Dolar 19,1847
Euro 20,8885
Altın 1.219,30
BİST 4.816,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

İnönü Üniversitesi 33 Öğretim Üyesi Alım İlanı

İnönü Üniversitesi 33 Öğretim Üyesi Alım İlanı
7 Mayıs 2022 5:55 pm
115
İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlere, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz web sayfasında yayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlanmış olmak koşuluyla öğretim üyeleri alınacaktır.

İlanımız Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Kamu Personeli Alım İlanları ve Üniversitemiz web sayfasında ilan süresince yayımlanmaktadır.

İlan başvuru tarihi : 05.05.2022

İlan son başvuru tarihi : 20.05.2022

Söz konusu adayların Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfasında dokümanlar kısmından öğretim üyeliğine atanma kriterleri altındaki Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formunu eksiksiz doldurduktan sonra;

Profesör :

Profesör kadrolarına başvuracak adayların, başvurdukları bölüm ve ana bilim dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan, belgeleyen bir adet dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 6 (altı) adet CD’yi veya taşınabilir usb bellek’i, ayrıca istenilen bilimsel dosya ve CD’lere ek olarak www.inonu.edu.tr adresindeki (Personel Daire Başkanlığı – Dokümanlar – Formlar – Profesörlük Başvuru Dosyasında Olması Gereken Evrakların Kontrol Listesi) formda belirtilen belgelerin sıralamaya uygun şekilde bir adet başvuru dosyanın hazırlanarak Personel Daire Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir.

Doçent :

Doçent kadrolarına başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve ana bilim dalını belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet biyometrik fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, doçentlik belgesini, diğer öğrenim belgeleri ile bilimsel çalışmalarını, yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı, bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) adet CD’yi veya taşınabilir usb bellek’i, ayrıca istenilen bilimsel dosya ve CD’lere ek olarak www.inonu.edu.tr adresindeki (Personel Daire Başkanlığı – Dokümanlar – Formlar – Doçentlik Başvuru Dosyasında Olması Gereken Evrakların Kontrol Listesi) formda belirtilen belgelerin sıralamaya uygun şekilde bir adet başvuru dosyanın hazırlanarak Personel Daire Başkanlığına teslim edilmesi gerekmektedir.

NOT :

1- Öğrenim belgesini yurt dışından almış olanların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
2- Adaylar sadece bir ana bilim dalına müracaat edebilirler.
3- Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, doçentlik belgesi ve yabancı dil belgesinin noter veya resmi kurumlarca onaylanmış bir örneği ya da öğrenim belgelerinin e-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) alınan kare kodlu çıktısı başvuru dosyasına konulacaktır.
4- Adaylar, ilan yayım tarihinden itibaren başlayarak, ilan son başvuru tarihine kadar ilgili birimlere başvurularını yapmalıdırlar.

