Dolar 19,0237
Euro 20,5282
Altın 1.196,34
BİST 4.948,52
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 16°C

Giresun Üniversitesi 12 Öğretim Görevlisi Alım İlanı

Giresun Üniversitesi 12 Öğretim Görevlisi Alım İlanı
15 Kasım 2021 12:54 pm
414

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde öğretim elemanı alınacaktır.

GENEL ŞARTLAR
1.         657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2.         ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3.         Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine Üniversitemiz senatosu karar verir.

MUAFİYET
1.         Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav (ALES) şartı aranmaz.
2.         Meslek yüksekokullarının, yönetmeliğin 6 ıncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

BAŞVURU ŞEKLİ VE İSTENEN BELGELER
1.         Başvuru Formu (Başvuru Formuna Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının internet sitesinde Dokümanlar/Akademik Dokümanlar/Öğretim Görevlisi-Araştırma Görevlisi İlanı Başvuru Formu (http://pdb.giresun.edu.tr/tr/page/akademik-dokumanlar/2553) kısmından ulaşılabilir.)
2.         Özgeçmiş.
3.         Nüfus cüzdanı fotokopisi.
4.         Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi veya E-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet belgesi (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge).
5.         Lisans transkripti fotokopisi.( Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.)
6.         Yüksek lisans mezuniyet belgesi fotokopisi veya E-Devlet üzerinden alınacak mezuniyet belgesi (yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge)
7.         İki adet fotoğraf
8.         ALES Belgesi. (Sınav sonucunun açıklandığı tarih itibariyle son beş yıllık Merkezi Sınav (ALES) belgesi geçerlidir)
9.         Yabancı Dil Sonuç Belgesi (Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı)
10.       İlana göre tecrübe/deneyim şartı isteniyorsa çalışılan iş yerlerinden alanları ve görev yaptığı tarihleri gösterir imzalı belgeye SGK hizmet dökümü eklenerek teslim edilecektir.
11.       Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar vereceklerdir.)
12.       İlan özel şartlarında belirtilen belge ve sertifikalar.
13.       Giresun Üniversitesi Akademik Personel Adayı Aydınlatma Metni (Söz konusu metne Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının internet sitesinde Dokümanlar/Akademik Dokümanlar/ Giresun Üniversitesi Akademik Personel Adayı Aydınlatma Metni (http://pdb.giresun.edu.tr/tr/page/akademik-dokumanlar/2553) kısmından ulaşılabilir.)
NOT: Tüm belgelerin asılları sınavın kazanılması durumunda ibraz edilmek zorundadır. Başvuru evrakları iade edilmeyecek olup, belgelerin asıllarının verilmemesi gerekmektedir. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, yapıldıysa iptal edilecektir. Başvuruda bulunan aday bu şartı kabul etmiş sayılır.
İlk Başvuru Tarihi      : 15.11.2021
Son Başvuru Tarihi     : 29.11.2021
Ön Değerlendirme Sonuç Açıklama Tarihi : 07.12.2021
Giriş Sınavı Tarihi      : 14.12.2021
Sonuç Açıklama Tarihi           : 17.12.2021

SIRA NO BİRİMİ ÜNVANI DER. AD. ALES TÜRÜ VE PUANI YAB. DİL PUANI İLAN ŞARTLARI

1

Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Restoratif Diş Tedavisi ABD. Öğretim Görevlisi (Uygulamalı
Birim)

6

1

ALES- 70 SAY

50

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla Diş Hekimliği alanında en az 1 yıl deneyim sahibi olmak.

2

Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Endodonti ABD. Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)

6

1

ALES- 70 SAY

50

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla Diş Hekimliği alanında en az 1 yıl deneyim sahibi olmak.

3

Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Protetik Diş Tedavisi ABD. Öğretim Görevlisi (Uygulamalı
Birim)

6

1

ALES-70 SAY

50

Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla Diş Hekimliği alanında en az 1 yıl deneyim sahibi olmak.

4

İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü
Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Anabilim Dalı
Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)

4

1

ALES- 70 SÖZ

50

İlahiyat Fakültesi/İslami İlimler Fakültesi mezunu olup, Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak.

5

Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Programı

Öğretim Görevlisi (Ders Verecek)

5

1

ALES- 70 SAY

Fizik lisans, Fizik tezli yüksek lisans ve Fizik doktora mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrasında eğitim kurumlarında ders verme tecrübesine sahip olup, alternatif enerji kaynakları ve termoelektrik konusunda çalışmaları olmak.

6

Rektörlük
(Proje Destek ve Yönetim Koordinatörlüğünde görevlendirilmek üzere)

Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)

6

1

ALES- 70
SAY/ EA/ SÖZ

50

Tezli yüksek lisans mezunu olup, belgelendirmek kaydıyla ulusal ve uluslararası projelerde yürütücü veya araştırmacı veya proje koordinatörü veya proje danışmanı veya uzman olarak bizzat yer almış olmak

7

Rektörlük
(Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
/Öğrenci İşleri Daire Başkanlığında görevlendirilmek üzere)

Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)

5

1

ALES- 70 SAY

50

Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği lisans mezunu olup, bu alanların birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrası en az 1 yıl Bilgi İşlem Merkezlerinde bilişim personeli olarak deneyim sahibi olmak.

