Dolar 19,1710
Euro 20,9453
Altın 1.221,12
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 15°C

Hakkari Üniversitesi 25 Sözleşmeli Personel Alım İlanı

8 Aralık 2021 7:41 pm | Son Güncellenme: 8 Aralık 2021 7:42 pm
122
Hakkari Üniversitesi Rektörlüğünden
SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI
Üniversitemiz Rektörlüğü ve bağlı birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere; 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca KPSS(B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 25 adet sözleşmeli personel alınacaktır.
Nitelik Kodu Unvanı Adet Mezuniyet KPSS
Puan Türü
Aranan Nitelikler
B01 Büro Personeli 1 Lisans KPSSP3 Yükseköğretim Kurumlarının Hukuk Fakültesi programı mezunu olup, Uzlaştırmacı ve MEB onaylı Bilgisayar İşletmenliği Belgesine sahip olmak. SGK ile belgelendirmek kaydıyla en az 5 yıl Avukatlık
yapmış olmak.
B02 Büro Personeli 1 Lisans KPSSP3 Yükseköğretim Kurumlarının İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Ekonomi, Muhasebe ve Denetim, Finans ve
Bankacılık programlarının birinden mezun olmak.
B03 Büro Personeli 1 Lisans KPSSP3 Yükseköğretim Kurumlarının Sosyal Hizmet, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe, İletişim ve Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı, programlarının birinden mezun olup, MEB onaylı Bilgisayar İşletmenliği Belgesine sahip olmak.
B04 Büro Personeli 1 Önlisans KPSSP93 Yükseköğretim Kurumlarının Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Bilgisayar Programcılığı programlarının birinden mezun olmak.
B05 Büro Personeli 1 Önlisans KPSSP93 Yükseköğretim Kurumlarının Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bankacılık ve Sigortacılık, Maliye programlarının birinden mezun olmak.
D01 Destek Personeli 1 Lisans KPSSP3 Yükseköğretim Kurumlarının Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Maden Mühendisliği programlarının birinden
mezun olmak.
D02 Destek Personeli 1 Lisans KPSSP3 Yükseköğretim Kurumlarının Spor Yöneticiliği, Rekreasyon, Egzersiz ve Spor Bilimleri, Antrenörlük Eğitimi, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programlarının birinden mezun olmak.
D03 Destek Personeli 1 Önlisans KPSSP93 Yükseköğretim Kurumlarının Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programından mezun olup, Sağlık Bakanlığı onaylı İlk Yardım Eğitmeni Belgesine sahip olmak.
D04 Destek Personeli 1 Önlisans KPSSP93 Yükseköğretim Kurumlarının Doğalgaz ve Tesisatı programından mezun olmak
D05 Destek Personeli 1 Ortaöğretim KPSSP94 Ortaöğretim Kurumlarının Ahşap Doğrama Teknolojisi, İç Mekan ve Mobilya Teknolojisi, Mobilya İskeleti ve Döşemesi programlarının birinden mezun olmak veya Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir programından mezun olup, MEB onaylı Ağaç İşleri- Mobilyacılık Ustalık veya Kalfalık Belgesine sahip olmak.
D06 Destek Personeli 1 Ortaöğretim KPSSP94 Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü, Bobinaj, Elektromekanik Taşıyıcılar Bakım Onarım, Yüksek Gerilim Sistemleri programlarının birinden mezun olmak veya Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir programından mezun olup, MEB onaylı Elektrik Tesisatçısı belgesine sahip olmak.
D07 Destek Personeli 1 Ortaöğretim KPSSP94 Ortaöğretim Kurumlarının İklimlendirme Sistemleri, Soğutma Sistemleri, Yapı Tesisat Sistemleri programlarının birinden mezun olmak veya Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir programından mezun olup, MEB onaylı Sıhhi Tesisatçı belgesine sahip olmak.
D08 Destek Personeli 3 Ortaöğretim KPSSP94 Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir programından mezun olmak. (alınacak personel temizlik hizmetlerinde çalıştırılacaktır.)
KG01 Koruma ve Güvenlik Görevlisi 3 Lisans KPSSP3 Yükseköğretim Kurumlarının herhangi bir lisans programından mezun olup, Özel Güvenlik Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel
Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak.
KG02 Koruma ve Güvenlik Görevlisi 4 Önlisans KPSSP93 Yükseköğretim Kurumlarının Özel Güvenlik ve Koruma programından mezun olmak, son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak veya Yükseköğretim Kurumlarının herhangi bir önlisans programından mezun olup, Özel Güvenlik Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak.
