Dolar 18,8197
Euro 20,3115
Altın 1.128,47
BİST 4.997,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 5°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
5°C
Hafif Yağmurlu
Pts 2°C
Sal 2°C
Çar 5°C
Per 6°C

Doğuş Üniversitesi Öğretim Elemanı Alım İlanı

Doğuş Üniversitesi Öğretim Elemanı  Alım İlanı
5 Mart 2022 8:00 pm
85
Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden
2547 sayılı Yükseköğretim Kanununda belirtilen koşullar ile 09.11.2018 tarihli 30590 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri ve 17 Nisan 2020 tarih ve 31102 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” maddesi uyarınca, ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ve ÖĞRETİM GÖREVLİSİ alınacaktır.

ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:
1- ALES ‘ten en az 70 puan almış olmak.
2- En az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak.
3- Yabancı Diller Birimi için YDS’den veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 85 puan veya muadili bir puan almış olmak.

ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:
1- ALES sınavından en az 70 puan almış olmak
2- YDS’den veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 50 puan veya muadili bir puan almış olmak (İngilizce eğitim veren bölümler için YDS’den veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 85 almış olmak).
3- Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:
1- Başvuru Dilekçesi (Dilekçe, başvurulan kadro ve iletişim bilgilerini içeren ıslak imzalı olmalıdır.)
2- YÖK Formatında Türkçe Özgeçmiş
3- Öğrenim Belgeleri (Lisans-Yüksek Lisans -Doktora diploma ve Lisans transkript belgesinin aslı ya da onaylı örneği, öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi)
4- ALES Belgesi (ALES muafiyeti için, görev yapılan Yükseköğretim Kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı)
5- YDS veya Eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca Kabul Edilen Sınav Belgesi
6- Nüfus Cüzdan Fotokopisi
7- 2 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı)
8- SGK Hizmet Dökümü (e-Devlet üzerinden alınan barkodlu belge)
9- Adli Sicil Kaydı Belgesi

İLANIMIZIN;
Başvuru Tarihi : 04.03.2022
Son Başvuru Tarihi : 18.03.2022
Ön Değerlendirme Tarihi : 21.03.2022
Giriş Sınavı Tarihi : 23.03.2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 25.03.2022
– Yurt dışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
– Ön değerlendirme ve giriş sınavı sonuçları belirtilen sonuç açıklama tarihlerinde www.dogus.edu.tr adresinde yayımlanacaktır.
– Belirtilen şartları taşıyanlar bölüm ile ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurabilirler. Kargo veya postadan kaynaklı gecikmeler dikkate alınmayacak olup gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru evraklarının son başvuru zamanı olan 18.03.2022 Cuma günü saat 17:30’a kadar ilgili dekanlık veya müdürlüğe ulaştırılmış olması gerekmektedir.
BAŞVURU ADRESİ:
Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü / Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı – Dudullu Yerleşkesi: Dudullu OSB Mah. Natoyolu Cad. N:265/1 34775 Ümraniye İstanbul Tel: 444 79 97 / www.dogus.edu.tr

Fakülte Bölüm/ Program Unvan Kadro ALES ALES
Puan Türü
YDS Özel Koşullar
Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik (İngilizce) Araştırma Görevlisi 1 70 Herhangi bir puan türü 85 Grafik, Grafik Tasarım / Tasarımı, Görsel İletişim Tasarımı alanlarının birinden lisans mezunu olmak ve ilgili alanlardan birinde tezli yüksek lisans
yapmış veya yapıyor olmak.
Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Öğretim Görevlisi 1 70 Herhangi bir puan türü İşletme, İktisat, Uluslararası Ticaret, Uluslararası İşletmecilik, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Dış Ticaret bölümlerinin birinden lisans mezunu olup, bu alanlardan birinde tezli yüksek lisans yapmış olmak ve bu alanlardan birinde doktora yapıyor
olmak.
Adalet Öğretim Görevlisi 1 70 Herhangi bir puan türü Hukuk Fakültesi lisans mezunu olup Özel Hukuk alanında tezli yüksek
lisans yapmış olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.