Dolar 19,1791
Euro 20,9317
Altın 1.221,33
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 13°C

Fırat Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Fırat Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
25 Aralık 2021 9:32 pm
122
Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemiz Birimlerine, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile 04.03.2014 tarihli ve 28931 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde Öğretim Elemanı alınacaktır. Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Üniversitemizin Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta yoluyla başvurmaları gerekmektedir.

Başvuru Adresi: Fırat Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı Merkez / ELAZIĞ
Duyuru Başlama Tarihi : 24.12.2021
Son Başvuru Tarihi : 07.01.2022
Ön değerlendirme Tarihi : 12.01.2022
Sınava Giriş Tarih : 17.01.2022
Sınav Açıklama Tarihi : 20.01.2022
Sonuçların açıklanacağı adres : www.firat.edu.tr
Başvuru için gerekli dilekçe örneği Üniversitemizin www.firat.edu.tr internet adresinde mevcuttur.

 

UNVANI====================>> ARŞ. GÖR. ÖĞR. GÖR. ALES YDS veya Eşdeğeri ALES Puan Türü AÇIKLAMA
BİRİMİ İLAN NO Anabilim Dalı Adet-Drc. Adet-Drc.
Mühendislik Fakültesi 2021/15 Yazılım Mühendisliği (Öncelikli Alan) 1-4 70 50 SAY Yazılım Mühendisliği veya Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olup, Yazılım Mühendisliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
2021/16 Bilgisayar Mühendisliği
Kuramsal Temelleri (Öncelikli Alan)
2-4 70 50 SAY Bilgisayar Mühendisliği mezunu olup, Bilgisayar Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak
2021/17 Bilgisayar Yazılımı (Öncelikli Alan) 1-4 70 50 SAY Bilgisayar Mühendisliği mezunu olup, Bilgisayar Mühendisliği alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak
2021/18 Hidrolik 1-5 70 50 SAY İnşaat Mühendisliği Bölümü Lisans Mezunu olmak. Hidrolik Anabilim Dalı’nda tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak
Teknoloji Fakültesi 2021/19 Yazılım Mühendisliği (Öncelikli Alan) 3-4 70 50 SAY Yazılım Mühendisliği Bölümü mezunu olup, Yazılım Mühendisliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak
2021/20 Adli Bilişim Mühendisliği 1-5 70 50 SAY Adli Bilişim Mühendisliği Bölümü mezunu olup, Adli Bilişim alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2021/21 Devreler ve Sistemler 1-5 70 50 SAY Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunu olup, ilgili alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak
İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi 2021/22 Alman Dili ve Edebiyatı 1-4 70 50 SÖZ Alman Dili ve Edebiyatı lisans mezunu olmak ve bu alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
2021/23 İngiliz Dili ve Edebiyatı 1-4 70 50 SÖZ İngiliz Dili ve Edebiyatı lisans mezunu olmak ve bu alanda tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
İlahiyat Fakültesi 2021/24 Arap Dili ve Belagati 1-6 70 50 SÖZ İlahiyat Fakültesi veya İslami İlimler Fakültesi mezunu olup, Arap Dili alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
İletişim Fakültesi 2021/25 Reklamcılık ve Tanıtım 1-6 70 50 SÖZ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü lisans mezunu olup, Halkla İlişkiler ve Tanıtım veya İletişim Bilimleri alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi 2021/26 Ebelik 1-5 70 50 SAY Ebelik Bölümü lisans mezunu olup, Ebelik alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
2021/27 Diyetetik 1-5 70 50 SAY Beslenme ve Diyetetik Bölümü Lisans mezunu olup, Beslenme ve Diyetetik alanında tezli yüksek lisans veya doktora yapıyor olmak.
Veteriner Fakültesi 2021/28 Dölerme ve Suni Tohumlama 1-5 70 50 SAY Veteriner Fakültesi mezunu olup, Dölerme ve Suni Tohumlama anabilim dalında doktora yapıyor olmak.
Rektörlük 2021/29 Rektörlük (Dijital Dönüşüm ve
Yazılım Ofisi) Uygulamalı Birim
1-2 70 50 SAY Yazılım Mühendisliği Bölümü mezunu olup, Yazılım Mühendisliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Yazılım geliştirme yöntemleri ile ilgili eğitim sertifikası bulunmak, Belgelendirmek kaydıyla lisans sonrası yazılım mühendisliği alanında en az 2 yıl deneyimine sahip olmak.
Sosyal Bilimler MYO 2021/30 Yerel Yönetimler Pr. 1-4 70 SÖZ Kamu Yönetimi alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.Yüksek öğretim kurumlarında ders verme tecrübesi olmak.
Sağlık
Hizmetleri MYO
2021/31 Odyometri 1-3 70 SAY Odyoloji bölümü lisans mezunu olmak. Odyoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak.
Elazığ Organize Sanayi Bölgesi
MYO
2021/32 Giyim Üretimi Teknolojisi 1-1 70 SAY Lisans, Yüksek Lisans ve Doktorasını Tekstil Mühendisliği alanında yapmış olmak,
Teknik Bilimler MYO 2021/33 İç Mekan Tasarımı 1-3 70 EA Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği veya Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmak. Tezli yüksek lisans yapmış olmak ve Belgelendirmek kaydıyla Yükseköğretim kurumlarında ders vermiş olmak.
2021/34 İş Sağlığı ve Güvenliği Pr 1-4 70 SAY Lisans ve tezli yüksek lisansını Makine Mühendisliği, Makine Eğitimi veya Otomotiv Mühendisiği alanlarının birinde yapmış olmak. A sınıfı İş
Güvenliği uzmanlık belgesine sahip olmak