KG03 Koruma ve Güvenlik Görevlisi 3 Ortaöğretim KPSSP94 Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir programından mezun olup. Özel Güvenlik Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına sahip olmak.
BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANACAK ŞARTLAR:
Genel Şartlar:
1)657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,
2)Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak.
3)2020 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak, lisans düzeyi için KPSSP3, ön lisans düzeyi için KPSSP93 ve ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Adayların KPSS puanının, başvurduğu ilanın KPSS puan türünde uygun olması gerekmektedir.
4)Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
5)Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması.
6)Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 6. maddesi gereğince “İşe alınması açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birinin taşımadığının sonradan anlaşılması, işe alınma açısından gerekli olan niteliklerden herhangi birini sonradan kaybetmesi…” hallerinde hizmet sözleşmesi kurumca tek taraflı olarak feshedilir.
7)Görevini yapmasına engel hastalığı bulunmamak.
BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:
Adaylar başvurularını ilanın Resmî Gazete’ de yayımlandığı tarihten itibaren on beş gün içinde (mesai saati bitimine kadar) Hakkari Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına ŞAHSEN yapacaklardır. Süresi içerisinde yapılmayan başvurular, eksik belge ile yapılan başvurular, nitelikleri uygun olmayan adayların başvuruları ile posta, fax veya internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır. Adaylar Sadece tek bir unvan için nitelik kodu belirterek başvuru yapacaklardır. Birden fazla nitelik kodlu unvana başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır.
Başvuru Başlangıç : 07.12.2021
Başvuru Bitiş : 21.12.2021
Başvuru Adresi : Hakkari Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Merzan Mah. Küçük Sanayi Sitesi Arkası 433. Sokak No: 51 Merkez/Hakkari
Tel : (Santral) 0438 212 12 12 (Dahili) 1202-1208
BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER:
1)Başvuru Formu Üniversitemiz internet sayfasından temin edilecektir. (Fotoğraflı ve imzalı), (Nitelik kodu ve unvanı belirtilmek zorundadır),
2)Nüfus cüzdanı / T.C. kimlik kartı fotokopisi (Net ve okunur olmalıdır.)
3)Diploma fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi (e-Devlet çıktısı kabul edilecek olup, sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.)
4)2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi , (Sorgulama kodu net ve okunur olmalıdır.)
5)Askerlik Durum Belgesi (Erkek adaylar için), (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilecektir.)
6)Adli Sicil Kaydı (e-Devletten resmi kurum / memuriyet seçeneği kullanılmalı)
7)Başvurulan unvanda isteniyor ise, iş tecrübesini gösterir onaylı belge/ katılım belgesi/sertifika.
8)Detaylı Hizmet Dökümü (e-Devletten SGK tescil ve hizmet dökümü / barkotlu belge oluştur seçeneği kullanılmalı)
BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:
2020 KPSS (B) KPSS (P3), KPSS (P93), KPSS (P94) grubu puan sıralamasına (KPSS puanlarının eşit olması halinde mezuniyet tarihi önce olan, mezuniyet tarihlerinin de eşit olması halinde doğum tarihi büyük olan adaya öncelik tanınır.) göre hak kazanan adayın ismi başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 15 (on beş) iş günü içerisinde www.hakkari.edu.tr adresinden ilan edilecektir. İlan edilen kadronun 2 (iki) katı kadar yedek aday belirlenecektir.
Adayla hizmet sözleşmesi yapılacak olup sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayın sözleşmesi 1 (bir) ay içerisinde feshedilecektir. Sözleşme yapmaya hak kazanan adaylar, sonuçların ilan edilmesinden sonra istenecek belgeler, başvuru zamanı, evrakların teslim edilme şekli ve diğer şartlar Üniversitemiz www.hakkari.edu.tr adresinden ayrıca ilan edilecektir.
Atanmaya hak kazanan adayların, sonuçların ilan edilmesinden itibaren belirtilen süre içerisinde istenilen belgeler ile Hakkari Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı’na şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Bu süre içerisinde istenilen belgeleri teslim etmeyen veya müracaat etmeyen adaylar hakkını kaybetmiş sayılır.
Atanmaya hak kazanan adaylardan zamanında başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan başarı puanı dikkate alınarak sırasıyla yerleştirme yapılacaktır.
Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır. İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri uygulanır.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.