Dolar 19,1893
Euro 20,9111
Altın 1.221,99
BİST 4.896,07
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Çok Bulutlu
İstanbul
14°C
Çok Bulutlu
Cum 19°C
Cts 17°C
Paz 17°C
Pts 13°C

Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
4 Aralık 2021 4:28 pm
96

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve nitelikleri belirtilen kadrolara; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile bu Kanun’a dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Kadrolarına Atama ve Yükseltme Kriterleri’nde belirtilen şartları sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.
Başvuru Şartları:
•  Doçent kadroları daimi statüdedir. Doçent kadrosuna müracaat eden adayların https://erzurum.edu.tr/menu/formlar26 adresinden ulaşılabilecekleri başvuru  formunu  doldurmaları,  ayrıca  başvurmak  istedikleri  birim  ve  anabilim  dalını  belirten  dilekçelerine;  özgeçmişlerini,  doçentlik  belgesinin  onaylı örneğini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanının fotokopisini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini ve yönetimlerinde biten ve devam eden yüksek lisans ve doktora çalışmalarının listelerini içeren dosyaya Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Kriterlerine göre word formatında hazırlanmış puan cetvelini ekleyip, elektronik başvuru dosyasını oluşturacaklardır. Bu dosyadan 1 (bir) adet basılı olarak, 3 (üç) adet elektronik ortamda (CD/Flash Bellek) hazırlayarak şahsen/posta ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.
•  Doktor Öğretim Üyesi kadroları için müracaat edecek adayların, başvuru formuna https://erzurum.edu.tr/menu/formlar26 adresinden ulaşılabilir. Başvurmak istedikleri birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; özgeçmişlerini, doktora belgesinin onaylı örneğini, 2 adet fotoğrafını, nüfus cüzdanının fotokopisini, yabancı dil belgesini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları içeren dosyaya Öğretim Üyeliğine Atama ve Yükseltme Kriterlerine göre word formatında hazırlanmış puan cetvelini ekleyip, elektronik başvuru dosyasını oluşturacaklardır. Bu dosyadan 1 (bir) adet basılı olarak, 3 (üç) adet elektronik ortamda (CD/Flash Bellek) hazırlayarak şahsen/posta ile ilgili Dekanlığa başvurmaları gerekmektedir.

Genel Açıklamalar:
1)   Adayların 657 saylı Devlet Memurları Kanunun 48’inci maddesindeki genel şartları ve ilanda belirtilen özel şartları taşımaları gerekmektedir.
2)   Adayların mecburi hizmet yükümlülüğünün bulunmadığına dair belgeyi müracaat sırasında ilgili birime vermeleri gerekmektedir.
3)   Profesör ve Doçent unvanına sahip öğretim üyeleri, sahip olduğu unvanlardan daha alt unvanlı kadrolara başvuramazlar.
4)   Bir aday birden fazla kadroya başvuramaz. Aksi takdirde tüm başvuruları geçersiz sayılır.
5)   Yabancı  ülkelerde  alınan  diplomaların  Üniversitelerarası  Kurulca  denkliğinin  onaylandığına  dair  belgelerin  müracaat  dosyasına  eklenmesi gerekmektedir.
6)   Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
7)   Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.
8)   Son  başvuru  tarihi  ilanın  Resmî  Gazete’de  yayımlandığı  tarihten  itibaren  15  (on  beş)  gündür.  Başvurular  şahsen  veya  posta  ile  yapılabilir. Zamanında yapılmayan, eksik belge ile yapılan başvurular ve postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

Not: Son başvuru tarihi tatil gününe denk geliyor ise bir sonraki iş günü son gün olarak değerlendirilecektir.

İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALİ DERECE ADET UNVAN İLAN ŞARTİ
MÜHENDİSLİK VE MİMARLİK FAKÜLTESİ Elektrik- Elektronik Mühendisliği Elektronik 3 1 Dr. Öğr. Üyesi Lisans ve doktora öğrenimini Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında yapmış olup Makine Öğrenmesi ile güç sinyallerinin işlenmesi konularında çalışmaları bulunmak
Kimya Mühendisliği Kimya Mühendisliğı̇ 1 1 Doçent Doçentliğini Kimya Mühendisliği alanında almış olup Kimya Mühendisliği, biyomedikal ve nanoteknoloji alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Mimarlık Mimarlık 3 1 Dr. Öğr. Üyesi Üniversitelerin Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinin Mimarlık veya Şehir ve Bölge Planlama bölümlerinin birinden mezun olup Mimarlık veya Şehir ve Bölge Planlama alanında doktora yapmış olmak. Kentsel tasarım ve kent politikaları alanında çalışmaları bulunmak.
Mimarlık 3 1 Dr. Öğr. Üyesi Üniversitelerin Mühendislik ve Mimarlık Fakültelerinin İç Mimarlık bölümünden mezun olup İç Mimarlık Anasanat Dalında Sanatta Yeterlik yapmış olmak. Malzeme, Üretim Teknolojileri ve Tasarım alanında çalışmaları bulunmak.
FEN FAKÜLTESİ Temel Bilimler Temel Bilimler 1 1 Doçent Doçentliğini Organik Kimya alanında almış olup Sülfamit türevlerinin sentezi ve aktivitelerinin tayini üzerine çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLİK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Hemşirelik Psikiyatri Hemşireliği 3 1 Dr. Öğr. Üyesi Hemşirelik bölümü lisans mezunu olup Psikiyatri Hemşireliği alanında doktora yapmış olmak ve şizofreni ile ilgili çalışmaları bulunmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Dili̇ ve Edebiyatı 3 1 Dr. Öğr. Üyesi Lisans ve lisansüstü öğrenimini İngiliz Dili ve Edebiyatı veya Amerikan Kültürü ve Edebiyatı alanında yapmış olup Çağdaş Amerikan romanı üzerine çalışmaları bulunmak.
Tarih Orta Çağ Tarihi 1 1 Doçent Doçentliğini Orta Çağ Tarihi alanında almış olup Orta Çağ İran tarihi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.