Dolar 19,1767
Euro 20,9100
Altın 1.221,18
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 13°C

İstanbul Kent Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

İstanbul Kent Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
11 Mayıs 2022 5:07 pm
95
İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. 24. ve 23. maddelerine ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyeleri ile Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre Öğretim Görevlileri ve Araştırma Görevlileri alınacaktır.

Profesör kadrosuna başvuracakların, başlıca araştırma eserini belirttikleri İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık-sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 6 adet CD’yi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Doçent kadrosuna başvuracakların, İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık-sanatta yeterlilik) belgeleri, doçentlik belgesi, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, 2 adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların, İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlıklara hitaben yazılmış başvuru dilekçesi ekinde; özgeçmiş (YÖK formatlı), yayın listesi, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora (uzmanlık-sanatta yeterlilik) belgeleri, yurtdışından alınan diplomalar için denklik belgesi, nüfus cüzdanının fotokopisi, askerlik belgelerinin tasdikli örneği, iki adet fotoğraf, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan 4 adet CD’yi İstanbul Kent Üniversitesinin İlgili Dekanlıklarına teslim etmeleri gerekmektedir.

İngilizce bölümlerde, Yabancı dil yeterliliğini gösterir belge (YDS/KPDS/ÜDS İngilizce sınavından veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan 2023 -2024 eğitim öğretim yılına kadar en az 80 puan, sonrasında en az 85 puan alınması veya “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’in 8.maddesinin 7.fıkrasında belirtilen şartlardan birinin taşınıyor olması)

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Kadrolarına Başvuracak Adaylardan İstenen Evraklar:
1)
 Başvuru Dilekçesi (İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlığına hitaben, başvurulan kadronun, birimi, bölümü, unvanı ve adayın iletişim adresleri (adres, telefon numarası, e-posta vs. açıkça belirtilecektir.),
2) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
3) YÖK Formatlı Özgeçmiş,
4) Noter veya resmî kurumlarca onaylanmış Akademik unvanının gerektirdiği onaylı lisans, tezli yüksek lisans, doktora belgelerin fotokopileri (Türk uyruklu adayların yabancı ülkelerden alınan diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır),
5) Lisans/Lisansüstü Transkript aslı veya onaylı Fotokopileri,
6) Lisansüstü eğitimi devam edenler için öğrenci belgesi,
7) ALES belgesi (ALES muafiyeti için görev yapılan yükseköğretim kurumlarından alınacak hizmet belgesi veya atama olur yazısı veya ALES’den en az 70 puan almış olmak.),
8) Yabancı Dil Sınavı Sonuç Belgesi (İngilizce bölümler için Yabancı dil yeterliliğini gösterir belge (YDS/KPDS/ÜDS İngilizce sınavından veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan 2023 -2024 eğitim öğretim yılına kadar en az 80 puan, sonrasında en az 85 puan alınması veya “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik’in 8.maddesinin 7.fıkrasında belirtilen şartlardan birinin taşınıyor olması), Türkçe bölümler için en az 50 puan),
9) 2 adet fotoğraf,
10) Erkek adaylar için askerlik belgelerinin tasdikli örneği,
11) Adli Sicil Kaydı,
12) Tecrübe durumunu gösterir belge çalışma belgesi ve SGK hizmet dökümü (İlan edilen kadroya bağlı olarak gerekliyse iletilecektir),

Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Başvuru Takvimi
İlan Başlama (İlk Başvuru) Tarihi :
 11.05.2022
İlan Bitiş (Son Başvuru) Tarihi : 25.05.2022
Ön Değerlendirme Tarihi : 26.05.2022
Giriş Sınavı Tarihi : 27.05.2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 28.05.2022

Adayların; son başvuru tarihi mesai bitimine kadar yukarıda belirtilen evrakları İstanbul Kent Üniversitesi İlgili Dekanlıklarına, şahsen veya posta yoluyla ulaştırmaları gerekmektedir. Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir.
Profesör, Doçent ve Dr. Öğretim Üyesi Kadroları Başvuruları, bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içerisinde T.C. İstanbul Kent Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörlüğüne ya da ilgili Dekanlığa şahsen veya posta yoluyla yapılabilecektir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmayacak olup, internet üzerinden yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.

