Dolar 19,1750
Euro 20,7916
Altın 1.214,64
BİST 4.812,93
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 17°C
Paz 18°C
Pts 16°C
Sal 8°C

Giresun Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Giresun Üniversitesi 25 Öğretim Üyesi Alım İlanı
12 Aralık 2021 2:07 pm
127

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Öğretim üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23., 24. ve 26. maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla:

PROFESÖR kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği başvuru formlarına özgeçmişlerini, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, lisans/yüksek lisans diploması, doktora ve doçentlik belgesi, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesine uygun doldurulan EK-2 yayın listesi ve puanlama tablosu, EK-3 Genel Değerlendirme tablosu, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten
doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan 1 adet fiziki dosyayı, 6 adet CD’ye veya USB belleğe yüklenmiş halde Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.

DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten başvuru formlarına özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi ve doçentlik belgesi, yabancı dil sınav sonuç belgesi, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesine uygun doldurulan EK-2 yayın listesi ve puanlama tablosu, EK-3 Genel Değerlendirme tablosu, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet fiziki dosyayı, 4 adet CD’ye veya USB belleğe yüklenmiş halde Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler.

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten başvuru formlarına özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi, varsa yabancı dil sınav sonuç belgesi, Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesine uygun doldurulan EK-2 yayın listesi ve puanlama tablosu, EK-3 Genel Değerlendirme tablosu, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 adet fiziki dosyayı, 4 adet CD’ye veya USB belleğe yüklenmiş halde kadronun ilan edildiği Fakülte Dekanlığına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak adaylar, başvuru dosyalarını Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin 5. maddesine uygun olarak hazırlayacaklardır. Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.

NOT:
1. Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna, 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesi kapsamında istihdam edilerek doktora veya sanatta yeterlilik eğitimlerini Üniversitemiz bünyesinde tamamlayanların başvuru hakkı bulunmamaktadır.
2. Giresun Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinin başvuru başlıklı 5. maddesinde “Aday, … başvurularını ilanda belirtilen birimlere şahsen yaparlar.” düzenlemesi yer almakla birlikte, dünyada ve ülkemizde yaşanılan pandemi süreci sebebiyle posta yoluyla yapılacak başvurularda kabul edilecektir.
3. Üniversitemiz Tıp Fakültesinde ilan edilen kadrolara müracaat eden adaylar atanmaları halinde Üniversitemiz ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Birlikte Kullanım Protokolü kapsamında afiliye olan hastanelerde görevlendirilecektir.

İlan Tarihi : 09.12.2021
Başvuru Tarihi : 09.12.2021
Son Başvuru Tarihi : 23.12.2021

BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVANI DER. AD. İLAN ŞARTI
1 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Kardiyoloji Anabilim Dalı Profesör 1 1 Koroner arter hastalığı ile ilgili prospektif çalışmaları olmak.
2 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Radyoloji Anabilim Dalı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Radyoloji alanında almış olup; Avrupa Radyoloji diplomasına sahip olmak ve Dual-Enerji BT konusunda çalışmaları olmak.
3 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Tıbbi Genetik veya Tıbbi Biyoloji alanında almış olup; Miyeloproliferatif Neoplazilerin genetiği ile ilgili çalışmaları olmak.
4 Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Beşeri ve Ekonomik Coğrafya Anabilim Dalı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Beşeri ve İktisadi Coğrafya alanında almış olup; nüfus, kentleşme, arazi kullanımı ve öğrenci hareketliliği üzerine çalışmaları olmak.
5 Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Biyoloji alanında almış olup; liken türlerinin enzim, antimikrobiyal ve antioksidan aktiviteleri üzerine çalışmaları olmak.
6 Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Analitik Kimya Anabilim Dalı Doçent 2 1 Doçentlik unvanını Kimya bilim alanında almış olup; Toplam Yansımalı X-ışınları Floresans (TXRF) ve Alevli Atomik Absorpsiyon Spektrofotometre yöntemleriyle ağır metallerin zenginleştirilmesi ve tayinleri üzerine çalışmaları olmak.
7 Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Genel Türk Tarihi Anabilim Dalı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Genel Türk Tarihi bilim alanında almış olup; Hindistan, Hindistan Türk Tarihi hakkında çalışmaları olmak.
8 Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Yakınçağ Tarihi Anabilim Dalı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Yakınçağ Tarihi Bilim alanından almış olup; Doğu Karadeniz Şehirleri tarihi üzerine çalışmaları olmak.
9 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Eğitim Programları ve Öğretim alanında almış olup; sınıf yönetimi ve öğretmen davranışları konularında çalışmaları olmak.
10 Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Fizik Eğitimi alanında almış olup; Pedagojik alan bilgisi ve fen öğretimi oryantasyonları konularında çalışmaları olmak.
11 Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı Doçent 3 1 Doçentlik unvanını Fen eğitimi alanında almış olup; bilimin doğası öğretimi, bilimsel soyutlama ve pedagojik formasyon öğretimi yetiştirme konularında çalışmaları olmak.
12 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Yönetim ve Strateji alanında almış olup; sosyal sorumluluklar konusunda çalışmaları olmak.
13 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset ve Sosyal Bilimler Anabilim Dalı Doçent 3 1 Doçentlik unvanını Siyasal Düşünceler bilim alanında almış olup; devlet teorileri, siyasal ideolojiler, siyasal düşünceler alanlarında çalışmaları olmak.
14 Teknik Bilimler MYO. Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Harita ve Kadastro Programı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Harita Mühendisliği alanında almış olup; Arazi Yönetimi ve Kadastro-Mülkiyet konularında çalışmaları olmak.
15 Teknik Bilimler MYO. Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Mimari Restorasyon Programı Doçent 1 1 Doçentlik unvanını Mimarlık Planlama ve Tasarım Temel alanında almış olup; Mimari Tasarım ve Kent Tarihi konularında çalışmaları olmak.
16 Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Doçent 3 1 Doçentlik unvanını Turizm alanında almış olup; toplu yemek teknolojisi, coğrafi işaretli gastronomik ürünler, yöresel gastronomik ürünler ve Doğu Karadeniz mutfağı ile ilgili çalışmaları olmak.
17 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 2 1 Çevirim içi risk alma eğilimi, uzaktan eğitim ve nitel veri analizi ile ilgili çalışmaları olmak.
18 Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 5 1 Özel Eğitim veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında doktora yapmış olup; üstün yetenekli çocukların eğitimi ile ilgili çalışmaları olmak.
19 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı olup; Deksmedetomidin ile ilgili çalışmaları olmak.
20 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Genel Cerrahi Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Genel Cerrahi uzmanı olup; Endoskopik işlemler alanında çalışmaları olmak.
21 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olup; Mikro Cerrahi konusunda sertifikası olmak ve Çocuk Ortopedisi konusunda çalışmaları olmak.
22 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Psikiyatri uzmanı olup; kamu kurumuna ait yataklı bir AMATEM’de çalışma deneyimi olmak, Major Depresif Epizod ve intihar davranışı üzerine çalışmaları olmak.
23 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Bölümü Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 1 1 Histoloji ve Embriyoloji alanında doktora yapmış olmak ve hücre transplantasyonu konusunda çalışmış olmak.
24 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 4 1 İşletme Anabilim Dalında doktora yapmış olmak. Örgütsel Bağlılık ve Tarım İşletmeciliği alanında çalışmaları olmak.
25 Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Bilgisayar Yazılımı Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi 4 1 Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği ya da Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanlarından birinde doktora yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.