alanında almış olmak ve yabancı dil eğitiminde üç boyutlu sanal dünyalar ve sanal gerçeklik konularında bilimsel çalışmaları bulunmak.
ORMAN FAKÜLTESİ
ÇEVRE VE ORMAN HUKUKU PROFESÖR 1
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
ODYOLOJİ DOÇENT 1 “Odyoloji” veya “Dil ve Konuşma Terapisi/Bozuklukları” alanlarında Doktora yapmış olmak veya bu alanların birinden Doçent unvanı almış olmak.
ODYOLOJİ DR. ÖĞR.
ÜYESİ
1 “Odyoloji” lisans mezunu olmak veya “Odyoloji” veya “Dil ve Konuşma Terapisi/Bozuklukları” alanlarında Doktora yapmış olmak.
VETERİNER FAKÜLTESİ
VETERİNERLİK DOĞUM VE JİNEKOLOJİSİ PROFESÖR 1 Veteriner Hekim olmak ve Veterinerlik Doğum ve Jinekolojisi alanında Doçent unvanı almış olmak.
VETERİNERLİK BİYOKİMYASI PROFESÖR 1 Veteriner Hekim olmak ve Veterinerlik Biyokimyası alanında Doçent unvanı almış olmak.
VETERİNERLİK FİZYOLOJİSİ PROFESÖR 1 Veteriner Hekim olmak ve Veterinerlik Fizyolojisi alanında Doçent unvanı almış olmak.
HAYVAN BESLEME VE BESLENME HASTALIKLARI PROFESÖR 1 Veteriner Hekim olmak ve Hayvan Besleme ve Beslenme Hastalıkları alanında Doçent unvanı almış olmak.
NÖROLOJİK BİLİMLER ENSTİTÜSÜ
SİNİR BİLİMİ DR. ÖĞR.
ÜYESİ
1 Tıbbi Biyolojik Bilimler veya Biyoloji lisans mezunu olup Tıbbi Biyoloji alanında doktora yapmış olmak.

Duyurulur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.