Dolar 18,8288
Euro 20,2927
Altın 1.133,95
BİST 4.872,73
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 2°C
Kar Yağışlı
İstanbul
2°C
Kar Yağışlı
Sal 3°C
Çar 4°C
Per 5°C
Cum 6°C

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 7 Öğretim Üyesi Alım İlanı
26 Aralık 2021 4:28 pm
89
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ELEMANI ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili maddeleri uyarınca öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi alınacaktır

İLAN NO BİRİM BÖLÜM ABD/PR. UNVAN DER AD ALES YAB DİL ÖZEL ŞARTLAR BAŞVURU YERİ
ÖG/2021-05 İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Öğr.Gör. (Ders Verecek) 4 1 SÖZ 70 50 Temel İslam Bilimleri alanında doktora yapmış olmak. Doktora sonrası, lisans düzeyinde Kur’an-ı Kerim okuma ve tecvid dersi vermiş olmak. Hafızlık Belgesi sahibi olmak. BAİBÜ İlahiyat Fakültesi Gölköy Kampüsü/BOLU
ÖG/2021-06 Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Nörolojik Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Öğr.Gör. (Ders Verecek) 4 1 SAY 70 50 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü lisans mezunu olup, Nöroloji Fizyoterapistliği bilim dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. BAİBÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Gölköy Kampüsü/BOLU
ÖG/2021-07 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Öğr.Gör. (Ders Verecek) 4 1 SAY 70 50 Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans sonrası yükseköğretim kurumlarında alanında en az 6 (altı) yıl deneyim sahibi olmak. Eğiticinin Eğitimi Belgesine sahip olmak.
ÖG/2021-08 Bolu Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon İnsan Kaynakları Yönetimi Öğr.Gör. (Ders Verecek) 4 1 SÖZ 70 _ Kamu Yönetimi lisans mezunu olup Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak. Lisans sonrası belgelendirmek kaydıyla eğitim/öğretim alanında en az 2 yıllık ders verme deneyimine sahip olmak. BAİBÜ Bolu Meslek Yüksekokulu Beşkavaklar Mah.
Çakmalar Cad. Şehir Kampüsü/BOLU
AG/2021/-10 Mimarlık Fakültesi Mimarlık Yapı Bilgisi Arş.Gör. 4 1 SAY 70 50 Mimarlık Fakültesi mezunu olup, Yapı Fiziği ve Malzemesi alanında doktora yapıyor olmak. BAİBÜ Mimarlık Fakültesi Gölköy
Kampüsü /BOLU
AG/2021/-11 Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Deneysel Psikoloji Arş.Gör. 4 1 EA 70 50 Psikoloji Bölümü lisans mezunu olmak. Psikoloji anabilim dalında tezli yüksek lisans yapıyor olmak. BAİBÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Gölköy
Kampüsü /BOLU
AG/2021/-12 İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Siyaset ve Sosyal Bilimler Arş.Gör. 4 1 EA 70 50 Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü lisans mezunu olup, Kamu Yönetiminde doktora yapıyor olmak. BAİBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Gölköy Kampüsü
/BOLU

Genel ve Özel Şartlar

1- Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beşyaşını doldurmamış olmak gerekir.
2- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımış olmak.
3- Devlet yükseköğretim kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora veya sanatta yeterlik eğitimi öğrencisi olmak şartı aranır.
4- Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
5- ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 50 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
6- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.

Muafiyet

Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

Açıklamalar

1- Araştırma Görevlisi kadrolarına atamalar 2547 sayılı Kanun’un 50 inci maddesinin (d) fıkrası uyarınca yapılacaktır.
2- e-Devlet üzerinden alınan kare kodlu belgeler başvurularda kabul edilecektir.
3- Eksik belgeli ve süresi içinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.
4- Başvurular şahsen veya posta yoluyla ilan edilen birime yapılacak olup, posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
5- Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir. Aynı ilan döneminde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.
6- Yabancı bir yükseköğretim kurumu mezunlarının, diplomalarının denkliğinin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylandığını gösterir belgeyi beyan etmeleri gerekmektedir.
7- Üniversitemiz web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz. İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını değiştirebilir veya iptal edebilir.

İstenilen Belgeler

1- Başvuru dilekçesi
2- Özgeçmiş
3- Nüfus cüzdanı fotokopisi
4- Fotoğraf (1 adet)
5- Diploma veya mezuniyet belgesi
6- Akademik personel ve lisansüstü eğitimi giriş sınavı (ALES) sonuç belgesi
7- Yabancı dil sınav sonuç belgesi (Yabancı dil şartı olan kadrolar için)
8- Öğrenci durum belgesi (Araştırma Görevlisi kadrolarına başvuracaklar için)
9- Lisans transkript
10-Hizmet belgesi (Halen bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlar için)
11-Deneyim şartı veya sertifika vb. kurs bilgisi aranan kadrolar için bu durumu kanıtlayıcı resmi belge

Sınav Takvimi

Başvuru Başlangıç Tarihi : 24.12.2021
Son Başvuru Tarihi : 07.01.2022
Ön Değerlendirme Tarihi : 18.01.2022
Giriş Sınavı Tarihi : 21.01.2022
Sonuç Açıklama Tarihi : 27.01.2022
Duyuruların Yayımlanacağı İnternet Adresi : www.ibu.edu.tr

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.