Dolar 20,0149
Euro 21,5588
Altın 1.252,98
BİST 4.580,67
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Hafif Yağmurlu
İstanbul
21°C
Hafif Yağmurlu
Pts 21°C
Sal 23°C
Çar 24°C
Per 23°C

Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Çankaya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
26 Mart 2022 8:42 pm
574
Çankaya Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemizin aşağıda gösterilen bölümlerine 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyan, 2547 sayılı Kanunun 26, 23 ve 31. maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesi ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uyarınca öğretim elemanları alınacaktır.
Kriterlere “https://www.yok.gov.tr/Documents/Akademik/AtanmaKriterleri/cankaya_kriter.pdf” sayfasından ulaşılabilir.
Fakülte / MYO Bölüm / Program Unvan Kadro
Sayısı
Açıklama
Çankaya Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Programı Prof. Dr. 1 Doçent unvanını aldıktan sonra; Yükseköğretim Kurumlarının Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği İngilizce lisans programlarında 8 yıldan daha fazla süre ile tam zamanlı öğretim üyesi olarak, teorik ve uygulamalı ders vermiş olmak, Yapay Zekâ ve Bilgi Sistemleri alanında uygulamaya yönelik güncel çalışmaları ve SCI veya SCI-E’de taranan dergilerde en az birinde başlıca veya sorumlu yazar (corresponding author) olmak koşuluyla bilimsel eserleri bulunmak,
TÜBİTAK (1001 veya 1003 Destek Programlarında) ve Avrupa Birliği projelerinde en az bir tanesi yürütücülük olmak üzere görevler almış olmak.
Yabancı dil düzeyi için YDS veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az 85 eşdeğeri puan almış olmak.
Dr. Öğr.
Üyesi
1 Bilgisayar, Yazılım veya Elektronik Mühendisliği alanında doktora derecesine sahip olmak, Yükseköğretim Kurumlarında bilgisayar programcılığı konularında lisans derecesinde ders vermiş olmak ve 5 yıldan daha fazla süre ile İngilizce programlarda tam zamanlı öğretim üyesi olarak çalışmış olmak, Sinyal işleme alanında uygulamaya yönelik güncel çalışmaları ve SCI veya SCI-E’de taranan dergilerde en az birinde ilk yazar veya sorumlu yazar (corresponding author) olmak koşuluyla bilimsel eserleri bulunmak, Yabancı dil düzeyi için YDS veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az 85 eşdeğeri puan almış olmak.
Mühendislik Fakültesi Bilgisayar
Mühendisliği
Öğr.Gör. 1 Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerinin Bilgisayar Mühendisliği alanında olması, Çoklu ortam veri tabancı yönetim sistemleri alanında SCI-E kapsamında dergi makalesi yayımlamış olması, Eğitim dili %100 ingilizce olan Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans ve lisansüstü dersler vermiş olması. ALES sayısal puan kategorisinde en az 70 puan almış olmak, yabancı dil düzeyi için YDS veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az 85 eşdeğeri puan almış olmak.
Üniversitemizin öğretim dili [(¹) işaretli bölümler hariç] ingilizcedir. Adayların eğitimöğretim, araştırma yapacak ve yaptıracak düzeyde ingilizce bilmeleri gerekmektedir. İngilizce bilgi düzeyi için “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8.madde 7. fıkrasında belirtilen şartlardan birini taşıdığını belgelemesi gerekmektedir.
Adaylar özgeçmişlerini, yayın listelerini, idarece onaylı diploma fotokopilerini (yurt dışından alınan diplomaların denklik belgelerini), ALES ve yabancı dil belgelerini, ders dökümünü (transkript) (aslı veya onaylı), nüfus cüzdanı örneğini, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair belgeyi, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını, yayınlarının bulunduğu derginin ilgili alan indekslerinde tarandığına dair belgelerini, atıflarını, varsa hakemliklerini kanıtlayan belgeleri kapsayan dosyadan bir adet düzenleyerek başvuru formu (http://pdb.cankaya.edu.tr/form/) ekinde Merkez Kampüs; Yukarıyurtçu Mahallesi Mimar Sinan Cad. No: 4 Etimesgut/ANKARA adresindeki Personel Daire Başkanlığına, şahsen teslim etmeleri gerekmekte olup posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Kamuda çalışan/çalışmış olanlar başvuru formu ile birlikte görev yapılan kurumdan alacakları disiplin bilgilerini de içeren onaylı sicil özetini eklemelidir. Başvuru süresi ilan tarihinden itibaren 15 gündür.

SINAV TAKVİMİ

Birim Duyuru
Başlama
Tarihi
Son Başvuru
Tarihi
Ön Değerlendirme
Tarihi
Sınav Giriş
Tarihi
Sonuç
Açıklama
Tarihi
Mühendislik Fakültesi / Bilgisayar Mühendisliği 23.03.2022 06.04.2022 08.04.2022 11.04.2022 13.04.2022
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.