Dolar 19,0247
Euro 20,5303
Altın 1.193,39
BİST 4.953,42
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 17°C

Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Erzurum Teknik Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı
13 Haziran 2022 10:16 pm
174
Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI
Üniversitemizin aşağıda yazılı birimlerine, 10.07.2018 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümlerine göre öğretim görevlisi alınacaktır.
Başvuru Başlangıç Tarihi : 13.06.2022 Sınava Giriş Tarihi : 04.07.2022
Başvuru Bitiş Tarihi : 27.06.2022 Sonuç Açıklama Tarihi : 07.07.2022
Ön Değerlendirme Açıklama Tarihi : 30.06.2022 Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi : https://erzurum.edu.tr
Başvuru Şekli : Başvurular şahsen veya posta ile ilgili birimlere yapılacaktır. Postadaki gecikmelerden ve eksik belgelerden üniversite sorumlu değildir.
GENEL ŞARTLAR
1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES’ten en az 70, Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- Öğretim Görevlileri için; Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanlarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 6/4’üncü maddesine göre Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.
4- Araştırma Görevlileri için; Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir.
5- Adayların Not Döküm Belgelerindeki (Transkript) dörtlük/beşlik not sistemlerinin dönüşümü Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlilik tablosuna göre belirlenir. Not sisteminin yüzlük olması halinde yüzlük not esas alınır. Not döküm belgesinde hem dörtlük/beşlik hem de yüzlük not sistemi olması halinde ilgili tarihte mezun olunan üniversitenin kullandığı ve adayın mezun olduğu resmi not sistemi esas alınır.

ÖZEL ŞARTLAR
1-Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlilik eğitimi öğrencisi olmak gerekir.
2-Lisansüstü eğitim öğrencilik azami süresi dolan ve ilgili yönetmelikler gereğince azami süreleri yeniden başlayanlar ile azami sürelerinin dolması nedeniyle kadro ile ilişikleri kesilen araştırma görevlileri, ilan edilen araştırma görevlisi kadrolarına müracaat edemezler.

ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ / ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İLAN ŞARTLARI

BİRİMİ BÖLÜM ANABİLİM DALI ADET KADRO DERECESİ UNVAN ALES
PUAN TÜRÜ
İLAN ŞARTI
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ Bı̇lgı̇sayar Mühendı̇slı̇ ğı̇ Bı̇lgı̇sayar Mühendı̇slı̇ ğı̇ 1 6 Arş. Gör. Say. Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olup Bilgisayar Mühendisliği alanında
lisansüstü eğitim yapıyor olmak.
Havacılık ve Uzay Mühendisliği Havacılık ve Uzay Mühendisliğı̇ 1 6 Arş. Gör. Say. Uçak Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Havacılık Elektrik ve Elektronik veya Uçak Gövde Motor Bölümlerinin birinden lisans mezunu olup Uçak Mühendisliği, Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Havacılık Elektrik ve Elektronik, Uçak Gövde Motor veya Havacılık Bilimi ve Teknolojileri alanlarının
birinde lisansüstü eğitim yapıyor olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ Beslenme ve Diyetetik Toplu
Beslenme Sı̇stemlerı̇
1 6 Arş. Gör. Say. Beslenme ve Diyetetik bölümü lisans
mezunu olup Beslenme ve Diyetetik alanında lisansüstü eğitim yapıyor olmak.
Hemşı̇relı̇ k Hemşı̇relı̇ k
Esasları
1 6 Arş.
Gör.
Say. Hemşirelik Esasları alanında lisansüstü
eğitim yapıyor olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ Türk Dilı̇ ve Edebiyatı Yenı̇ Türk Dı̇ lı̇ 1 6 Arş. Gör. Söz. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu olup Yeni Türk Dili alanında yüksek lisans yapıyor olmak.
YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU Yabancı Diller Yabancı Diller 2 6 Öğr. Gör. Söz. İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültür ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi, İngilizce Mütercim Tercümanlık bölümlerinin herhangi birinden lisans ve yüksek lisans mezunu olmak.
KADROLARA BAŞVURACAK ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER:
1- Öğretim Elemanı Başvuru Formu (https://erzurum.edu.tr/menu/formlar26 web adresinden alınabilir.)
2- Özgeçmiş,
3- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
4- Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge)
5- Lisans Transkripti (onaylı)
6- ALES belgesi (ÖSYM’nin internet sayfasından alınan tarih ve doğrulama kodu bulunan orijinal belge) Sonuçların açıklandığı tarihten itibaren beş yıl geçerlidir.
7- İki adet fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık olmalı)
8- Yabancı Dil Belgesi (Doğrulama kodu bulunan orijinal belge)
9- Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hizmet Takip Programından (HİTAP) alınan onaylı Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar için)
10- Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (e-Devlet vb.)
11- Erkek adaylar için askerlik durumlarını gösterir belge
12- Özel şart olması halinde özel şarta ilişkin belgeler
13- Tecrübe şartı ile ilgili güncel tarihli SGK çıktısı ile birlikte onaylı belge
14- Adayların ilan edilen kadro derecesine atanabilmesi için gerekli yasal şartları taşımaları gerekmektedir.
15- İlan şartında belirtilen alanda lisansüstü öğrenim gördüğüne dair öğrenci belgesi. Öğrenci belgesinde ilgili alan belirtilmediği takdirde, o alanda lisansüstü öğrenim gördüğüne dair güncel tarihli resmi yazı. (Araştırma Görevlileri için)
Not: Son başvuru tarihi tatil gününe denk geliyor ise bir sonraki iş günü son gün olarak değerlendirilecektir.

ÖNEMLİ NOTLAR:
1- Başvurunun şahsen veya posta ile ilgili birimlere yapılması gerekmektedir.
2- Sonuçlar üniversitenin internet adresinde (https://erzurum.edu.tr) yayımlanacaktır. İnternet adresinde yapılacak duyuru tebligat niteliğinde olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
3- Onaylı istenen belgelerin noterden veya resmi kurumlar tarafından “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması gerekmektedir. e-Devlet üzerinden alınan belgeler de geçerlidir.
4- Adaylar üniversite tarafından ilan edilen kadrolardan sadece birine başvuru yapabilir. Birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
5- Postadaki gecikmelerden üniversite sorumlu değildir. Eksik bilgi ve belge ile gerçeğe aykırı beyan ihtiva eden başvurularda sorumluluk adaya aittir.
6- İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir. Bu kişiler hakkında yasal işlem yapılacaktır.
7- İdare gerekli gördüğü takdirde “İlanı” her aşamasında iptal etme hakkına sahiptir.
8- Araştırma Görevlisi kadrolarına 2547 sayılı Kanunun 50. maddesinin (d) fıkrası kapsamında atama yapılacaktır.
9- Adayların Devlet Hizmeti Yükümlülüğünün bulunmaması gerekmektedir.
10- Atanmaya hak kazanan Aday/Adayların tüm belgeleri onaylı olmak zorundadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.