Dolar 18,8288
Euro 20,3044
Altın 1.134,34
BİST 4.758,97
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 2°C
Kar Yağışlı
İstanbul
2°C
Kar Yağışlı
Sal 3°C
Çar 5°C
Per 5°C
Cum 5°C

Bursa Uludağ Üniversitesi 3 Öğretim Görevlisi Alım İlanı

Bursa Uludağ Üniversitesi 3 Öğretim Görevlisi Alım İlanı
6 Aralık 2021 8:13 pm
86
Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALIM İLANI
– Üniversitemize “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır.
Genel şartlar (İlgili Yönetmeliğin 6.Maddesi uyarınca)
(1) Bu Yönetmelik kapsamındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda;
a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
b) ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
(2) Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadroları hariç olmak üzere üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri, senato kararıyla, bu Yönetmelikte belirlenen ALES ve yabancı dil puan barajlarının
üzerinde bir puanı asgari puan olarak belirleyebilirler.
(3) Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine
eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
Özel şartlar (İlgili Yönetmeliğin 7. maddesi uyarınca)
(4) Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
(5) Meslek Yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarındaki öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak ya da lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında en az iki yıl tecrübe sahibi olmak şartı aranır.
(6) Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının uluslararası ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, en az bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 85 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır. (İlgili Yönetmeliğin 6. maddesinin 4. fıkrası uyarınca)
– İlanda belirtilen kadrolara başvuru için gerekli bilgi, belge ve sonuçlara üniversitemiz internet sayfası www.uludag.edu.tr ve http://www.uludag.edu.tr/personel adreslerinden ulaşılabilir.
– Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün olup başvuruların ilgili Birimlere şahsen veya posta yoluyla yapılması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır. İnternetten yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
– Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma ve ilanın her aşamasında iptal etme hakkını saklı tutar. Üniversite internet sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.
BİRİM BÖLÜM ABD/ PROGRAM KADRO ADEDİ KADRO DERECESİ KADRO UNVANI İLAN AÇIKLAMA
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ GELENEKSEL TÜRK SANATLARI BÖLÜMÜ HAT 3 1 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ
(Ders Verecek)
Geleneksel Türk Sanatları, İslam Tarihi ve Sanatları, Türk İslam Sanatları, Sanat Tarihi alanlarından birinde Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapmış olmak. Hat Sanatı konusunda çalışmalarını ve yetkinliğini belgelendirmek.

SINAV TAKVİMİ
DUYURU BAŞLAMA TARİHİ : 06.12.2021 Pazartesi
SON BAŞVURU TARİHİ : 20.12.2021 Pazartesi
ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇ AÇIKLANMA TARİHİ : 23.12.2021 Perşembe
GİRİŞ SINAV TARİHİ : 27.12.2021 Pazartesi
SONUÇ AÇIKLANMA TARİHİ : 29.12.2021 Çarşamba

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER
– Dilekçe
– Fotoğraf (1 adet )
– Özgeçmiş (1 adet)
– Nüfus Cüzdanı fotokopisi (1 adet)
– Sabıka Kaydı (1 adet)
– Lisans/Lisansüstü diploma fotokopisi (1 adet) (e-Devlet üzerinden barkotlu olarak alınabilir.)
– Mezuniyet notunu belirten lisans transkripti fotokopisi (1 adet)
– Öğrencilik durumunu gösterir belge (*)
– Yabancı Dil Belgesi (1 adet) (*)
– ALES Belgesi veya akademik kadroda çalıştığını gösteren belge (1 adet)
– Erkek adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge
– Hizmet Belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar getireceklerdir.)
– Alanlarında tecrübe sahibi olduğunu gösteren belge (*)
(*) İstenen Birim ve Unvanlar İçin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.