Dolar 20,0089
Euro 21,4996
Altın 1.250,72
BİST 4.580,67
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Az Bulutlu
İstanbul
21°C
Az Bulutlu
Pts 21°C
Sal 23°C
Çar 24°C
Per 23°C

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 26 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 26 Öğretim Üyesi Alım İlanı
26 Aralık 2021 4:37 pm
120
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddeleri ile Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesi hükümleri uyarınca, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular şahsen veya posta ile yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belge ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. e-Devlet üzerinden alınan kare kodlu belgeler başvurularda kabul edilecektir. İdare uygun gördüğü takdirde ilanın her aşamasını değiştirebilir veya iptal edebilir.

Not: 2547 sayılı Kanun’un Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek doktor öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Başvuru Başlangıç Tarihi : 24.12.2021

Son Başvuru Tarihi : 07.01.2022

Profesör ve Doçent kadroları için aşağıda istenilen evraklarla birlikte Personel Daire Başkanlığına Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ise ilgili birime müracaat edilecektir.

* Başvuru dilekçesi (Profesör kadrosuna başvuracak adayların dilekçesinde başlıca araştırma eserini de belirtmesi gerekmektedir.)
* Nüfus cüzdanı fotokopisi
* 1 (bir) adet fotoğraf
* Öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgesi)
* Özgeçmiş ve eserler listesi
* Yabancı dil belgesi
* Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Yönergesine göre hazırlanmış puan tablosu
* Bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 1 (bir) adet dosya ve bu dosyadaki belgeleri içeren PDF formatında hazırlanmış olan Profesör kadroları için 6 (altı) Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ise 4 (dört) adet CD veya taşınabilir bellek

 