Öğretim Üyeleri İçin İlan Başlama ve Bitiş Tarihi: İlanın yayımlandığı gün itibarı ile 15 günlük sürenin bitimidir.
Adres: İstanbul Kent Üniversitesi Rektörlüğü, Cihangir Mah., Sıraselviler Cad. No: 71, 34433, Beyoğlu/İSTANBUL
Akademik Personel Adayı KVKK Aydınlatma Metni’ne https://www.kent.edu.tr/kvkk-001714 adresinden ulaşabilirsiniz. 

 

İLAN NUMARASI AKADEMİK BİRİM BÖLÜM/PROGRAM KADRO SAYISI KADRO UNVANI ÖZEL ŞARTLAR ALES PUAN
TÜRÜ
1 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/Endodonti ABD. 1 Profesör Endodonti alanında Doçentliğini almış olmak.
2 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/Endodonti ABD. 1 Doçent Endodonti alanında Doçentliğini almış olmak.
3 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/Endodonti ABD. 2 Dr. Öğretim Üyesi Endodonti alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak ya da Doktora yapmış olmak.
4 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/Endodonti ABD. (İngilizce) 1 Dr. Öğretim Üyesi Endodonti alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak ya da Doktora yapmış olmak.
5 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/Endodonti ABD. 2 Öğretim Görevlisi Endodonti Anabilim Dalında Doktora yapıyor olmak. SAY
6 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/Restoratif Diş
Tedavisi ABD.
1 Profesör Restoratif Diş Tedavisi alanında Doçentliğini almış olmak.
7 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/Ortodonti ABD. 1 Dr. Öğretim Üyesi Ortodonti alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak ya da Doktora yapmış olmak.
8 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler/Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi ABD. 1 Dr. Öğretim Üyesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi alanında uzmanlık eğitimini tamamlamış olmak ya da Doktora yapmış olmak.
9 İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji (İngilizce) 1 Dr. Öğretim Üyesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Doktora yapmış olmak.
10 İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji 1 Dr. Öğretim Üyesi Klinik Psikoloji alanında Doktora yapmış olmak.
11 İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Psikoloji 1 Araştırma Görevlisi Klinik ve/veya Deneysel Psikoloji Bilim Alanında Doktora yapıyor olmak. EA
12 Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik 1 Öğretim Görevlisi Ebelik alanında lisans mezunu olmak. Ebelik veya Hemşirelik alanlarından birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Kadın Doğum veya Ebelik alanlarından birinde doktora yapıyor olmak. SAY
13 Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi 1 Profesör Dil ve Konuşma Terapisi alanında Doçentliğini almış olmak.
14 Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi 1 Doçent Dil ve Konuşma Terapisi alanında Doçentliğini almış olmak.
15 Sağlık Bilimleri Fakültesi Dil ve Konuşma Terapisi 1 Dr. Öğretim Üyesi Dil ve Konuşma Terapisi alanında Doktora yapmış olmak.
16 Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi 1 Profesör Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Çocuk Sağlığı ve Eğitimi alanlarından birinden Doçentliğini almış olmak.
17 Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi 1 Doçent Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Çocuk Sağlığı ve Eğitimi alanlarından birinden Doçentliğini almış olmak.
18 Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi 1 Dr. Öğretim Üyesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi veya Çocuk Sağlığı ve Eğitimi alanlarından birinde Doktora yapmış olmak.
19 Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) 1 Profesör Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında Doçentliğini almış olmak.
20 Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) 1 Doçent Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında Doçentliğini almış olmak.
21 Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (İngilizce) 1 Dr. Öğretim Üyesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında Doktora yapmış olmak.
22 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü/İlk ve Acil Yardım Prog. 1 Öğretim Görevlisi Hemşirelik alanında lisans mezunu olmak. İç Hastalıkları Hemşireliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. SAY
23 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü/İlk ve Acil Yardım Prog. 1 Öğretim Görevlisi Hemşirelik alanında lisans mezunu olmak. Çocuk Hastalıkları Hemşireliği alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. SAY
24 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü/Patoloji Laboratuvar Teknikleri Prog. 1 Öğretim Görevlisi Ön lisansını Patoloji Laboratuvar Teknikleri, lisansını Sağlık alanlarından birinde tamamlamış olmak. Sağlık alanlarından birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. SAY
25 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü/Ameliyathane Hizmetleri Prog. 1 Dr. Öğretim Üyesi Ürojoloji alanında Doktora yapmış olmak.
26 Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Bölümü/Eczane Hizmetleri Programı 1 Öğretim Görevlisi Eczacılık alanında lisans mezunu olmak. Eczacılık, İşletme, Kimya, Farmokoloji alanlarından birinde doktora yapıyor olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.