Dolar 19,1781
Euro 20,9021
Altın 1.220,57
BİST 4.850,05
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı
28 Kasım 2021 4:27 pm
183

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.
İlan edilen kadrolara müracaat eden adayların başvurularının Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan ve (http://www.gantep.edu.tr) adresindeki “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine’’ uygun olması gerekmektedir. Bu kriterlere uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
* Profesör kadroları daimi statüde olup; adaylar başvurulan anabilim dalını ve başlıca araştırma eserini de belirten dilekçelerine ekleyecekleri, Doçentlik belgesi, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, beyanname formu ile puanlama formu ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarının 1 (bir) takımını fiziksel ortamda; dosyadaki tüm bilgi ve belgeleri de PDF formatında 7 (yedi) adet taşınabilir belleğe aktararak
Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır.
* Doçent kadroları daimi statüde olup, adaylar başvurulan anabilim dalını belirten dilekçelerine nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenim belgeleri, özgeçmiş, beyanname formu ile puanlama formu ve Doçentlik belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyaların 1 (bir) takımını fiziksel ortamda; dosyadaki tüm bilgi ve belgeleri de PDF formatında 5 (beş) adet taşınabilir belleğe aktararak Rektörlük Personel Daire Başkanlığına
başvuruda bulunacaklardır. Doçentlik kadrolarına başvuranlardan, Doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar; müracaat ettikleri Doçent kadroları için, Üniversitemizin talebi doğrultusunda, Üniversitelerarası Kurul tarafından oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
* Doktor Öğretim Üyesi kadroları için adaylar; başvurulan anabilim dalını belirten dilekçelerine, nüfus cüzdanı fotokopisi, özgeçmiş, beyanname formu ile puanlama formu, yabancı dil belgesi, öğrenim belgelerinin onaylı sureti, ayrıca bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyaların 1 (bir) takımını fiziksel ortamda; dosyadaki tüm bilgi ve belgeleri de PDF formatında 5 (beş) adet taşınabilir belleğe aktararak, kadronun ilan edildiği birime
başvuruda bulunacaklardır.
Üniversitemizin Senato Kararı gereğince “Üniversitemize Doktor Öğretim Üyeliğine atanmak için başvuran adayların ders verme yeteneklerini ölçmek amacıyla Üniversitemiz Rektörlüğünce oluşturulacak jüri tarafından, ilgili programa ilişkin eğitim dilinde 20 dakikalık ders verebilme sınavına katılması zorundadırlar.”
Yükseköğretim Kurumlarında yabancı dil öğretimi ve yabancı dille öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelik uyarınca yabancı dille eğitim verilen fakültelere ilan edilen öğretim üyelerinin; Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavları ile eş değerliği kabul edilen uluslararası yabancı dil sınavlarından 100 tam puan üzerinden asgari 85 puanla başarılı olması ve belgelendirilmesi gerekmektedir.
Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuran adayların dosyaları Üniversitemiz “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesinde” yer alan ve Rektörlüğümüzce kurulan Akademik Başvuru İnceleme Komisyonu (ABİK) tarafından değerlendirilecektir. Adaylar, ilana çıkılan kadrolardan yalnızca birine başvurabilecekler ve ilan şartlarında belirtilen hususların tamamını belgelendireceklerdir.
*** Tüm başvurular şahsen kabul edilecektir.
İlanımızın başvuru süresi Resmî Gazete’de yayımlanma tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.

 

NO UNVAN DER. FAKÜLTE/ REKTÖRLÜK/ MYO/ YO BÖLÜM ANABİLİM DALI / ANASANAT DALI AÇIKLAMA
1 PROFESÖR 1 SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR BÖLÜMÜ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ANABİLİM DALI DOÇENTLİĞİNİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR EĞİTİMİ ALANINDA ALMIŞ OLMAK, BEDEN EĞİTİMİ ALANINDA EPİSTEMOLOJİK İNANÇ KONUSUNDA ÇALIŞMIŞ OLMAK.
2 DOÇENT 1 MÜHENDİSLİK FAK. METALURJİ VE MALZEME
MÜHENDİSLİĞİ
MALZEME ANABİLİM DALI DOÇENTLİK UNVANINI İLGİLİ ALANDA ALMIŞ OLMAK.
3 DR. ÖĞRETİM ÜYESİ 1 TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIPBİLİMLERİ BÖLÜMÜ FARMAKOLOJİ ANABİLİM DALI İLGİLİ ALANDA DOKTORA YAPMIŞ VE FARMAKOGENETİK ALANINDA ÇALIŞMALAR YAPMIŞ OLMAK. YDS’DEN EN AZ 85 PUAN VEYA EŞDEĞERLİLİĞİ YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞINCA KABUL EDİLEN BİR SINAVDAN BU PUAN MUADİLİ PUANA SAHİP OLMAK.
4 DR. ÖĞRETİM ÜYESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ TEMEL İSLAM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ ARAP DİLİ VE BELAGATI ANABİLİM DALI SURİYE/AZEZ İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİNDE GÖREVLENDİRMEK ÜZERE; ARAPÇA VE FARSÇA DERS VEREBİLME DENEYİMİ OLMAK
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.