Dolar 19,0258
Euro 20,5349
Altın 1.200,74
BİST 4.953,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 16°C

Hitit Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Hitit Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alım İlanı
6 Aralık 2021 8:10 pm
99
Hitit Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI
Üniversitemiz akademik birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. 24. ve 26. maddeleri, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ve Hitit Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atama Yönergesi hükümleri çerçevesinde öğretim üyesi alınacaktır.
PROFESÖR ve DOÇENT kadrolarına başvuracak adaylar daimi statüde çalıştırılacak olup, adayların;
Başvuru Dosyasında istenen belgeler;
– Başvuru dilekçesi; http://personel.hitit.edu.tr/akademik-personel-formlar adresinde bulunan dilekçe doldurularak yayınlarından birisini başlıca araştırma eseri olarak gösterilecektir.)
– Özgeçmiş,
– Akademik Faaliyet Puan Tablosu http://personel.hitit.edu.tr/akademik-personel-formlar – Yayın Listesi,
– Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf,
– Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge)
– Başvuru döneminde alınan adli sicil belgesi, (e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge)
– Lisans, Yüksek Lisans, Doktora / Tıpta Uzmanlık Belgesi / Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, (Noterden veya Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması ya da e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge olması gerekmektedir.)
– Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan veya e-Devlet sistemi üzerinden alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini sunmaları gerekmektedir. (Üniversitemiz bünyesinde halen görev yapmakta olan adaylar hizmet belgesi almasına gerek yoktur.)
Bilimsel Dosyanın İçeriği:
1- Özgeçmiş,
2- Lisans, Yüksek Lisans, Doktora / Tıpta Uzmanlık Belgesi / Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Yabancı Dil Belgesi, (Noterden veya Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması ya da e-Devlet üzerinden alınan karekodlu belge olması gerekmektedir.)
3- Akademik faaliyet puan tablosu (akademik faaliyet puan tablosunda bulunan, Özet Puan Tablosunun bulunduğu sayfa imzalı diğer sayfalar ise paraflı bir şekilde eksiksiz doldurulması gerekmektedir.),
4- Başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi,
5- Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan Profesör için 1 takım dosyayı fiziki olarak ve 6 adet PDF formatında hazırlanmış olan USB bellek, Doçent için 1 takım dosyayı fiziki olarak ve 4 adet PDF formatında hazırlanmış olan USB bellek, Doktor Öğretim Üyesi için 1 takım dosyayı fiziki olarak ve 4 adet PDF formatında hazırlanmış olan USB belleğe aktararak, profesör ve doçent adayları Üniversitemiz Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na, doktor öğretim üyesi adayları ise ilgili dekanlık veya müdürlüğe başvurularını şahsen veya kargo ile müracaat etmeleri gerekmektedir.
GENEL AÇIKLAMALAR:
1. Başvurular, bu ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde alınacaktır.
2. Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Yükseltilme ve Atama Yönergesi’ne uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
3. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı / Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.
4. Doçent kadrosuna profesörler, doktor öğretim üyesi kadrolarına profesör ve kadro unvanı doçent olanlar müracaat edemez.
5. Üniversitemiz gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
6. Birden fazla ilana başvuru yapmış olan adayların başvuruları iptal edilecektir.
7. Kargoda oluşabilecek gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
8. İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Başvuran aday/adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması durumunda atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
9. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Uyarınca Akademik Personel Adayı Aydınlatma Metni, (https://personel.hitit.edu.tr/kvkk-akademikpersonel-belgeler)
10. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Mevzuatı Uyarınca Akademik Personel Adayı Açık Rıza Metni, (https://personel.hitit.edu.tr/kvkk-akademikpersonel-belgeler)
***NOT: Başvuran adayların atanmaya hak kazanması durumunda, tüm belgelerin asıllarını ibraz etmeleri gerekmekte olup, evrakların asıllarının teslim edilmemesi halinde atamaları yapılmayacak, yapıldıysa iptal edilecektir.
Ayrıntılı bilgi www.hitit.edu.tr web adresinde mevcuttur.
Duyurulur.
Tel: 0 364 219 20 90
İLAN NO UNVAN DERECE ADET FAKÜLTE BÖLÜM ANABİLİM AÇIKLAMA
2021/36 Doçent 1 1 Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Eski Türk Edebiyatı Anabilim Dalı Eski Türk Edebiyatı alanında doçent unvanı almış olmak, Klasik Türk
Edebiyatında mensur hikaye ve nazire konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/37 Doçent 1 1 Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Protohistorya ve
Önasya Arkeolojisi Anabilim Dalı
Arkeoloji alanında doçent unvanı almış olmak, Orta Anadolunun Kalkolitik dönemi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
2021/38 Doktor Öğretim Üyesi 3 1 Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi
Anabilim Dalı
Arkeoloji programında doktora yapmış olmak, Önasya ve Mezopotamya kültürleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/39 Doçent 2 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Uluslararası Siyaset Anabilim Dalı Uluslararası İlişkiler alanında doçent unvanı almış olmak, Türk dış politikası, çatışma yönetimi ve uluslararası ilişkiler teorileri konularında
çalışmalar yapmış olmak.
