Dolar 19,0258
Euro 20,5349
Altın 1.200,74
BİST 4.953,71
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Çok Bulutlu
İstanbul
13°C
Çok Bulutlu
Çar 11°C
Per 14°C
Cum 15°C
Cts 16°C

Bingöl Üniversitesi 59 Öğretim Üyesi İlanı

Bingöl Üniversitesi 59 Öğretim Üyesi İlanı
2 Aralık 2021 10:24 pm
102

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden

• Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesi uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.
• Adayların 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

İLAN
NO
BİRİM/BÖLÜM/ABD/PROGRAM KADRO
ADEDİ
DERECE UNVAN ÖZEL ŞARTLAR
21054 Veteriner Fakültesi Temel Bilimler Veterinerlik Biyokimyası 1 1 Profesör Protein, enzim, enzim kinetiği, enzim saflaştırması, DNA, RNA gibi temel biyokimya alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
21055 Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi Antrenörlük Eğitimi 1 1 Doçent Spor Bilimleri alanında Doçent unvanı almış olup sporda psikososyal alanlar üzerine çalışmalar yapmış olmak.
21056 Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Kültürü ve Edebiyatı 1 1 Doçent İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında Doçent unvanı almış olup İngiliz Tiyatrosu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
21057 Fen-Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Kültürü ve Edebiyatı 1 1 Doçent İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında Doçent unvanı almış olup İngiliz Romanı üzerine çalışmalar yapmış olmak.
21058 Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği İş Güvenliği 1 1 Doçent Malzeme ve Metalurji Mühendisliği alanında Doçent unvanı almış olmak.
21059 Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Donanımı* 1 1 Doçent Bilgisayar Mühendisliği alanında Doçent unvanı almış olmak.
21060 Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Yazılımı* 1 4 Doktor Öğretim Üyesi Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
21061 Fen-Edebiyat Fakültesi Mütercim ve Tercümanlık Arapça Mütercim ve Tercümanlık 3 3 Doktor Öğretim Üyesi Arapça Mütercim ve Tercümanlık veya Arap Dili ve Edebiyatı veya Arap Dili ve Belagatı alanında doktora yapmış olmak.
21062 Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Uygulamalı Psikoloji* 1 1 Doktor Öğretim Üyesi Klinik Psikoloji alanında doktora yapmış olup duygular ve duygularla başa çıkma yöntemleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
21063 Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji Gelişim Psikolojisi* 1 4 Doktor Öğretim Üyesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında doktora yapmış olup gelişim psikolojisi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
21064 Fen-Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Zaza Dili ve Edebiyatı 1 3 Doktor Öğretim Üyesi Zaza Dili ve Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak.
21065 Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Uygulamalı Matematik 1 3 Doktor Öğretim Üyesi Matematik alanında doktora yapmış olup matematiksel modeller üzerine çalışmalar yapmış olmak.
21066 İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Felsefesi 1 5 Doktor Öğretim Üyesi Din Felsefesi alanında doktora yapmış olmak.
21067 İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Dinler Tarihi 1 5 Doktor Öğretim Üyesi Dinler Tarihi alanında doktora yapmış olup Yahudilik ve Hristiyanlık üzerine çalışmalar yapmış olmak.
21068 İslami İlimler Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Din Psikolojisi 1 5 Doktor Öğretim Üyesi Din Psikolojisi alanında doktora yapmış olmak.
21069 İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kur’an-ı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi 1 4 Doktor Öğretim Üyesi Kıraat İlmi alanında doktora yapmış olmak.
21070 Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO Bitkisel ve Hayvansal Üretim Arıcılık 1 5 Doktor Öğretim Üyesi Analitik Kimya alanında doktora yapmış olup Arı ürünleri üzerine çalışmalar yapmış olmak. Bölgesel Kalkınma ve İhtisaslaşma alanları ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
21071 Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO Bitkisel ve Hayvansal Üretim Organik Tarım 1 1 Doktor Öğretim Üyesi Bahçe Bitkileri alanında doktora yapmış olup tohum ve stres fizyolojisi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
21072 Bingöl Sosyal Bilimler MYO Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 1 3 Doktor Öğretim Üyesi İşletme alanında doktora yapmış olup hizmet kalitesi ve girişimcilik üzerine çalışmalar yapmış olmak.
21073 Bingöl Sosyal Bilimler MYO Pazarlama ve Reklamcılık E-Ticaret ve Pazarlama 1 4 Doktor Öğretim Üyesi Ekonometri alanında doktora yapmış olup mikro ekonometri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
21074 Bingöl Teknik Bilimler MYO Elektrik ve Enerji Elektrik 1 3 Doktor Öğretim Üyesi Elektrik veya Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak.
21075 Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Optisyenlik 1 4 Doktor Öğretim Üyesi Fizik alanında doktora yapmış olup optoelektronik aygıtlar ve fotodiyotlar üzerine çalışmalar yapmış olmak.