8

Rektörlük (Bilgi İşlem Daire Başkanlığında
görevlendirilmek üzere)

Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)

6

1

ALES- 70 SAY

50

Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümü lisans mezunu olup, Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanlarında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrası Sistem ve Network (Ağ) yönetimi alanında en az 1 yıl çalışma tecrübesine sahip olmak.

9

Rektörlük
(Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde görevlendirilmek üzere)

Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)

6

1

ALES- 70 SAY

50

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği lisans mezunu olup, tezli yüksek lisans yapmış olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrası en az 2 yıl yükseköğretim kurumlarında ders verme ve Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde deneyim sahibi olmak.

10

Rektörlük (Kütüphane ve
Dokümantasyon Daire
Başkanlığında görevlendirilmek üzere)
Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)

6

1

ALES- 70
SAY/ EA/ SÖZ

50

Tezli yüksek lisans mezunu olup, belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrası yükseköğretim kurumlarında en az 2 yıl kütüphanecilik deneyimine sahip olmak.

11

Rektörlük (Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite
Koordinatörlüğünde görevlendirilmek üzere)

Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)

6

1

ALES- 70
EA / SÖZ

50

İşletme lisans ve işletme tezli yüksek lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla yüksek lisans mezuniyeti sonrasında en az 1 yıl yazılım destek uzmanı olarak çalışmış olup, üniversite bilgi yönetim sistemleri konusunda deneyim sahibi olmak.

12

Rektörlük (Teknoloji Transfer Ofisinde görevlendirilmek üzere)

Öğretim Görevlisi (Uygulamalı Birim)

6

1

ALES- 70 SAY

50

Makine Mühendisliği lisans ve Makine Mühendisliği tezli yüksek lisans mezunu olmak. Belgelendirmek kaydıyla lisans mezuniyeti sonrası alanında en az 5 yıl deneyim sahibi olmak.

BAŞVURU YERİ VE SONUÇLARIN YAYINLANACAĞI İNTERNET ADRESİ :
Başvurular, kadro ilanının yapıldığı ilgili birimlerin aşağıda belirtilen adreslerine şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır. Belgesi eksik olan adayların müracaatları kabul edilmeyecektir. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Ön Değerlendirme Sonucu ve Giriş Sınavı Değerlendirme Sonucu kadro ilanının yapıldığı birimlerin aşağıda belirtilen internet adresinde yayınlanacaktır.

İLANDA YER ALAN BİRİM BAŞVURU ADRESİ SONUÇLARIN AÇIKLANACAĞI İNTERNET ADRESİ
Diş Hekimliği Fakültesi Giresun Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi
Nizamiye Mah. Mumcular Sok. No:1 28200 Merkez / GİRESUN
https://dhf.giresun.edu.tr/
İslami İlimler Fakültesi Giresun Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi
Güre Yerleşkesi Yeni Bina B. Blok 5. kat Merkez / GİRESUN
https://iif.giresun.edu.tr/
Tirebolu Mehmet Bayrak
Meslek Yüksekokulu
Giresun Üniversitesi Tirebolu Mehmet Bayrak Meslek
Yüksekokulu Körliman Mevki Tirebolu / GİRESUN
https://tmyo.giresun.edu.tr/
Rektörlük
(Proje Destek ve Yönetim Koordinatörlüğü
Giresun Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı
Güre Yerleşkesi Rektörlük Binası Güre Mah.
Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı Cad. No: 48 Merkez / GİRESUN
http://pdb.giresun.edu.tr/
Rektörlük
(Bilgi İşlem Daire Başkanlığı
Giresun Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı
Güre Yerleşkesi Rektörlük Binası Güre Mah.
Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı Cad. No: 48 Merkez / GİRESUN
http://pdb.giresun.edu.tr/
Rektörlük
(Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi)
Giresun Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı
Güre Yerleşkesi Rektörlük Binası Güre Mah.
Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı Cad. No: 48 Merkez / GİRESUN
http://pdb.giresun.edu.tr/
Rektörlük
(Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı)
Giresun Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Güre Yerleşkesi Rektörlük Binası Güre Mah.
Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı Cad. No: 48 Merkez / GİRESUN
http://pdb.giresun.edu.tr/
Rektörlük
(Akreditasyon, Akademik Değerlendirme ve Kalite Koordinatörlüğü)
Giresun Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Güre Yerleşkesi Rektörlük Binası Güre Mah.
Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı Cad. No: 48 Merkez / GİRESUN
http://pdb.giresun.edu.tr/
Rektörlük
(Teknoloji Transfer Ofisi)
Giresun Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı
Güre Yerleşkesi Rektörlük Binası Güre Mah.
Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı Cad. No: 48 Merkez / GİRESUN
http://pdb.giresun.edu.tr/
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.