İLAN NO BİRİMİ BÖLÜM ABD/PR. UNVANI DER. AD. AÇIKLAMA
ÖÜ/2021-102 Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Türk Halk Edebiyatı Doçent 2 1 Türk Halk Bilimi alanında doçent unvanı almış olmak. Türk halk hikâyeciliği, Türk halk mizahı ve âşıklık geleneği konularında çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-103 Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Doçent 1 1 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında doçent unvanı almış olmak. Eğitimde öğrenme, nesnelerin kullanımı, eğitimde teknoloji entegrasyonu, açık ve uzaktan öğrenme alanlarında
çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-104 Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Dr.Öğr.Üyesi (Öncelikli Alan) 3 1 Eğitimde Psikolojik Hizmetler alanında doktora yapmış olmak. Akıllı telefon bağımlılığı ve Covid-19 korkusu üzerine çalışmaları olmak.
ÖÜ/2021-105 Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Zihin Engelliler Eğitimi Dr.Öğr.Üyesi
(Öncelikli Alan)
4 2 Zihin Engelliler Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. İlgili alanda bilimsel çalışmaları bulunmak.
ÖÜ/2021-106 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Göz Hastalıkları Doçent 1 1 Göz Hastalıkları alanında doçent unvanı almış olmak. Retinopati,
neovaskülarizasyon ve Carvacrol ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-107 Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Anatomi Doçent 1 1 Anatomi alanında doçent unvanı almış olmak. Kemikler üzerine morfometri ve cinsiyet belirleme konularında çalışma yapmış olmak.
ÖÜ/2021-108 Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Periodontoloji Dr.Öğr.Üyesi 3 1 Periodontoloji alanında doktora yapmış olmak. Periodontitisi olan
ortodonti hastasında başlangıç periodontal tedavi ile cerrahi tedavinin uygulanmasını içeren çalışmaları olmak.
ÖÜ/2021-109 Mühendislik Fakültesi Bilgisayar
Mühendisliği
Bilgisayar Bilimleri Doçent
(Öncelikli Alan)
2 1 Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği alanında doçent unvanını almış
olmak. Bilgisayar bilimleri alanında çalışmaları bulunmak.
ÖÜ/2021-110 Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Donanımı Dr.Öğr.Üyesi (Öncelikli Alan) 4 1 Bilgisayar Mühendisliği mezunu olup yüksek lisans ve doktora derecelerini Bilgisayar Mühendisliği alanında almış olmak. Biyoinformatik ve öneri sistemleri alanında çalışmaları bulunmak.
ÖÜ/2021-111 Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Gıda Mühendisliği Doçent 1 1 Gıda Mühendisliği mezunu olup doktora eğitimini Gıda Mühendisliği alanında tamamlamış, doçentliğini Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında almış olmak. Starter kültürler, gıda patojenleri, bakteriyofajlar ve faj terapi alanlarında çalışmaları bulunmak.
ÖÜ/2021-112 Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Resim Doçent 2 1 Plastik Sanatlar alanında doçent unvanı almış olmak. Resim ve özgün baskı alanında çalışmaları olmak.
ÖÜ/2021-113 Mimarlık Fakültesi Mimarlık Yapı Bilgisi Doçent 2 1 Mimarlık alanında doçent unvanı almış olmak. Binalarda yangın güvenliği alanında çalışmaları olmak.
ÖÜ/2021-114 Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Beslenme Bilimleri Doçent 2 1 Gıda Bilimleri ve Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak. Gıda mikrobiyolojisi ve gıda güvenliği alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-115 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Doğum ve Kadın Sağlığı Hastalıkları
Hemşireliği
Doçent 2 1 Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanında doçent unvanı almış olmak. Kadın sağlığı, doğum, doğum sonu bakım ve aile
planlaması alanlarında çalışmaları olmak.
ÖÜ/2021-116 Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Halk Sağlığı Hemşireliği Doçent 2 1 Halk Sağlığı Hemşireliği alanında doçent unvanı almış olmak. Okul sağlığı, çalışan sağlığı alanlarında çalışmaları olmak.
ÖÜ/2021-117 Sağlık Bilimleri
Fakültesi
Fizyoterapi ve
Rehabilitasyon
Ortopedik Fizyoterapi
ve Rehabilitasyon
Doçent 2 1 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında doçent unvanı almış
olmak. Yüzeyel elektromyografi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-118 Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Hukuk Dr.Öğr.Üyesi (Öncelikli Alan) 4 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak. Uluslararası satım sözleşmesi hukuku, kira hukuku, gayrimenkul hukuku ve sorumluluk hukuku
alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-119 Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Dr.Öğr.Üyesi (Öncelikli Alan) 4 1 Hukuk Fakültesi mezunu olup, yüksek lisans ve doktorasını özel hukukta yapmış olmak. İcra iflas hukuku, medeni usul hukuku ve konkordato hukuku alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-120 Hukuk Fakültesi Özel Hukuk İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Dr.Öğr.Üyesi (Öncelikli Alan) 4 1 Hukuk Fakültesi mezunu olup, özel hukuk alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olma. Hizmet akdi, iş hukuku ve sosyal
güvenlik hukuku alanında çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-121 Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Milletlerarası Hukuk Dr.Öğr.Üyesi (Öncelikli Alan) 4 1 Hukuk Fakültesi mezunu olup, kamu hukuku alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak. Uluslararası ceza hukuku ve
uluslararası insancıl hukuk alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-122 Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Ceza ve Ceza Usulü Hukuku Dr.Öğr.Üyesi (Öncelikli Alan) 4 1 Hukuk Fakültesi mezunu olup, doktorasını kamu hukuku alanında yapmış olmak. Ceza muhakemesi hukuku, kadın hakları ve cinsel suçlar alanında çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-123 Bolu Meslek Yüksekokulu Yönetim ve Organizasyon İşletme Yönetimi Doçent 2 1 Pazarlama alanında doçent unvanı almış olmak. Şehir pazarlaması, sosyal medya ve tüketici davranışları alanlarında çalışmaları olmak.
ÖÜ/2021-124 Bolu Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Park ve Bahçe Bitkileri Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Profesör 1 1 Biyoloji alanında doçent unvanı almış olmak. Türkiye’nin ve Bolu’nun soğanlı süs bitkilerinin sistematiği üzerinde çalışmalar yapmış olmak.
ÖÜ/2021-125 Gerede Meslek Yüksekokulu Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Doçent 1 1 Malzeme ve Metalurji Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak. Elastomerler ve Ayakkabı Malzemeleri üzerine çalışmaları olmak.
ÖÜ/2021-126 Seben İzzet Baysal Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Organik Tarım Profesör 1 1 Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri bölümü mezunu olup, doçentlik unvanını Biyoloji bilim alanında almış olmak. Endüstriyel gıda bitkilerinde yerli çeşit ıslahına yönelik ulusal projeler yürütmüş olmak.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.