* Ülke Kalkınmasında Öncelik Arz Eden Alanlar Kapsamında

MÜRACAATTA İSTENİLEN BELGELER İLE BAŞVURU TARİHİ VE YERİ MÜRACAATTA İSTENİLEN BELGELER:
PROFESÖR KADROLARI İÇİN:
1. Profesör kadrosuna başvuracak adayların; Anabilim Dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini” belirttiği dilekçesine Özgeçmişini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlik Belgesi, Doçentlik Belgesi ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Yayın Listesi ile bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversite veya ileri teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan 1 adet basılı olmak üzere, 6 takım dijital (USB/CD/DVD) dosyayı ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir. (Yurtdışından alınan diplomaların ve unvanların Yükseköğretim Kurulu ve/veya Üniversitelerarası Kuruldan denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

DOÇENT KADROLARI İÇİN:
1. Doçent kadrosuna başvuracak adayların; dilekçeleri ekinde Özgeçmişini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve Yayın Listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 1 adet basılı olmak üzere, 4 takım dijital (USB/CD/DVD) dosyayı ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir. (Yurtdışından alınan diplomaların ve unvanların Yükseköğretim Kurulu ve/veya Üniversitelerarası Kuruldan denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ İÇİN:
1. Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların; dilekçeleri ekinde Özgeçmişini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve Yayın Listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 1 adet basılı olmak üzere, 4 takım dijital (USB/CD/DVD) dosyayı ekleyerek İlgili Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokuluna şahsen veya posta ile başvurmaları gerekmektedir. (Yurtdışından alınan diplomaların ve unvanların Yükseköğretim Kurulu ve/veya Üniversitelerarası Kuruldan denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.)

ÖNEMLİ NOT:
1. Bilim dosyalarının haricinde Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, Doçentlik Belgesi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Özgeçmiş, Fotoğraf (2 adet), Askerlik Durum Belgesi ve Hizmet Belgelerini (kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların) içeren ayrı bir dosya başvuru yapılan birime bilim dosyaları ile birlikte teslim edilecektir. Teslim edilecek belgelerden e-Devlet üzerinden alınacak belgeler kabul edilecek olup e-Devlet üzerinden temin edilemeyen belgelerin noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış olması gerekmektedir.
2. Her bir aday ancak bir kadroya müracaat edebilecektir.
3. Adaylar hazırladıkları bilim dosyalarının içerisine Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesinde belirtilen Puanlama Tablosunu da koymaları gerekmektedir.*
*(Bingöl Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Kriterleri Yönergesinde belirtilen Puanlama Tablosu http://pdb.bingol.edu.tr/dokumanlar/basvuru-ilk-ve-yeniden-atama-formlari/ adresinde Öğretim Üyesi Kadrolarına Başvuru Puanlama Tablosu olarak yer almakta olup tablonun kullanım kılavuzuna uygun olarak doldurulması gerekmektedir.)

BAŞVURU TARİHİ VE YERİ:
1. İlanımız Resmî Gazete’de 02.12.2021 tarihinde yayımlanmış olup son başvuru tarihi 16.12.2021 tarihi mesai bitimine kadardır.
2. Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir.
3. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
4. Süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar değerlendirmeye alınmayacaktır.

PROFESÖR VE DOÇENT KADROLARI
BAŞVURU YAPILACAK BİRİM ADRESİ
Personel Daire Başkanlığı Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Üniversite Cad. No: 1 Merkez/Bingöl
DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ KADROLARI
BAŞVURU YAPILACAK BİRİM ADRESİ
Fen-Edebiyat Fakültesi Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Üniversite Cad. No: 1 Merkez/Bingöl
İslami İlimler Fakültesi Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü İslami İlimler Fakültesi Dekanlığı / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Üniversite Cad. No: 1 Merkez/Bingöl
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanlığı / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Üniversite Cad. No: 1 Merkez/Bingöl
Bingöl Sosyal Bilimler MYO Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Bingöl Sosyal Bilimler MYO Müdürlüğü / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Ayhan Çiftci Cad. 1502. Sokak Merkez/Bingöl
Bingöl Teknik Bilimler MYO Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Bingöl Teknik Bilimler MYO Müdürlüğü / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Ayhan Çiftci Cad. 1502. Sokak Merkez/Bingöl
Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Gıda, Tarım ve Hayvancılık MYO Müdürlüğü / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Üniversite Cad. No: 1 Merkez/Bingöl
Sağlık Hizmetleri MYO Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü Sağlık Hizmetleri MYO Müdürlüğü / Selahaddin-i Eyyubi Mah. Ayhan Çiftci Cad. 1502. Sokak Merkez/Bingöl

İlan olunur

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.