S.NO BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI UNVANI ADET DRC AÇIKLAMA
1 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ PROFESÖR 1 1
2 EĞİTİM FAKÜLTESİ TÜRKÇE VE SOSYAL BİLİMLER EĞİTİMİ TÜRKÇE EĞİTİMİ DOÇENT 1 3 Doçentliğini Türkçe Öğretimi alanında almış olup, hiyerarşik söz varlığı üzerine çalışmaları olmak.
3 EĞİTİM FAKÜLTESİ MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ EĞİTİMİ FEN BİLGİSİ EĞİTİMİ DOÇENT 1 2 Doçentliğini fen bilgisi eğitimi alanında almış olup, araştırma kanıtlarına dayalı öğretim uygulamaları konusunda çalışmaları olmak.
4 EĞİTİM FAKÜLTESİ TEMEL EĞİTİM SINIF EĞİTİMİ PROFESÖR 1 1 Doçentliğini Hayat Bilgisi Eğitimi alanında almış olmak.
5 EĞİTİM FAKÜLTESİ TEMEL EĞİTİM OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ DOÇENT 1 2 Doçentliğini Okul Öncesi Eğitimi alanında almış olup, Avrupa Birliği projesinde çalışmış olmak.
6 EĞİTİM FAKÜLTESİ TEMEL EĞİTİM SINIF EĞİTİMİ DOÇENT 1 3 Doçentliğini Temel Eğitim İlk Okuma Yazma ve Türkçe Eğitimi alanında almış olmak.
7 FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ KİMYA ORGANİK KİMYA DOÇENT 1 2 Metal karben kompleksleri alanında çalışmaları olmak.
8 FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ KİMYA ANORGANİK KİMYA DOÇENT 1 3 Kataliz alanında çalışmaları olmak.
9 FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH ORTAÇAĞ TARİHİ PROFESÖR 1 1 Karamanoğulları Tarihi üzerine çalışmaları olmak.
10 FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH ESKİÇAĞ TARİHİ PROFESÖR 1 1
11 FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK TOPOLOJİ PROFESÖR 1 1 Cebirsel Topoloji alanında çalışmaları olmak.
12 FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK ANALİZ VE FONKSİYONLAR TEORİSİ DOÇENT 1 3 Kompaktsızlık ölçüleri ve sabit nokta teoremleri konularında çalışmaları olmak.
13 FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK UYGULAMALI MATEMATİK DOÇENT 1 3 Matematik alanında doçentlik ünvanına sahip olup, benzerlik dönüşümü ve sonlu elemanlar konusunda çalışmaları olmak.
14 GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ PEYZAJ MİMARLIĞI PEYZAJ PLANLAMA PROFESÖR 1 1 Doçentliğini Peyzaj Mimarlığı Bilim alanında almış olmak.
15 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME ÜRETİM YÖNETİMİ VE PAZARLAMA PROFESÖR 1 1 Yalın üretim ve lojistik konularında çalışmaları olmak.
16 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLŞKİLER SİYASET BİLİMİ PROFESÖR 1 1
17 İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMUYÖNETİMİ YÖNETİM BİLİMLERİ DOÇENT 1 3 Bürokrasi tarihi konusunda çalışmaları olmak.
18 İLAHİYAT FAKÜLTESİ TEMEL İSLAM BİLİMLERİ İSLAM HUKUKU PROFESÖR 1 1
19 İLAHİYAT FAKÜLTESİ İSLAM TARİHİ VE SANATLARI TÜRK İSLAM SANATLARI DOÇENT 1 3 Doktorasını Türk İslam Sanatları alanında yapmış olup, doçentliğini İslam Tarihi ve Sanatları alanında almış olmak.
20 İLAHİYAT FAKÜLTESİ FELSEFE VE DİN BİLİMLERİ DİN FELSEFESİ DOÇENT 1 3
21 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ TERMODİNAMİK PROFESÖR 1 1 Genişletilmiş yüzeylerde ısı transferi ile ilgili çalışmaları olmak.
22 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MADEN MÜHENDİSLİĞİ CEVHER HAZIRLAMA DOÇENT 1 3 Doçentliğini maden mühendisliği bilim alanında almış olup, cevher hazırlama konusunda çalışmalar yapmış olmak.
23 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ GIDA BİLİMLERİ PROFESÖR 1 1 Gıda Bilimleri ve Mühendisliği bilim alanında docent
unvanı almış olup, Gıda Biyoteknolojisi alanında çalışmaları olmak.
24 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ GIDA TEKNOLOJİLERİ DOÇENT 1 1 Hububat İşleme Teknolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
25 SAĞLIK HİZMETLERİ
MESLEK YÜKSEKOKULU
TIBBİ HİZMETLER
VETEKNİKLER
TIBBİ LABORATUVAR
TEKNİKLERİ
PROFESÖR 1 1 Klinik amaçlı elektrokimyasal biyosensörler konusunda
çalışmaları olmak.
26 SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU TIBBİ HİZMETLER VETEKNİKLER TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ DOÇENT 1 1 Doçentliğini Fizik alanında almış olup, belgelendirmek kaydıyla en az on yıl x- ışınları ölçüm ve analizi ile ilgili
çalışmış olmak.
27 TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ÇOCUK SAĞLIĞI VE
HASTALIKLARI
PROFESÖR 1 1
28 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ PROFESÖR 1 1 Karaciğer nakli konusunda deneyimli olmak.
29 TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ AİLE HEKİMLİĞİ PROFESÖR 1 1
30 TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ENFEKSİYON
HASTALIKLARI
DOÇENT 1 1
31 TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ DOÇENT 1 1
32 GÜZEL SANATLAR VE
TASARIM FAKÜLTESİ
MÜZİKOLOJİ MÜZİK TEKNOLOJİLERİ DOÇENT 1 3 Müzikte modern dönem üzerine çalışmaları olmak.
33 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR DONANIMI DOÇENT 1 1 Kontrol ve optimizasyon alanında çalışmalar yapmış olmak.


İlan olunur

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.