Dolar 19,1847
Euro 20,8885
Altın 1.219,30
BİST 4.816,19
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu
İstanbul
19°C
Az Bulutlu
Cts 18°C
Paz 16°C
Pts 15°C
Sal 8°C

Eskişehir Teknik Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Eskişehir Teknik Üniversitesi 10 Öğretim Üyesi Alım İlanı
6 Aralık 2021 8:02 pm
106

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden

Üniversitemize bağlı birimlerin aşağıda belirtilen açık olan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yüksek öğretim Kanunu’nun 23., 24., 26. maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ile “Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” uyarınca Profesör, Doçent (Devamlı Statüde) ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

Profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi adaylarının dilekçelerine (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini dilekçelerinde belirteceklerdir.) 2 adet fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim belgesi, askerlik durumlarını gösteren belge ile birlikte Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin; profesör adayları için 14. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 6 adet dosyayı, doçent adayları için 9. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı ve doktor öğretim üyesi adayları için 6. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı elektronik ortamda (flash bellek içerisinde) ekleyerek, ilanın yayımlandığı tarihi izleyen 15 gün içinde “Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İki Eylül Kampüsü – ESKİŞEHİR” adresine ‘şahsen’ teslim etmeleri gerekmektedir.

“Doçentlik kadrolarına başvuranlardan; 6 Mart 2018 tarihli ve 30352 sayılı Resmİ Gazete’de yayımlanan 7100 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında, doçentlik unvanını Üniversiteler arası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar; müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversiteler arası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların kadrolara atamaları yapılmayacaktır.

” Yabancı dille öğretim yapılan bölümlerde “Yüksek öğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 8/7. maddesi hükümleri uygulanacaktır. Adaylar, şartları uyan kadrolardan sadece birine başvurabilecektir. İlan hakkındaki gerekli bilgilere, Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://www.eskisehir.edu.tr internet adresimizin “Duyurular” bölümünden ulaşılabilir.

 

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM/
ANASANAT DALI   PROGRAM
UNVANI ADET AÇIKLAMA
FEN FAKÜLTESİ İSTATİSTİK İSTATİSTİK TEORİSİ AD. DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Adayların, doktorasını İstatistik Teorisi alanında tamamlamış ve sansürlü regresyon modelleri konusunda çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir.
HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİ PİLOTAJ PİLOTAJ AD. DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Adayların, doktorasını Sivil Havacılık Yönetimi alanında tamamlamış ve uçak rotalama konularında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Adayların, doktorasını Havacılık Elektrik ve Elektroniği alanında tamamlamış ve uçak motor performans modellemesi konusunda çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR BİLİMLERİ AD. DOÇENT 1 Adayların, doçentlik unvanını Bilgisayar Mühendisliği veya Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanında almış, örüntü tanıma konusunda çalışmalar yapmış olması gerekmektedir. Eğitim dili %100 İngilizce’dir.
BİLGİSAYAR DONANIMI AD. DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Adayların, doktorasını Bilgisayar Mühendisliği alanında tamamlamış ve bilgi erişimi ve öneri sistemleri konusunda çalışmalar yapmış olması gerekmektedir. Eğitim dili %100 İngilizce’dir.
BİLGİSAYAR YAZILIMI AD. DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Adayların, doktorasını Bilgisayar Mühendisliği veya Bilgisayar Bilimi alanında tamamlamış ve akıllı ulaşım sistemleri konusunda çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir. Eğitim dili %100 İngilizce’dir.
ELEKTRİK- ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ TELEKOMÜNİKASYON AD. DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Adayların, doktorasını Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanında tamamlamış ve RF algılama konusunda çalışmalar yapmış olması gerekmektedir. Eğitim dili %100 İngilizce’dir.
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ MEKANİK AD. DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Adayların, doktorasını İnşaat Mühendisliği alanında tamamlamış ve aktif yapısal kontrol sistemleri konusunda çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
ULAŞTIRMA MESLEK YÜKSEKOKULU ULAŞTIRMA HİZMETLERİ RAYLI SİSTEMLER İŞLETMECİLİĞİ PR. DR. ÖĞR. ÜYESİ 1 Adayların, doktorasını İşletme Mühendisliği alanında tamamlamış ve Raylı Sistemler üzerine çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
YER VE UZAY BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ YER BİLİMLERİ VE DEPREM MÜHENDİSLİĞİ AD. PROFESÖR 1 Adayların, doçentliğini Yer Bilimleri ve Mühendisliği Bilim alanından almış ve kütle hareketleri konusunda çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.