 

Genel ve Özel Şartlar
1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
2) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.
3) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
4) Araştırma Görevlisi kadrosuna başvurabilmek için; sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak ve tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak gerekir
5) Öncelikli Alan Araştırma Görevlilerinin Giriş Sınavları Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 15. maddesine göre yapılacaktır.
6) Araştırma Görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Kanunun 50/d maddesine göre atama yapılacaktır.
7) Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.

İstenilen Belgeler
1- Özgeçmiş
2- Dilekçe (www.firat.edu.tr sayfasında temin edilebilir.)
3- 1 Adet Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı)
4- Nüfus Cüzdan Fotokopisi
5- Lisans Mezuniyet Belgesi (Onaylı veya Fotokopisi ile e-Devlet çıktısı ile birlikte)
6- Tezli Yüksek Lisans Belgesi (İlan şartında belirtilen alanı gösterir Onaylı resmi belge)
7- Doktora Belgesi (İlan şartında belirtilen alanı gösterir onaylı resmi belge)
8- Lisans Transkript Belgesi (Aslı veya Onaylı)
9- ALES Belgesi
10- Yabancı Dil Belgesi (KPDS/ÜDS/YÖKDİL/YDS)
11- Askerlik Terhis veya Tecil Belgesi
12- İlan Şartında Deneyim veya Hizmet İsteniyorsa Onaylı Hizmet Belgesi
13- Adli Sicil Belgesi

Muafiyet
1- Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda (deneyiminin uzmanlık alanları ile ilgili olması kaydıyla), yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.
2- Meslek yüksekokullarının, bu yönetmeliğin 6. maddesinin 4. fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

ÖNEMLİ NOTLAR
1- Başvurunun, şahsen veya posta ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına yapılması gerekmektedir.
2- Sonuçlar Üniversitemizin internet adresinde (www.firat.edu.tr) yayımlanacaktır. İnternet adresimizde yapılacak duyuru tebligat niteliğinde olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır
3- Postadaki gecikmelere, eksik bilgi ve belge ile intikal eden başvurulara ve gerçeğe aykırı beyan ihtiva eden başvurulara ilişkin sorumluluk başvurana aittir.
4- İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir. Bu kişiler hakkında yasal işlem yapılacaktır.
5- e-Devlet Kapısı (www.turkiye.gov.tr)’ndan alınan kare kodlu mezun belgesi ve öğrenci belgeleriyle başvuru yapılabileceği, söz konusu belgelerin doğruluğunun yükseköğretim kurumlarınca sorgulanarak ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında bu belgelerin kullanılabileceği, ancak atanmaya hak kazanılması halinde diploma, mezuniyet belgesi veya öğrenci belgesinin asıl veya onaylı suretini getirmesi gerekmektedir.
6- Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuru yapan adayların tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.
7- İdarenin uygun gördüğü takdirde İlanın her aşaması iptal edilebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.