2021/40 Doçent 3 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı Nicel Karar Yöntemleri alanında doçent unvanı almış olmak, gri sistem teorisi ve bulanık esnek kümeler teorisi konularında çalışmalar yapmış
olmak.
2021/41 Doktor Öğretim Üyesi 3 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı Kamu Yönetimi programında doktora yapmış olmak, örgüt kültürü, stratejik yönetim ve kamu yönetiminde araştırma yöntemleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/42 Profesör 1 1 İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din
Bilimleri Bölümü
Din Eğitimi Anabilim
Dalı
Din Eğitimi alanında doçent unvanı almış olmak, ahlak öğretimi ve irade
eğitimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/43 Doktor Öğretim
Üyesi
3 1 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri
Bölümü
Kelam Anabilim Dalı Kelam programında doktora yapmış olmak, mukayeseli Ehlisünnet ve
Şii kelamı konusunda çalışmalar yapmış olmak.
2021/44 Profesör 1 1 Mühendislik Fakültesi Polimer Malzeme Mühendisliği Bölümü Polimer Malzeme Mühendisliği Anabilim Dalı Kimya alanında doçent unvanı almış olmak, yıldız polimerler ve gaz adsorpsiyonu konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/45 Doçent 2 1 Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı Endüstri Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak, yer seçimi ve araç rotalama konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/46 Profesör 1 1 Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı Kimya alanında doçent unvanı almış olmak, glikoz, kreatinin, üre ölçümleri ve biyosensörler konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/47 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü Ebelik Anabilim Dalı Halk Sağlığı Hemşireliği programında doktora yapmış olmak, gebelikte aşılama ve gebelerin beden kompozisyonları alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
2021/48 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü Hareket ve Antreman Bilimleri Anabilim Dalı Antrenörlük Eğitimi programında doktora yapmış olmak, en az ikinci
kademe tenis antrenörlük belgesine sahip olmak, hareket ve antreman konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/49 Doçent 1 1 Sungurlu Meslek Yüksekokulu Yönetim ve
Organizasyon Bölümü
İşletme Yönetimi Programı Yönetim ve Strateji alanında doçent unvanı almış olmak, kadının yasam kalitesi ve kadın işgücü konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/50 Doçent 1 1 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü İç Hastalıkları Anabilim Dalı Nefroloji alanında doçent unvanı almış olmak, kronik böbrek hastalığının şiddetiyle ilişkili olabilecek serum enzim aktiviteleri
konusunda çalışmalar yapmış olmak.
2021/51 Doçent 1 1 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı Kardiyoloji alanında doçent unvanı almış olmak, Hipertansiyon hastalarında miyokardiyal fibrozis ve EKG bulgularının
değerlendirilmesi konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/52 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Göğüs Cerrahisi alanında uzmanlığını almış olmak.
2021/53 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Göğüs Hastalıkları alanında uzmanlığını almış olmak.
2021/54 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Anabilim Dalı Genel Cerrahi alanında uzmanlığını almış olmak, kanser cerrahisi epidemiyolojisi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
2021/55 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Kalp ve Damar Cerrahisi alanında uzmanlığını almış olmak, koroner arter hastalığı ve karotis arter hastalığı konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/56 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim
Dalı
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında uzmanlığını almış olmak, trombositten zengin plazmanın hücre kültürleri üzerinde etkileri
konusunda çalışmalar yapmış olmak.
2021/57 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı Tıbbi Biyokimya alanında uzmanlığını almış olmak, gestasyonel diyabet konusunda çalışmalar yapmış olmak.
2021/58 Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını almış olmak, gestasyonel diabet ve servikal kanser taramaları konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/59 Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Diller Bölümü Yabancı Diller Anabilim Dalı Arap Dili ve Belağatı programında doktora yapmış olmak, Araplarda sözlük ve sözlükçülük konularında çalışmalar yapmış olmak.
2021/60 Doktor Öğretim
Üyesi
3 1 Yabancı Diller
Yüksekokulu
Yabancı Diller
Bölümü
Yabancı Diller Anabilim
Dalı
İngiliz Dili ve Edebiyatı programında doktora yapmış olmak,
postkolonyal edebiyatta kadın konusunda çalışmalar yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.